Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Žaidimai, paversiantys kelionę automobiliu smagia ir naudinga visai šeimai

Žaidimai, paversiantys kelionę automobiliu smagia ir naudinga visai šeimai Žaidimai, paversiantys kelionę automobiliu smagia ir naudinga visai šeimai

,,Kelionė automobiliu'' - seniau tokie žodžiai skambėdavo kaip egzotika, kažkas neįprasta, o dabar kelionė automobiliu tapo kasdienybe su kuria susiduriame visi. Kad kelionė neprailgtų, kai kurie keliautojai dainuoja, kiti sprendžia galvosūkius, treti žaidžia žaidimus, kiti įlindę į delninukus arba miega, tačiau kartais kelionė automobiliu būna tiesiog nuobodi ir varginanti.

Kaip paversti kelionę automobiliu nauda mūsų vaikams?

Labai paprastai – žaisti žaidimus. O jei šie žaidimai bus lavinantys? Tuomet bus dviguba nauda – ir smagu, ir naudinga. Nesvarbu ar ši kelionė automobiliu trunka keliolika minučių, ar kelias valandas – yra ne vienas žaidimas, kurį galime žaisti kartu su vaikais ir tuo pačiu mokytis kartu su jais!

Linas Kėvelaitis - nuotykių knygų vaikams KORTAGAI autorius, atskleidžia kelis žaidimus, kurie tikrai patiks Jūsų vaikams kelionės automobiliu metu:

Raidelės:

Pirmiausia reikia pasirinkti temą žaidimui – tai gali būti upės-ežerai, miestai, augalai, gyvūnai ir t.t. Tarkim pasirenkam miestus. Pirmas žaidėjas sugalvoją miestą iš kokios nors raidės (tarkime sugalvoja Kaunas) ir sako “K”. Vadinasi kitas žaidėjas turi įvardinti miestą iš K raidės. Tad kitas įvardija - Kalvarija. Atsakymas yra teisingas, nes miestas prasideda iš nurodytos raidės. Dabar atspėjusiojo žaidėjo eilė nurodyti raidę, iš kurios turi spėti sekantis žaidėjas (įvardijant būtina žinoti miestą iš tos raidės – kitaip galima pralaimėti pačiam!). Jei spėjantysis žaidėjas neįvardija jokio miesto – jis pralaimi tik tokiu atveju, jei klausimą uždavęs žaidėjas pasako savo sugalvotą miestą. Jei raidę uždavęs žaidėjas nepasako miesto iš savo sugalvotos raidės (tarkime buvo sugalvojęs raidę, bet pats nežinojo tokio miesto) tuomet jis pats pralaimi. Ši taisyklė neleidžia sukčiauti. Žaidimas kelionę automobiliu tikrai sutrumpins, bei primins, o kartais ir pagerins, geografijos, biologijos žinias.

Kelintas automobilis?

Tai žaidimas pradedantiems skaičiuoti. Tiesiog pamačius automobilį, reikia suskaičiuoti jo valstybinio numerio skaičius, pagal tam tikrą sutartą tvarką. Kelionės automobiliu metu, populiariausias mūsų skaičiavimas yra suma iki vienženklio skaičiaus. Pavyzdžiui automobilio numeris yra 749. Vadinasi šis automobilis yra ANTRAS ! (7+4=11+9=20 =>2+0 = 2) arba numeris 294 yra ŠEŠTAS (2+9=11+4=15 =>1+5=6). Skaičiavimo formules galite naudoti ir kitokias – tai susitarimo reikalas.

Raidžių domino:

Smagiausias ir kūrybiškiausias žaidimas, paverčiantis kelionę automobiliu kupiną juoko ir azarto, tai raidžių domino. Kiekviename automobilio numeryje yra trys raidės. Žaidimo užduotis – sugalvoti daiktavardį naudojant šias raides. Jei žodyje panaudojamos dvi raidės – žaidėjas pelno 1-ą tašką, jei panaudojamos trys raidės, tuomet gauna 3-is taškus. Pavyzdys: numeryje yra raidės VSR. Taigi žodis “RataS” pelnys tašką, kaip ir žodžiai RytaS, RaSa, ValaS – visuose yra po dvi raides iš šio numerio. O žodis VaSaRa, VakaRaS, SRoVė, SaVisRiegis – pelnys po 3-is taškus. Kad žaidimas taptų sunkiau įveikiamas – žaiskite jį užsienio kalba.

Kas gali būti smagiau, nei kelionę automobiliu paversta žaidimu ir taip naudingai sutrumpinti kelionės laiką? Išmėginkite šiuos žaidimus keliaudami.

Sėkmės keliaujant automobiliu!

O jeigu Jums pritrūktų idėjų apsilankykite kortagų tinklaraštyje. Kortagų tinklaraštis skirtas tiems kam įdomu knygos, žaidimai vaikams, vaiko tobulėjimas, vaikiškos knygos internetu ir panašiai. Čia pateikiamos autoriaus Lino Kėvelaičio mintys  apie knygas, analizuojamos kitos aktualios vaikų temos, realūs nutikimai, bei naudingi patarimai. Juk yra apstu dalykų kurie padeda mūsų vaikams augti.

Linas Kėvelaitis

KORTAGAI - Žaidimai, paversiantys kelionę automobiliu smagia ir naudinga visai šeimai

KORTAGAI - Knygos vaikams

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus