visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

C2 impregnantai - betoninių paviršių priežiūra ir apsauga

C2 impregnantai - jų pagrindas mažos ir gerai reaguojančios su betonu ličio molekulės C2 impregnantai - jų pagrindas mažos ir gerai reaguojančios su betonu ličio molekulės

C2 impregnantai nauji gaminiai Lietuvoje, tačiau ne naujokai ir puikiai žinomi JAV rinkoje. Tai aukštos kokybės gaminiai, skirti betoninių paviršių priežiūrai ir apsaugai, jie sutvirtina ir saugo betoną nuo atmosferinių veiksnių bei mechaninių poveikių taip užtikrindami ilgą betoninių paviršių eksplotavimo laiką. Tai labai universalūs impregnantai, tinkantys bet kokio tipo betoniniams paviršiams.

Visi šiandieninėje rinkoje žinomi betoną kietinantys ir tankinantys junginiai pasižymi trimis pagrindinėmis savybėmis:

· Paviršiaus sukietinimu;

· Paviršiaus apsauga nuo dulkių;

· Paviršiaus izoliavimu;

Šias savybes lemia cheminės reakcijos vykstančios tarp silikatų. Portland cemento ir kalcio hidroksido (laisvos kalkės) rezultatas betono porose. Vykstant reakcijai susiformuoja kristalai, kurie užpildo visas tuščias poras betono pienelyje, padarydami jį kietesnį ir atsparesnį aplinkos poveikiui.

Šiandieninėje rinkoje visi betono kietikliai yra pagaminti silikatų pagrindu, kurių cheminė sudėtis yra pagrįsta natrio, kalio, magnio ir ličio molekulėmis.

Pagrindinis skirtumas tarp šių silikatų rūšių yra molekulių dydis. Toliau yra išdėstytos molekulių rūšys nuo didžiausių iki mažiausių:

· Natrio molekulės (didžiausios)

· Kalio molekulės

· Magnio molekulės

· Ličio molekulės (mažiausios molekulės)

Molekulių dydis yra labai svarbus, nes nuo jo priklauso kaip giliai į betoną gali įsiskverbti cheminiai impregnantai ir kaip sistemingai jie reaguoja. Nuo molekulių dydžio priklauso betono eksploatacinės savybės ir ilgaamžiškumas.

Smulkios ličio molekulės giliai įsiskverbia į betono poras, padarydamos jį žymiai kietesnį. Kalcio ir natrio molekulės yra daug didesnes, todėl nesugeba įsiskverbti į betono poras taip giliai kaip ličio molekulės ir po reakcijos ant betoninio paviršiaus lieka kalkių išsiskyrimo žymės. Tai yra prielaida potencialiai problemai, kai susigerianti į betono paviršių drėgmė sukelia šarmų ir silikatų reakcijas, dėl kurių ant paviršiaus lieka kalkių išsiskyrimo žymės.

C2 betono kietikliai, pagaminti ličio pagrindu, reaguoja su kalcio molekulėmis betono porose, sudarydami stiprius ir labai stabilius silikatų junginius, kurie maksimaliai pagerina ličio reaktyvumą. C2 betono kietikliai, pagaminti ličio pagrindu, taip pat reaguoja su kalcio hidroksidais, padengdami pagrindą tri-kalcio silikatų junginiais, kurie sulaiko drėgmę betono paviršiuje. Šie junginiai blokuoja betono mikroporas, sudarydami barjerą drėgmės prasiskverbimui.

C2 kietikliai užtikrina daug mažesnį vandens pralaidumą į betoną nei kalio ir natrio pagrindu pagaminti kietikliai. Betonas tampa kur kas atsparesnis vandeniui.

C2 kietikliai, dėl jų sudėtyje esančio ličio, neleidžia vykti šarmų ir silikatų reakcijoms betono porose. Silicio dioksidas reaguoja su šarmais betone, kurio sudėtyje yra kalkių, ir susidaro gelis, kuris reaguodamas su vandeniu plečiasi. Tokia reakcija sukelia didžiulį slėgimą, dėl kurio betonas trūkinėja. Tokie įtrūkimai pagreitina betono apsauginio sluoksnio nusidėvėjimą. Mikro-įtrūkimai leidžia vandeniui įsigerti į betono paviršiaus pasluoksnį ir todėl gali atsirasti integruoto metalo korozija, užšalimas ir kitos problemos. C2 kietikliai sulaiko drėgmę betono paviršiuje ir apsaugo nuo šarmų, silikatų ir drėgmės reakcijų, dėl kurių gali atsirasti betono įtrūkimų ar kitokių pakenkimų.

C2 impregnantai yra saugūs ir neteršia aplinkos, nes yra pagaminti vandens pagrindu, savo sudėtyje neturi tirpiklių, nenuodingi, bekvapiai, atitinka visus aplinkosauginius reikalavimus.

C2 impregnantų panaudojimo sritys: prekybos centrų, parkavimo garažų, uostų, transporto depų, taros gamyklų, žmonių susibūrimo vietų, maisto gamybos patalpų, išskirstymo centrų statybai.

C2 impregnantai gali būti dengiami ant: naujo ir seno betono, nušlifuoto, paveikto rūgščių betono, cementinių plytų, trinkelių, dažyto, nudėvėto, padengt natrio ir kalio silikatų kietikliais betono.

C2 impregnantai - puikus sprendimas, kuomet jums reikia tvirtų ir estetiškų betoninių grindų!

STOTRAS, UAB

Daugiau informacijos: www.stotras.lt

STOTRAS, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus