Nešiojamieji kompiuteriai sukuria galimybę lanksčiai ir patogiai naudotis įrenginiu dirbant, mokantis, naršant internete ir t.t. ypač kai šalia nėra elektros šaltinio. Tačiau kaip ir visi įrenginiai jie gali sugesti. Nuo kai kurių gedimų apsaugoti kompiuterį nesunku, o laikantis tam tikrų veiksmų galima išvengti nenumatytų išlaidų remontui ir kitų nepatogumų. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines prevencines priemones, kurios padės išlaikyti kompiuterį be veiklos trikdžių.
1. Apsauga nuo fizinio pažeidimo
Nešiojamas kompiuteris yra neatsiejamas keliavimo palydovas, todėl svarbu užtikrinti jo fizinę apsaugą:
- Naudoti kokybiškus dėklus ar kuprines, kurių vidinė dalis būtų minkšta, o išorės paviršius kietas. Tai apsaugos nešiojamą kompiuterį nuo smūgių ir įbrėžimų.
- Atsargus elgesys: venkite staigių temperatūros pokyčių, drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių. Taip pat venkite dėti kompiuterį ant nestabilių paviršių, nuo kurių jie gali nukristi.
2. Programinės įrangos atnaujinimai
Reguliarūs operacinės sistemos ir programinės įrangos atnaujinimai yra būtini norint užtikrinti sklandų įrenginio veikimą:
- Įsitikinkite, kad jūsų operacinė sistema ir visos įdiegtos programos yra naujausios versijos. Tai ne tik gerina sistemos veikimą, bet ir mažina saugumo spragų riziką.
3. Antivirusinė programa
Virusai ir kenkėjiška programinė įranga gali smarkiai pakenkti jūsų kompiuterio veikimui:
- Įdiekite patikimą antivirusinę programinę įrangą ir reguliariai atlikite sistemos tikrinimus. Tai padės aptikti ir pašalinti grėsmes prieš jos tampant problemomis.
4. Baterijos priežiūra
Baterijos nusidėvėjimas gali ženkliai sumažinti nešiojamo kompiuterio veikimo trukmę:
- Vengkite nuolat palikti įkroviklį įjungtą, kai baterija pilnai įkrauta, taip pat nelaikykite kompiuterio pilnai iškrauto.
- Naudokite energijos tausojimo režimą.
- Uždarykite nenaudojamas programas;
5. Klaviatūros apsauga
Klaviatūra yra vienas dažniausiai naudojamų nešiojamo kompiuterio komponentų, todėl ją taip pat svarbu saugoti:
- Naudokite klaviatūros apsaugą: silikoniniai ar plastikiniai klaviatūros dangteliai gali apsaugoti nuo dulkių, skystų medžiagų ir kitų mechaninių pažeidimų.
- Švara: reguliariai valykite klaviatūrą naudodami sausas arba minimaliai drėgnas šluostes, kad išvengtumėte purvo kaupimosi ir galimų klavišų gedimų.
Tačiau net laikantis visų patarimų kartais klavišų veikla sutrinka - spaudžiami jie nereaguoja arba paspaudimas įvyksta ne iš pirmo karto. Tuomet kreipkitės į kompiuterių servisą, pvz.: Laptofix, kuriame problema bus identifikuota ir kaip galima greičiau išspręsta.
Kompiuterio apsauga reikalauja dėmesio ir atidumo, tačiau laikantis išvardintų priemonių, galima ženkliai sumažinti gedimų riziką ir užtikrinti ilgesnį bei sklandesnį įrenginio veikimą. Jei gedimų išvengti nepavyksta, savarankiškai jų pašalinti negalite, kreipkitės į kompiuterių taisyklą, kuri padės atkurti kompiuterio darbą.