ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Termoviziniai tyrimai – pastatų defektų nustatymui ir šiluminės energijos naudojimo gerinimui

Termoviziniai tyrimai – pastatų defektų nustatymui ir šiluminės energijos naudojimo gerinimui Termoviziniai tyrimai – pastatų defektų nustatymui ir šiluminės energijos naudojimo gerinimui

UAB „Spalvų sala“ nuo 2014 metų pradžios teikia termovizijos paslaugas. Termovizija padeda tiksliai nustatyti, kur dingsta šiluma šaltuoju metų laiku.

Termovizijos atlikimui yra naudojamas termovizorius, kuris suformuoja termogramas (nuotraukas), iš kurių matomas šilumos pasiskirstymas paviršiuje. Termovizinių nuotraukų dėka nustatomas brokas, kuris nėra matomas plika akimi.

Matuojant pastatų infraraudonųjų spindulių intensyvumą, galima nustatyti juose susidariusius šalčio tiltus, pastatų šilumos izoliacijos, stogų būklę, durų ir langų įstatymo kokybę bei sandarumą.

Taip pat aptinkamos ir drėgmės kaupimosi vietos, rasos taško zonos, elektros instaliacijos ir grindinio šildymo defektai bei nustatoma trūkusių vandentiekio vamzdžių vieta. Tyrimo metu nustatomi konkretūs konstrukcijų defektai ir vietos, kur reikalinga renovacija, siekiant gerinti šiluminės energijos naudojimą. Termovizinis tyrimas atliekamas iš vidaus siekiant nustatyti šalčio tiltelius ir tuo pačiu galimus rasos taškus, o atliekant tyrimą iš išorės nustatomi termo izoliacijos trūkumai, bei vietos kuriose gaunasi daugiausia šiluminių nuostolių.

Termovizijos privalumai

 • Matoma vizualinė temperatūrų nuotrauka, kurioje gali būti palygintos atskiros jos dalys.
 • Naudojantis specialia programa, galima pamatuoti tikslią temperatūrą bet kurioje termogramos vietoje.
 • Defektus galima nustatyti iškart, t.y. net neužfiksavus termogramų.
 • Galima fiksuoti temperatūros pokyčius ar šilumos nuotėkį aplinkoje kur yra pavojinga arba sunkiai prieinama kitiems metodams.
 • Šis fiksavimo metodas nedaro jokios žalos matuojamo objekto paviršiui.
 • Šis metodas gali būti taikomas net ir tamsoje.

Kada rekomenduojama užsakyti termovizijos tyrimą?

 • Sprendžiate ar renovuoti visą pastatą, ar užteks tik tam tikrų defektų pašalinimo.
 • Perkate naują namą ar butą. Šiuo atveju matysite pastato būklę ir tai Jums padės priimti teisingą sprendimą.
 • Norite pamatyti savo pastato būklę ir galimus statybos defektus, dėl kurių galimi šilumos nuostoliai. Po tyrimo jūs žinosite ką būtent reikia taisyti jūsų pastate.
 • Norite patikrinti apšiltinimo darbų kokybę savo pastatui.

Kada galima atlikti termovizinį tyrimą?

Tyrimą tikslingiausia atlikti esant 15 C ar didesniam skirtumui tarp vidinės ir išorinės temperatūros, t.y. šildymo sezono metu. Esant mažesniam temperatūrų skirtumui termogramose bus sunkiau įžvelgti esamus pastato defektus. Taip pat reikėtų vengti ekstremalių aplinkos oro sąlygų (lietaus, stipraus vėjo ar tiesioginių saulės spindulių), nes šie veiksniai keičia fotografuojamo paviršiaus temperatūrą, o tai mažina termogramos tikslumą.

Termoviziniai tyrimai

Kaip teikiama termovizijos paslauga?

Kvalifikuoti „Spalvų sala“ pecialistai atvyks į jūsų nurodytą objektą, padės atlikti vizualinį pastato įvertinimą, padarys bendras pastato bei konkrečių jo detalių termovizines nuotraukas (iki 10 nuotraukų vienam objektui). Po apžiūros, per 1 – 2 darbo dienas pateiks suformuotą ataskaitą, kurioje bus pateiktos visos užfiksuotos termogramos su temperatūrų vertėmis ir kita naudinga informacija.

Spalvų sala, UAB

Daugiau informacijos:

www.spalvusala.lt

protingasiena.lt

Spalvų sala, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

 • Numatytas
 • Antraštė
 • Data
 • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus