ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

GUARDIAN aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje - La Cité du Vin

Bertranžas, Liuksemburgas, 2016 m. liepos 12 d. (Nuotraukos © XTU) Bertranžas, Liuksemburgas, 2016 m. liepos 12 d. (Nuotraukos © XTU)

Neįprasto dizaino orientyrui Prancūzijoje prireikė 900 aukso spalvos „Guardian SunGuard Solar Gold 20“ ir „Guardian UltraClear“ stiklo lakštų.

La Cité du Vin – naujas kultūros centras Bordo (Prancūzijoje) – unikali vieta, kurioje lankytojai, leisdamiesi į įvairias ekskursijas, parodas ir stebėdami įspūdingus multimedijos pristatymus, galės susipažinti su vyno istorija ir jo įtaka civilizacijai. Apžvalgos aikštelėje, esančioje 55 metrų aukščio bokšto viršuje, atsiveria nepakartojamas pastatą supančio miesto ir vynuogynų vaizdas.

Statinys, kurį suprojektavo Anouk Legendre ir Nicolas Desmazières iš „XTU Architects“, drąsiais linkiais ir aptakiomis formomis įkūnija vyno dvasią ir charakterį – besiūlį apvalumą, neapčiuopiamumą ir jausmingumą. Akivaizdu, kad stiklas atlieka svarbų vaidmenį šioms savybėms atspindėti.

GUARDIAN aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje - La Cité du Vin

(Nuotraukos © XTU Patrick Tourneboeuf)

„XTU Architects“ norėjo naudoti tik pačios aukščiausios kokybės stiklą, dėl jo savybių atspindėti šviesą viduje ir išorėje, taip sukuriant burbuliukų imitaciją. Architektai pasirinko prancūzų įmonę „Coveris“, teikiančią fasadų stiklinimo paslaugas, kad padėtų rasti sprendimą šiam didelio matomumo projektui. O šie kreipėsi į „Guardian Glass in Europe“, lyderio pozicijas užimantį aukštos kokybės architektūrinio stiklo gamintoją. „Guardian“ patirčiai ir techninei įrangai nebuvo lygių.

 

GUARDIAN aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje - La Cité du Vin

 

(Nuotraukos © XTU Paul Desmazières)

„Tinkamo stiklo paieška užtruko gan ilgai“ – teigia „Coveris“. „Buvo labai svarbu rasti produktus, tinkamus tiek techniniu, tiek estetiniu požiūriu. Tinkamumą vertinome įvairiais aspektais – nuo dangos parinkimo iki užtikrinimo, kad stiklą galima deformuoti ar išlenkti į išorę. Viso šio proceso metu vyko glaudus bendradarbiavimas su „Guardian“ ir architektais“.

Anouk Legendre ir Nicolas Desmazières iš „XTU Architects“ pritaria: „Dizaino gairėse buvo nurodytas stiklas su aukso atspindžiais. Išbandėme begalę stiklo rūšių ir atlikome trafaretinio spausdinimo bandymus. „Guardian“ stiklo rezultatai buvo geriausi, o technologija – moderniausia.”

 

GUARDIAN aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje - La Cité du Vin

(Nuotraukos © XTU Delphine Isart)

Projektui buvo parinktos 2 stiklo rūšys: „Guardian SunGuard Solar Gold 20“ ir „Guardian UltraClear“. „SunGuard Solar Gold 20“ – populiarus pasirinkimas tarp daugelio architektų ir dizainerių. Aukso spalvos danga buvo padengtas „Guardian ExtraClear“ floatacinis stiklas.Tai daug pranašesnė technologija, lyginant su tonuotu masėje stiklu. Taip garantuojama geresnė saulės energijos kontrolė, o dėl aukšto spalvų sutapimo indekso užtikrinama, kad spalvos, žiūrint iš pastato vidaus į išorę, atrodytų kuo realesnės.

Lyginant su tradiciniu floataciniu stiklu, mažai geležies oksido turintis „Guardian UltraClear“ stiklas pasižymi aukštu šviesos pralaidumu ir spalvos neutralumu, užtikrinančiu dienos šviesos patekimą didesnės erdvės ir šviesos pojūčiui sukurti.

 

GUARDIAN aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje - La Cité du Vin

(Nuotraukos © XTU)

Pastato pagrindinis bokštas buvo padengtas atskiru stiklo fasado sluoksniu, kuris apglėbia statinį ir maksimaliai padidina jo estetinį vaizdą. Iš viso projektui panaudota apie 900 individualių stiklo lakštų, o ant kai kurių trafaretiniu būdu atspausdinta 20 skirtingų raštų. Visų stiklo lakštų dydžiai skirtingi, didžiausias matmenuo yra 5,1 m x 1,5 m. Panaudotos 3 rūšių stiklo lakštai: monolitiniai, laminuoti ir trijų sluoksnių laminuoti. Pastararieji – padengti su „SunGuard Solar Gold 20“ danga. Visi stiklo lakštai buvo atskirai tvirtinami vietoje, prisukant 4500 atskirais tvirtinimo elementais (nuo 50 mm iki 270 mm aukščio). Tvirtinimo sistema, dėl neįprastos pastato geometrinės formos buvo suprojektuota, naudojant specialia programine įranga. Stiklu padengtas plotas sudaro 2700 kvadratinių metrų.

GUARDIAN aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje - La Cité du Vin

(Nuotraukos © XTU Julien Lanoo)

Stulbinantį efektą suteikia trafaretinis spausdinimas, kuriam buvo panaudota 20 skirtingų raštų, individualiai atspausdintų ant stiklo lakštų. Visa tai, neiprastu būdu, panaudojant SunGuard Solar Gold “ ir „UltraClear“ stiklus kartu, išryškinama statinio architektūra bei jo išvaizda. „XTU Architects“ džiaugiasi: „Esame labai patenkinti galutiniu rezultatu ir visiškai įsitikinę, kad radome tinkamiausią sprendimą“.

GUARDIAN aukštos kokybės stiklas panaudotas kvapą gniaužiančiam vyno centrui Prancūzijoje - La Cité du Vin

(Nuotraukos © XTU Julien Lanoo, GRDPR041)

Apie „Guardian Industries Corp''

„Guardian Industries Corp“ – privati įvairius produktus gaminanti pasaulinė kompanija, įsikūrusi Auburn Hills, Mičigane. „Guardian“ ir dukterinėse įmonės dirba 17 000 darbuotojų, o bendrovės padaliniai veikia visoje Šiaurės Amerikoje, Europoje, Pietų Amerikoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Kompanijos vizija – kurti pridėtinę vertę klientams ir visuomenei, nuolat diegiant naujoves ir naudojant kuo mažiau išteklių.

„Guardian Glass“ – tarptautinis, lyderio pozicijas užimantis float stiklo gamintojas, tiekiantis pridėtinės vertės stiklo gaminius bei sprendimus komerciniams, gyvenamiesiems pastatams, transporto priemonėms, interjerui ir techniniam stiklo panaudojimui. „SRG Global“ – vienas didžiausių pasaulyje pažangių, aukštos kokybės plastiko gaminių su dangomis tiekėjas automobilių, komercinių sunkvežimių bei plataus vartojimo prekių pramonėje, siūlantis sprendimus dangų atsparumui, funkcionalumui, automobilių efektyvumui bei dizaino lakstumui padidinti. „Guardian Building Products“ – pirmaujanti specializuotų statybos produktų platintoja iš JAV.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus