visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Sąmatos, normatyvai ir kainynai - SISTELA produktai sukurti BIM skaičiavimams

Sąmatos, normatyvai ir kainynai - SISTELA produktai sukurti BIM skaičiavimams Sąmatos, normatyvai ir kainynai - SISTELA produktai sukurti BIM skaičiavimams

UAB „Sistela“ pagrindinė veiklos kryptis orientuota į statybos kainodarą bei sąmatinius skaičiavimus. Įmonės sukurti sąmatų skaičiavimui skirti produktai: programos, normatyvai, kainynai yra skirti ekonominiam kainos apskaičiavimui, sąmatų sudarymui ir investicijų planavimui.

„Sistela“ 2017 metų parodoje „Resta“ pristatytos BIM skaičiavimams pritaikytos sąmatų sudarymo programos - sąmatos, normatyvai ir kainynai, yra sėkmingai naudojamos klientų, kurie ėmėsi dirbti BIM aplinkoje, praktikoje. Programų technologija palaiko programinį ryšį su projektavimo sistemomis.

Naudojant modernias kompiuterines programas, iš karto galima gauti kiekius ir juos panaudoti sąmatų skaičiavimuose. Tai leidžia sumažinti darbo apimtis sąmatininkui, nebereikia skaičiuoti analizuojant brėžinius. Dabar jis gauna informaciją tiesiogiai ir dalį sąmatos gali susiskaičiuoti automatizuotu būdu, papildyti reikiama savo informacija.

Tai yra naujoviško sąmatų sudarymo pradžia, jas perkeliant į skaitmeninę erdvę. Ateityje vis daugiau informacijos, būtinos skaičiuoti sąmatoms, bus gaunama elektroninėje erdvėje, naudojant debesų technologijų pagrindu parinktų bazių ir informacijos apsikeitimo principus.

Statybų sąmatos skaičiavimas

„Truputį skaitmenizuotos informacijos šiemet, truputį – kitais metais, taip ateis laikas, kai sąmatininkai visiškai pereis prie naujo kainų skaičiavimo metodo. BIM metodologijos taikymas ne tik statybininkams, projektuotojams palengvina darbą, bet ir sąmatų skaičiuotojams – skaičiavimo būdai tampa paprastesniais“, – sako „Sistela“ vadovas Albinas Vaitkevičius.

Kad perversmas įvyktų kuo greičiau, pastebi „Sistela“ vadovas, pirmiausia reikia supratimo, kad skaitmenizavimas ir BIM panaudojimas, kurie veikia apsikeičiant informacija visiems proceso dalyviams, yra neišvengiamybė, perspektyva, progresas. A. Vaitkevičiaus nuomone, šiems procesams reikės ilgesnio laiko, nei dveji ar treji metai, nes tai reikalauja kruopštaus techninio darbo. Ir sunkiausia yra pradžia.

Dažniausias klausimas, kurio parodoje sulaukia „Sistelos“ darbuotojai, yra apie kainas. Žmonėms, kurie ruošiasi statyti, kurie ruošiasi renovuoti, maga iš sąmatininkų išgirsti patarimą – statyti jau dabar ar laukti geresnių kainų.

Rangovams svarbūs technologiniai sprendimai, projektų valdymo klausimai, integracija su projektavimu, koks jau pasiektas lygis apsikeičiant informacija su kitais proceso dalyviais.

„Stebuklas įvyks tuomet, kai mes visi turėsime technologinius, programinius sprendinius, – sako A. Vaitkevičius. – Tačiau svarbus ir žmogiškasis faktorius, nes informaciją surinkti, pateikti ir pateikti taip, kad ją suprastų programos, reikia žmogaus. Tik tinkamai atliktas darbas leis įgyti išmanų įrankį. Kaip tik ši dalis ir yra imliausia darbo, tačiau šį darbą padaryti būtina – tai mes ir darome.“  

Bendrovė yra atestuota įmonė, kuriai suteikta teisė atlikti statinio dalies projektavimo ir ekspertizės darbus statybos skaičiuojamosios kainos nustatymo, ekonominės bei sąnaudų kiekių žiniaraščių rengimo srityse.

Straipsnis parengtas pagal informaciją: http://www.statybunaujienos.lt/naujiena/Samatos-Kad-ivyktu-perversmas-reikia-dideliu-darbo-ir-laiko-sanaudu/9194

SISTELA, UAB

Daugiau informacijos: www.sistela.lt

SISTELA, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus