Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

DUBRAVOS EKSPERIMENTINĖ MOKOMOJI MIŠKŲ URĖDIJA, VĮ - miško priežiūra, apsauga, mediena

Adresas: Liepų g. 12, GIRIONIŲ KM.,LT-53102, KAUNO RAJ., Lietuva

Įmonės kodas: 191801382
PVM kodas: LT918013811

Tel. Nr.: (8 37) 54 7266
Mob. Nr.: 8 698 47 632
Faks.: (8 37) 54 7374


Filialai: KAUNO RAJ.

DUBRAVOS EKSPERIMENTINĖS MOKOMOSIOS MIŠKŲ URĖDIJOS, VĮ VEIKLA: Miško priežiūra, atkūrimas ir apsauga, prekyba mediena. Miško įveisimas, atkūrimas, poilsiavietės.

Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos pavadinime pirmiausia atsispindi mokslinė veikla, tačiau urėdijoje atliekami ir įprastiniai darbai. Kasmet vidutiniškai iškertama ir realizuojama 56 tūkst. kub. metrų medienos, išugdoma 150 ha miško jaunuolynų, atkuriama ir įveisiama 120 ha miško kirtavietėse bei nenaudojamose žemės ūkiui žemėse. 52 ha ploto medelyne kasmet išauginama vidutiniškai 2,5 mln. standartinių aukštos selekcinės vertės spygliuočių ir lapuočių medžių rūšių sodinukų bei sėjinukų.

Dubravos miškų urėdija savo administruojamuose miškuose vykdo įprastinę miškų ūkio veiklą: atkuriamas, įveisiamas ir kertamas miškas, ugdomi jaunuolynai, 400 ha plote atliekami miško želdinių priežiūros bei apsaugos nuo žvėrių, vabzdžių – miško kenkėjų ir ligų darbai, omiško sanitarinė ir priešgaisrinė apsauga vykdoma ne tik visuose valstybiniuose, bet ir urėdijos kontroliuojamos teritorijos privačiuose miškuose.

Urėdijos 52 ha ploto medelyne, taikant modernias sodmenų auginimo technologijas ir naudojant danų firmos „Egedal“ medelynų darbui skirtus mechanizmus, savos ir kitų Lietuvos urėdijų poreikiams, privačių miškų ir žemių savininkų miškams atkurti bei įveisti, eksportuoti į kitas šalis kasmet išauginama vidutiniškai 2,5 mln. standartinių aukštos selekcinės vertės spygliuočių ir lapuočių medžių rūšių sodinukų bei sėjinukų. Medelyne taip pat auginama apie 200 rūšių bei formų spygliuočių ir lapuočių medžių, krūmų, lianų sodinukai urbanistiniams želdiniams bei kalėdiniai medeliai. Moderniausioje ir pajėgiausioje Lietuvoje medelyno aižykloje eglių, pušų, maumedžių kankorėžiai aižomi beveik visos šalies miškų urėdijoms, privačių miškų savininkams, o sėklų saugykloje-šaldytuve optimaliomis sąlygomis laikoma apie 80 proc. visoje Lietuvoje paruošiamų miško spygliuočių medžių sėklų.

Dėl patogios geografinės padėties, įvairiausių mokslų tiriamųjų ir mokymo, miško selekcijos ir sėklininkystės, gamtosauginių bei rekreacinių objektų gausos, medžių rūšių gausa pasižyminčio Girionių miško parko bei arboretumo, kasmet Dubravos eksperimentinėje-mokomojoje miškų urėdijoje apsilanko apie 150 įvairiausių delegacijų, mokymo kursų dalyvių, studentų, moksleivių grupių ir jaunųjų miško bičiulių būrelių, svečių iš Lietuvos ir viso pasaulio šalių.

DUBRAVOS EKSPERIMENTINĖS MOKOMOSIOS MIŠKŲ URĖDIJOS, VĮ VEIKLOS SRITYS:

MIŠKO ĮVEISIMAS, ATKŪRIMAS, PRIEŽIŪRA: VĮ Dubravos eksperimentinėje-mokomojoje miškų urėdijoje apie 15% kirtaviečių apželdinama mišku jau pirmaisiais metais po iškirtimo, antraisiais metais miškas atkuriamas apie 70% kirtaviečių ir trečiaisiais - 15%.

MIŠKO PRIEŠGAISRINĖ APSAUGA: Miško gaisrų prognozavimo tikslas – pagal meteorologinių sąlygų rodiklius numatyti gaisrų kilimo tikimybę ir pasirengti greitai užgesinti kilusius gaisrus.

REKREACIJA: Girionių parkas yra didžiausias iš pokario metais Lietuvoje įveistų parkų. Jo plotas 111 ha. Sąlyginai Girionių parką galima skirti į dvi dalis: miško parką, kuriame vyrauja savaiminės kilmės vietinių rūšių medžiai ir krūmai, ir dendrologinį parką, kur be vietinių medžių ir krūmų rūšių auga apie 250 taksonų sumedėjusių introducentų.

ARBORETUMAS: Tai dendrologinė kolekcija, kurioje kaupiami, saugomi ir eksponuojami vertingi mokslo, pažintiniu ir dekoratyviniu požiūriu vietinės ir introdukuotos dendrofloros augalai.

MIŠKŲ SERTIFIKAVIMAS

MOKSLINIAI OBJEKTAI:VĮ Dubravos EMMU miškuose Lietuvos miškų institutas mokslinę-tiriamąją veiklą vysto daugiau nei 100 objektų grupių, apimančių medynų formavimo, augimo eigos, miško medžių selekcijos, genetikos bei sėklininkystės, miško želdymo ir apsaugos bei daugelį kitų temų. Kiekvienoje objektų grupėje įruošta nuo vieno iki keliolikos pastovių tyrimo barelių. 27 ha plote pagal Lietuvos miškų instituto mokslininkų metodikas įveisti bandomieji želdiniai, apimantys sodinimo tankumo, želdinių mišrinimo, dirvos ruošimo, atkūrimo būdų pasirinkimo ir kitus tyrimus. Pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas intensyvaus miško ekosistemų monitoringui, imituotos sausros ir medynų tręšimo azotu eksperimentui, kompensuojamojo tręšimo medienos pelenais eksperimentui.

PREKYBA MEDIENA

PASLAUGOS PRIVAČIŲ MIŠKŲ SAVININKAMS: Miško savininkų konsultavimas ir paslaugos

DUBRAVOS EKSPERIMENTINĖS MOKOMOSIOS MIŠKŲ URĖDIJOS, VĮ FILIALAI:

KAUNO RAJ., GIRIONIŲ KM.: DUBRAVOS EKSPERIMENTINĖS MOKOMOSIOS MIŠKŲ URĖDIJA, VĮ; Liepų g. 12; LT-53102; Tel. (8 37) 54 7266; Faks. (8 37) 54 7374; Mob. 8 698 47 632

KAUNO RAJ., GIRIONYS: Medienos ruošos ir technikos padalinys; Laumėnų g. 2; Tel. (8 37) 547372

KAUNO RAJ., GIRIONIŲ KM.: Selekcinių sodmenų išauginimo padalinys; Tel. (8 37) 383143

KAUNO RAJ., VAIŠVYDAVOS KM.: Arboretumas; Miškininkų g. 7; Tel. (8 37) 383557

KAUNO RAJ.,VAIŠVYDAVOS KM.: Medelynas; Miškininkų g. 7; Tel. (8 37) 383143

KAUNO RAJ., VAIŠVYDAVOS KM.: Vaišvydavos girininkija; Liepų al. 2; Tel. (8 37) 383039

KAUNO RAJ., EŽERĖLIS: Ežerėlio girininkija;Taikos g.; Tel.(8 37) 534234

KAUNO RAJ., ALTONIŠKIŲ KM.: Kuro girininkija;Tel. (8 37) 440864

KAUNO RAJ., ILGAKIEMIO KM.: Pajiesio girininkija; Tel. (8 37) 536225

KAUNO RAJ., TURSONO K.: Šilėnų girininkija; Tel. (8 37) 536694

RAKTINIAI ŽODŽIAI:

Miškininkystė, miškų urėdija, miškai, urėdija, urėdas, girininkija, girininkas, medelynas, prekyba mediena, miškų, savininkų, konsultavimas, poilsiavietės, arboretumas, augalai, želdiniai, medžiai, parkai, miško, miškų apsodinimas, miško įveisimas, miško atkūrimas, miško priežiūra, miškų apsauga, mškų atkūrimas, miško sodmenų auginimas, dekoratyvinių sodmenų auginimas, selekcinių sodmenų auginimas, medienos pardavimas, medeliai, želdiniai, selekciniai sodmenys, rekreaciniai objektai, takai, apyrubė, Kadagių slėnis, Šaltinių takas, mediena, malkos, girininkijos, arboretumasPasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus