visainfo.lt pati prisitaiko prie Jūsų kompiuterio, planšetės ir mobilaus telefono!

Medžio metalo sijos NAILweb - išbandytos laiko, patikimos ir ypač tvirtos sijos. UAB „NAIL-WEB.LT“ yra vienintelė medžio/metalo sijų „NAILweb“ gamintoja Lietuvoje. Šis gaminys patentuotas beveik visoje Vakarų Europoje bei atitinka tarptautinius kokybės reikalavimus ir standartus. „NAILweb“ sija - tai unikalus produktas, kuris prieš 30 metų buvo sukurtas Prancūzijoje, o šiandien plačiai naudojamas statybose ar rekonstrukcijose visame pasaulyje. KODĖL NAILWEB SIJA? Kai klientas mūsų klausia „...kodėl vertėtų rinktis „NAILweb“ sijas?“, mes atsakome keliais, labai paprastais argumentais:

I. Svoris. „NAILweb“ sija už metalą lengvesnė net 60%. Montavimo metu nereikalingi sudėtingi kėlimo mechanizmai.
II. Ilgis. „NAILweb“ sija (kurios ilgis gali siekti nuo 6 iki 20 metrų), nereikalauja papildomų atramų. Lankstus gaminamų ilgių pasirinkimas.
III. Atlaikymo galia. „NAILweb“ sija gali atlaikyti kur kas didesnes apkrovas nei statybinė mediena, o analogišką svorį išlaikančios kitokio tipo sijos yra ženkliai brangesnės. Brangesnis ir jų montavimas (virinimas, klijavimas, antikorozinis padengimas ir t.t.).
IV. Kaina. „NAILweb“ sija yra pigesnė už klijuotą medieną ir metalo konstrukcijas. Pigesnė tik statytbinė mediena, tačiau norint uždengti ja didesnį plotą, reikalingos atramos.
V. Gamybos ir montavimo paprastumas. Lygininat su kitokio tipo sijomis, „NAILweb“ sija nereikalauja papildomų kėlimo mechanizmų, ji pasižymi geromis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis. Sijos greitai pagaminamos ir greitai bei patogiai montuojamos. Metalinio tiltelio viršuje ir apačioje yra iš anksto išštampuotos vietos 20-ies milimetrų kiaurymėms elektros laidų ar vamzdžių pravedimui.

1980 m spalio 20d. „NAILweb“ sijos užpatentuotos (patento Nr. 0038830) visoje Vakarų Europoje. Jos taip pat turi bendrosios statybos priežiūros leidimą (Statybos Technikos institutas, Berlynas, Nr. Z-9,1-262).

„NAILWEB“ IR KITŲ KONSTRUKCIJŲ PRANAŠUMŲ PALYGINIMAS

Klijuotos medinės konstrukcijos:
Pranašumai: platesnis asortimentas, didesni ilgiai, išlaiko didesnes apkrovas.
Trūkumai: didelis svoris (reikalauja kėlimo mechanizmų), ilgesni gamybos terminai, didesnė gaminio kaina.

Metalo konstrukcijos:
Pranašumai: senai naudojamos statyboje, žinomos visos jungimo detalės, platus gaminių pasirinkimas.
Trūkumai: ypač didelis svoris (reikalauja kėlimo mechanizmų) , būtina apsauga nuo korozijos, gaminių sujungimui reikalingas specialistas (suvirintojas), gaminys parduodamas tik tam tikrais ilgiais, brangus galutinis produktas.

Statybinė mediena:
Pranašumai: senai naudojama statyboje, žinomos visos įmanomos jungimo detalės, paprastas, atskirais atvejais specialisto pagalbos nereikalaujantis montavimas, sąlyginai nedidelė kaina.
Trūkumai: ribotas gaminių ilgis, ribotos atlaikymo galios, didesniems tarpams tarp atramų reikia papildomų atramų, naudojant tarp aukštinei perdangai juntama vibracija.

NAILWEB TECHNOLOGIJA
STATIKA:
„NAILweb“ medžio/metalo siją veikia lenkimo apkrova. Ši lenkimo apkrova sukelia deformaciją, lenkimo momentą ir traukos jėgą. Siją veikia lenkimo apkrova. Ši lenkimo apkrova sukelia:

Deformaciją - vertikalų išsilenkimą pradinės būsenos atžvilgiu;
Lenkimo momentą - tempimo ir slėgimo įtempimus medienos tašuose;
Traukos jėgą - santykinį pasislinkimą tarp tiltelio ir tašų.

sijos-statika


Išsilenkimas dėl apkrovos, esant nustatytam ilgiui, priklauso nuo:
- sijos standumo (jam visų pirma turi įtakos elastiškumo modulis ir tašų skerspjūvio plotas, taip pat sijos aukštis);
- medienos drėgnumo (drėgna mediena yra linkusi daugiau deformuotis per ilgesnį laiką, ji ima "šliaužti");
- sandūrų tarp tiltelio ir tašų stangrumo.

PARAMETRAI:

elastiškumo modulis E= 10.000 N/mm²
poslinkio modulis C = 2.500 N/mm/1.500 N/mm
sandūrų stangrumas C/e = 52,6 N/mm²/31,6 N/mm²

Sijų "NAILweb" skaičiavimai atliekami pagal DIN 1052 1 dalį, 8.3. Įtempimui patvirtinti reikia imti C = 1500 N/mm, išsilenkimui patvirtinti C = 2500 N/mm. Nuotolis tarp jungiamųjų elementų e sijoms su vienu tilteliu sudaro 47,5 mm, sijoms su dvigubu tilteliu - 23,75 mm.

„NAILweb“ SIJŲ DYDŽIAI
Sijų aukštis, plotis ir ilgis skaičiuojami konkrečiam objektui. Gamybos metu sijai suteikiamas 1/300 iškilumas, todėl sijos viršus žymimas žymekliu „VIRŠUS“. Sija gaminama iki 20 metrų ilgio.

siju-dydziai

SIJŲ „NAILweb“ APSAUGA NUO KOROZIJOS
Sijų "NAILweb" metaliniai tilteliai yra pagaminti iš galvanizuotos plieninės skardos. Plieninės skardos nuriebalinamos ir cinkuojamos karštu būdu, uždedant 285 g/m² cinko dangą (juostinis cinkavimas). Ši cinko danga garantuoja puikią sijų "NAILweb" tiltelių apsaugą nuo korozijos.

Tokia antikorozinė apsauga yra pakankama patalpoms, kuriose vidutinis santykinis oro drėgnumas daugiau kaip 70%, po stogu esančioms statybinėms detalėms, kurias nuolat veikia atmosferos reiškiniai, esant palyginti nedidelėms korozijos apkrovoms (DIN 1 052 antrosios dalies lentelės 2 kairiosios skilties pritaikymo sritis).

Jeigu korozijos apkrova yra didesnė (po stogu esančios statybinės detalės, nuolat veikiamos atmosferos reiškinių, esant vidutinei korozijos apkrovai), papildomai ant 285 g/m² cinko dangos dedama danga pagal DIN 55 928 penktąją ir aštuntąją dalis. Ji leidžia naudoti sijas „NAILweb“ ir DIN 1 052 antrosios dalies lentelės 1 viduriniosios skilties pritaikymo sričiai.

TECHNOLOGIJA
„NAILweb“ medžio/metalo siją sudaro du masyvaus arba klijuoto medžio tašai iš viršaus ir apačios, kurie presavimo yra būdu sujungti gofruota cinkuotos ir dažytos skardos juosta - tilteliu. Preliminarus sijų aukštis yra nuo 21cm. iki 51cm.

Aukštis priklauso nuo atstumo tarp atramų ir laikymo galios. Naudojant „NAILweb“ sijas įmanomos įvairios inžinerinės variacijos, jų panaudojimo, tvirtinimo būdai, sijų galios padidinimas ir t.t. Čia rasite daug techninės informacijos, kuri patyrusiam architektui ar statybininkui turėtų būti naudinga ne tik renkantis mūsų gaminamas sijas, bet ir statybos darbų metu.

DETALĖS
Gaminant "NAILweb" sijas naudojami džiovintos ir obliuotos, antiseptikais apdirbtos spygliuočių medienos masyvo arba klijuoto medžio tašai. Reikiamas sijos ilgis gaunamas tašus jungiant dyginiu klijavimu. Užsakovo pageidavimu tašai gali būti dažomi arba lakuojami. Tiltelis gaminamas iš 0,5 mm specialios cinkuotos ir dažytos, štampuotos plieno juostos, kurios minimali tamprumo riba 550N/mm². Sijos tiltelio viršuje ir apačioje kas 5 cm. yra iš anksto išštampuotos vietos 20mm. kiaurymėms elektros laidų ar vamzdžių pravedimui. Šiame skirsnyje daugiau sužinosite apie tašus, tiltelio ypatumus bei konstrukcines gaminio galimybes jas montuojant

TILTELIŲ KIAURYMĖS

Sijų NAILweb metalinių tiltelių viršuje ir apačioje kas 5 cm. yra iš anksto išštampuotos vietos. Nuo paprasto smūgio į šias apskritimo formos išštampuotas vietas atsiranda 20 mm. skersmens kiaurymės elektros laidams arba instaliacijos vamzdžiams.

Didesnes kiaurymes galima daryti:

- mažiausiai 80 cm nuotoliu nuo atramos,
- kiaurymės aukštis turi būti mažesnis negu 2/3 tiltelio aukščio,
- sustandinimą daryti mažiausiai trigubu kiaurymės ilgiu arba aukščiu.

siju-tilteliu-kiaurymes1

siju-tilteliu-kiaurymes2

NUSKLEMBTAS SIJOS GALAS

Virš atramos sijų "NAILweb" galai gali būti nusklembti. Jeigu nusklembimas yra iš karto už atramos, sustandinimas nereikalingas.

Jeigu atrama yra nusklembino zonoje, būtina išlaikyti tokias sąlygas:

1. Nusklembimo kampas turi būti didesnis negu 45°.
2. Atramos ašis gali būti nutolusi nuo vidinio nusklembino galo daugiausiai 30 cm.
3. Iš abiejų pusių reikalingi medienos medžiagų sustandinimai, jėga sujungti su tašais.

sijos-galas

sijos-galas2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MONTAŽO KRYPTIS

Sijos "NAILweb gaminamos su iškilumu". Todėl jos turi montažo kryptį, kurią būtinai reikia išlaikyti. Viršutinis tašas yra pažymėtas antspaudu "Viršus".

ATRAMOS SĄLYGOS

Sijų atramos privalo:

- būti lygios,

- atitikti numatytą aukštį,

sijos-montazo-kryptis

Minimalus atramos gylis:

- 7 cm galinėms atramoms,

-10 cm tarpinėms ištisinių sijų atramoms.

MONTAŽO BŪDAI

Sijos "NAILweb" montuojamos kaip tradiciniai ilginiai:

- mūro tarpuose,

- serijinės gamybos sijų įdėkluose (HVV, EUP, BMF, bierbach ir t.t.),

- ant mūro iškyšų, metalo kampuočių ir t.t.

Atramos gylis bet kuriuo atveju turi būti ne mažesnis nei 7 cm.

Dėl sijų aukščio viršutinis diržas turi būti pritvirtintas, kad nepasislinktų.

Esant vėjo siurbimo apkrovai, į viršų nukreiptą atramos jėgą turi kompensuoti, pvz., apverstas sijos įdėklas.

siju-montazo-budai

SUSTANDINIMAS NUO VIRTIMO

Pagal DIN 1052 nuostatas sijų "NAILweb" slėgimo tašai turi būti apsaugoti nuo pasislinkimo į šoną.

Sustandinimų nuo virtimo pavyzdžiai

- vertikalios medienos medžiagų plokštės tarp tašų,
- kryžmai išdėstyti masyvios medienos tašai

Nuotolis tarp sustandinimų priklauso nuo apkrovos ir slėgio, tašų standumo, tačiau negali viršyti 4,0 m.

Norint pasiekti gerą efektą, sustandinimus tarp sijų reikia sujungti su tvirta, horizontalia kryptimi veikiančia atrama.

sijos-sustandinimas

KONSTRUKCIJŲ PAVYZDŽIAI:

siju-konstrukcijos1. Grindų danga, kiliminės dangos

1b. Plytelių danga.

2. Lieso betono besiūlės grindys

2b. Izoliuojanti plėvelė

3. Apkala iš faneros arba drožlių plokštės

4. Izoliacijos juosta.

5. Perdangų sijos NAILweb.

6. Jei reikia šilumos izoliacija.

7. Juostelės.

8. Gipskartonio plokštė

siju-konstrukcijos2

Per daugiau nei per 15 darbo metų, mūsų įmonė pagamino ir sumontavo ne vieną dešimtį kilometrų įvairaus tvirtumo, dydžio ar ilgio „NAILweb“ sijų, tad drąsiai galime teigti, jog galime išpildyti bet kokį kliento pageidavimą, jei jis neprasilenkia su technologinėmis gaminio ypatybėmis.
UAB „NAIL-WEB.LT“ projektuotojai yra įgyvendinę įvairiausio lygio užduotis, gaminį pritaikę stogams, pastogėms, perdangoms tarp aukštų, gyvenamiesiems namams, angarams, ūkiniams pastatams, sienoms, lieptams, tilteliams, rekonstrukcijoms. Kadangi metalinis „NAILweb“ tiltelis apsaugotas aukščiausio lygio antikorozine danga, todėl be baimės galime sakyti, jog „NAILweb“ sija tinka net ir agresyvioms aplinkoms: vištidėms, karvidėms ir t.t. Atskirais atvejais, mūsų projektuotojai „NAILweb“ sijas gali panaudoti ir kaip sąramas.

Ilgamečiai mūsų klientai ar statybų bendrovės jau senai įsitikino, kad dėl mažo konstrukcijų svorio projektuojant naujus ar rekonstruojant senus pastatus, pinga ir visa likusi konstrukcinė dalis: pamatai, sienos, kolonos.

nailweb-sijos-atlikti-darbai

 

NAIL-WEB.LT, UAB -nešančios medžio metalo sijos NAILweb

NAIL-WEB.LT, UAB

Daugiau informacijos: www.nailweb.lt

NAIL-WEB.LT, UAB infopuslapis

Sijos NAILweb. Nešančių medžio metalo sijų NAILweb panaudojimas. Įmonė UAB "NAIL-WEB.LT" - vieninteliai Lietuvoje nešančių medžio metalo sijų NAILweb gamintojai. NAILweb gaminys patentuotas beveik visoje Vakarų Europoje ir atitinka tarptautiniams kokybės reikalavimams ir standartams. Tai unikalus produktas medžio ir metalo kombinacija sukurtas prieš 30 metų Prancūzijoje.

nail192Gaminys susideda iš dviejų medinių tašų – viršuje ir apačioje ir metalinio gofruoto tiltelio tarp jų. NAILweb - nešanti konstrukcija, galima iki 20 metrų ir daugiau, nereikalaujanti papildomų atramų, lengva – net 60% lengvesnė už metalą nereikalaujanti papildomų kėlimo mechanizmų, geros šilumos ir garso izoliacinės savybės, greita gamyba ir greitas bei patogus montavimas, tvirtumas - atstumai tarp atramų nuo 6 m‘ iki 20 m‘ , lankstus ilgių pasirinkimas gaminiai gaminami pagal individualius užsakymus ir tokių ilgiu kokių reikia užsakymui (klientas nemoka nei už vieną papildomą cm).

Platus gaminio panaudojimas – stogams, pastogėms, tarp aukštinėms perdangoms, gyvenamiems namams, angarams, ūkiniams pastatams, sienoms, lieptams, tilteliams, rekonstrukcijoms, metalinio tiltelio apsauga nuo korozijos aukščiausio lygio tinkanti net ir agresyvioms aplinkoms (vištidėms , karvidėms, avidėms ir t.t ) atskirais atvejais galima naudoti ir kaip sąramas.

Preliminarūs dydžiai: aukštis nuo 21-51 cm ( tai priklauso nuo atstumo tarp atramų ir laikymo galios). Dėl mažo konstrukcijų svorio projektuojant naujus ar rekonstruojant senus pastatus, pinga ir visa likusi konstrukcinė dalis (pamatai , sienos, kolonos).

IDĖJA

Masyvaus arba klijuoto medžio tąšus presavimu būdu sujungia specialios cinkuotos ir dažytos skardos juosta - tiltelis. Tai pastovaus skerpjūvio sija. Jos aukštis, plotis ir ilgis skaičiuojami konkrečiam objektui. Gamybos metu sijai suteikiamas 1/300 iškilumas, todėl sijos viršus žymimas žymekliu "VIRŠUS". Gaminama sija iki 20m ilgio.

Istorija Pirmos sijos pagamintos 1970 metais Vokietijoje. 1980 metų spalio 20d. sijos užpatentuotos (patento Nr. 0038830) visoje Vakarų Europoje. Jos taip pat turi bendrosios statybos priežiūros leidimą (Statybos Technikos institutas, Berlynas, Nr. Z-9,1-262).

TĄŠAI

Naudojami džiovintos ir obliuotos, apdirbtos antiseptikais spygliuočių medienos masyvo arba klijuoto medžio tąšai. Reikiamas sijos ilgis gaunamas tąšus jungiant dyginiu klijavimu. Užsakovo pageidavimu tąšai gali būti dažomi arba lakuojami.

tiltelis


TILTELIS

- 0,5 mm specialaus cinkuoto ir dažyto štampuoto plieno juosta, kurios minimali tamprumo riba 550N/mm²

- tiltelio viršuje ir apačioje kas 5 cm yra iš anksto išštampuotos vietos 20mm kiaurymėms elektros laidų ar vambzdžių pravedimui.

 

 

STATIKA

Siją veikia lenkimo apkrova. Ši lenkimo apkrova sukelia:

DEFORMACIJĄ - vertikalų išsilenkimą pradinės būsenos atžvilgiu;

LENKIMO MOMENTĄ - tempimo ir slėgimo įtempimus medienos tąšuose;

TRAUKOS JĖGĄ - santykinį pasislinkimą tarp tiltelio ir tąšų.

stat1

Išsilenkimas dė l apkrovos, esant nustatytam ilgiui, priklauso nuo:

- sijos standumo (jam visų pirma turi įtakos elastiškumo modulis ir tąšų skerspjūvio plotas, taip pat sijos aukštis);

- medienos drėgnumo (drėgna mediena yra linkusi daugiau deformuotis per ilgesnį laiką, ji ima "šliaužti");

- sandūrų tarp tiltelio ir tąšų stangrumo.

PARAMETRAI:

elastiškumo modulis E= 10.000 N/mm²

poslinkio modulis C = 2.500 N/mm/1.500 N/mm

sandūrų stangrumas C/e = 52,6 N/mm²/31,6 N/mm²

Sijų NAILweb skaičiavimai atliekami pagal DIN 1052 1 dalį, 8.3. Įtempimui patvirtinti reikia imti C = 1500 N/mm, išsilenkimui patvirtinti c = 2500 N/mm. Nuotolis tarp jungiamųjų elementų e sijoms su vienu tilteliu sudaro 47,5 mm, sijoms su dvigubu tilteliu - 23,75 mm.

SIJŲ NAILweb IŠKILUMAS sudaro 1/300 ir yra sukuriamas gamybos metu.

LEISTINAS IŠSILENKIMAS

Pagal DIN 1 052 sudaro:

1/300, esant naudingai apkrova

1/200, esant bendrai apkrovai

stat2

Kompensuojamas LENKIMO MOMENTAS priklauso tiek nuo tąšų medienos skerspjūvių, tiek ir nuo sandūrų tarp tąšų ir tiltelio stangrumo.

LEISTINI ĮTEMPIMAI

Ribinis lenkimo įtempimas tąše: Ieist.σ = 10 N/mm²

Svorio centro įtempimas tąše: Ieist. σ = 8,5 N/mm²

(Spygliuočių mediena, II kokybės klasė)

TEMPIMO APKROVĄ sukelia tai, kad abu tąšai turi savybę pasislinkti vienas kito atžvilgiu. Galinėse atramose skersinė jėga yra Iygi atramos jėgai.

Sijose NAILweb kompensuojamą skersinę jėgą riboja sandūros tarp tiltelio ir tąšų laikomoji galia. Leistina perstūmos apkrova šioje sandūroje yra nurodyta bendrajame statybos priežiūros leidime ir priklauso nuo tąšų aukščio:

LEISTINAS SKĖLIMO JĖGOS PERDAVIMAS:

tmaks = 18 N/mm tąšo aukščiui h = 36 mm

tmaks = 21 N/mm tąšo aukščiui h > 46 mm

Tarpinės reikšmės naudojamos tiesia linija. Didžiausią leistiną skersinę jėgą galima apskaičiuoti taip:

Q = t maks. x ho kur ho = nuotolis tarp tąšų svorio centrų

Sijos su duotu aukščiu maksimali bendra apkrova beveik nepriklauso nuo sijos ilgio.

P = 2Q

PAVYZDYS

37 cm aukščio sija NAILweb su 60 mm aukščio tąšais

ho = 31cm, tmaks. = 21 N/mm

Q = 21 x 31 = 6,51 kN

T = 2 x Q = 13,00 kN

Maksimali bendra sijos NAILweb 370/60.100 apkrova apribota 13.00 kN

Beje, skersinės jėgos laikomąją galią galima padidinti papildomomis priemonėmis .

LAIKOMOSIOS GALIOS PAGERINIMAS:

KOMPENSUOJAMOS SKERSINĖS JĖGOS PADIDINIMAS Kompensuojamą sijos NAILweb bendrąją apkrovą beveik nepriklausomai nuo sijos ilgio apriboja sandūrų tarp tiltelio ir tąšų laikomoji galia. Kompensuojama poslinkio apkrova yra nurodyta bendrajame statybos priežiūros leidime.

Skersinės jėgos laikomoji galia gali būti padidinta įvairiomis priemonėmis:

- naudojant 2 tiltelius vienai sijai

(šiuo atveju leistina skersinė jėga padvigubėja);

PAVYZDYS

Q = 8,61 kN 47 cm aukščio sijai NAILweb

LEISTINA SIJŲ SU 2 TILTELIAIS SKERSINĖ JĖGA

2/370/60-100 13,0 kN 2/410/80-120 13,9 kN

2/420/60-100 15,1 kN 2/460/80-120 16,0 kN

2/470/60-100 17,2 kN 2/510/80-120 18,1 kN

- naudojant papildomus, išorinius tiltelius iš medienos medžiagų tose zonose, kuriose viršijama skersinė jėga;

Reikalingo tiltelių sustandinimo ilgio skaičius

l = 0,50 (Q - Qleist.) L/Q

n = (Q - Qleist.) L/(ho leist.N1)

l = tiltelių sustandinimo ilgis

Q = kompensuotina skersinė jėga

Qleist = leistina skersinė jėga

L = sijos ilgis

leist.N1 = leistina vienies kerpamoji apkrova

stat3

PAVYZDYS

Sijos su vienu tilteliu 370/60.100, tarpatraminis 5 m, bendra apkrova 20,8 kN

Q = 20,8/2 = 10,4 kN vienai atramai

1. Tiltelio sustandinimo ilgis l = 0,5 (10,4 - 6,51) * 5/10,4 = 0,93 m

2. Reikalingas vinių 31 x 65 kiekis n = (10 400 - 6 510)/0,93 (0,310*375) - 31,3 = 32 = 32/2 = 16 vinių vienai pusei ir tąšui.

- išorinėmis plokščio plieno įstrižainėmis didžiausios skersinės jėgos vietoje.

Ši priemonė padidina kompensuojamą skersinę jėgą 2,0 kN.

Plieninė įstrižainė 40 x 4 iš st 37, pritvirtinta 2 rifliuotomis vinimis 4,0 x 50 kiekvienoje pusėje.

stat4

KRŪVIŲ KABINIMAS ANT APATINIO TĄŠO

Leistina sijų NAILweb apatinio tąšo apkrova yra ribota: esant tolygiai paskirstytai apkrovai (pvz., apačioje pakabintos lubos ir t.t.)

Pu< 1,5 kN/m esant atskiriems krūviams (pvz:, kondicionierius, gimnastikos prietaisas ir t.t.)

Pu< 1,3 kN/m vienam pakabos taškui Jeigu pavienio krūvio vieta yra mažesnė negu 0,5 m nuo atramos, leistinas pavienis krūvis Pusumažėja perpus. Esant didesniems krūviams, juos reikia kabinti ant viršutiniojo tąšo. Sijų NAILweb su dviem tilteliais leistiną apatinio tąšo apkrovą galima padvigubinti.

PERDANGOS PASTATUOSE IŠ MEDINIŲ RĖMŲ

Pastatuose iš medinių rėmų aukštesnio aukšto sienos konstrukcija apkrauna po ja esančias sijas.

Sijų galai suspaudžiami vietine apkrova.

Maksimali leistina slėgimo jėga į viršutinį tąšą sijos NAILweb

atramos zonoje yra:

- ties galine atrama: P = 5,0 kN

- ties tarpine atrama:P = 8,0 kN

Viršijus šias reikšmes, reikia sumontuoti sustandinimą tarp abiejų tąšų. kuris neleidžia tilteliams įsispausti į tąšus.

stat5

 

SKIRTUMAI NUO KITŲ GAMINIŲ

KLIJUOTOS MEDINĖS KONSTRUKCIJOS

Pranašumai: Platesnis asortimentas, didesni ilgiai, didesnes apkrovas atlaiko.

Trūkumai: Didelis svoris (reikalauja kėlimo mechanizmų), ilgesni gamybos terminai, didesnė gaminio kaina.

METALO KONSTRUKCIJOS

Pranašumai: Senai naudojama statyboje, žinomos visos jungimo detalės, platus gaminių pasirinkimas.

Trūkumai: Didelis svoris (reikalauja kėlimo mechanizmų), būtina apsauga nuo korozijos, gaminių sujungimui reikalingas specialistas (suvirintojas), gaminys parduodamas tik tam tikrais ilgiais, brangus galutinis produktas.

STATYBINĖ MEDIENA

Pranašumai: Seniai naudojama statyboje, žinomos visos įmanomos jungimo detalės, paprastas montavimas atskirais atvejais nereikalaujantis specialisto pagalbos, sąlyginai nedidelė kaina.

Trūkumai: Ribotas gaminių ilgis, ribotos atlaikymo galios, didesniems tarpams tarp atramų reikalauja papildomų atramų, naudojant tarp aukštinei perdangai juntama vibracija.

DETALĖS

TILTELIŲ KIAURYMĖS

Sijų NAILweb metalinių tiltelių viršuje ir apačioje kas 5 cm yra iš anksto išštampuotos vietos.

Nuo paprasto smūgio į šias apskritimo formos išštampuotas vietas atsiranda 20 mm skersmens kiaurymės elektros Iaidams arba instaliacijos vamzdžiams.

Didesnes kiaurymes galima daryti:

- mažiausiai 80 cm nuotoliu nuo atramos,

- kiaurymės aukštis turi būti mažesnis negu 2/3 tiltelio aukščio,

- sustandinimą daryti mažiausiai trigubu kiaurymės ilgiu arba aukščiu.

deta1

NUSKLEMBTAS SIJOS GALAS

Virš atramos sijų NAILweb galai gali būti nusklembti. Jeigu nusklembimas yra iš karto už atramos, sustandinimas nereikalingas.

Jeigu atrama yra nusklembino zonoje, būtina išlaikyti tokias sąlygas:

1. Nusklembimo kampas turi būti didesnis negu 45°.

2. Atramos ašis gali būti nutolusi nuo vidinio nusklembino galo daugiausiai 30 cm.

3. Iš abiejų pusių reikalingi medienos medžiagų sustandinimai, jėga sujungti su tąšais.

deta2

MONTAŽO KRYPTIS

Sijos NAILweb gaminamos su iškilumu. Todėl jos turi montažo kryptį, kurią būtinai reikia išlaikyti. Viršutinis tąšas yra pažymėtas antspaudu "Viršus".

ATRAMOS SĄLYGOS

Sijų atramos privalo:

-būti lygios,

-atitikti numatytą aukštį

deta3

Minimalus atramos gylis:

- 7 cm galinėms atramoms,

-10 cm tarpinėms ištisinių sijų atramoms.

MONTAŽO BŪDAI

Sijos NAILweb montuojamos kaip tradiciniai ilginiai:

- mūro tarpuose,

- serijinės gamybos sijų įdėkluose (HVV, EUP, BMF, bierbach ir t.t.),

- ant mūro iškyšų, metalo kampuočių ir t.t.

Atramos gylis bet kuriuo atveju turi būti ne mažesnis negu 7 cm

Dėl sijų aukščio viršutinis diržas turi būti pritvirtintas, kad nepasislinktų.

Esant vėjo siurbimo apkrovai, į viršų nukreiptą atramos jėgą turi kompensuoti, pvz., apverstas sijos įdėklas.

deta4

SUSTANDINIMAS NUO VIRTIMO

Pagal DIN 1052 nuostatas sijų NAILweb slėgimo tašai turi būti apsaugoti nuo pasislinkimo į šoną.

Sustandinimų nuo virtimo pavyzdžiai

- vertikalios medienos medžiagų plokštės tarp tąšų,

- kryžmai išdėstyti masyvios medienos tašai

Nuotolis tarp sustandinimų priklauso nuo apkrovos ir slėgio, tąšų standumo, tačiau negali viršyti 4,0 m.

Norint pasiekti gerą efektą, sustandinimus tarp sijų reikia sujungti su tvirta, horizontalia kryptimi veikiančia atrama.

det12

KONSTRUKCIJŲ PAVYZDŽIAI:

det13

1. Grindų danga, kiliminės dangos

1b. Plytelių danga.

2. Lieso betono besiūlės grindys

2b. Izoliuojanti plėvelė

3. Apkala iš faneros arba drožlių plokštės

4. Izoliacijos juosta.

5. Perdangų sijos NAILweb.

6. Jei reikia šilumos izoliacija.

7. Juostelės.

8. Gipskartonio plokštė

det14

SIJŲ NAILweb APSAUGA NUO KOROZIJOS

Sijų NAILweb metaliniai tilteliai yra pagaminti iš galvanizuotos plieninės skardos. Plieninės skardos nuriebalinamos ir cinkuojamos karštu būdu, uždedant 285 g/m² cinko dangą (juostinis cinkavimas). Ši cinko danga garantuoja puikią sijų NAILweb tiltelių apsaugą nuo korozijos.

Tokia apsauga nuo korozijos yra pakankama patalpoms, kuriose vidutinis santykinis oro drėgnumas daugiau kaip 70 proc., po stogu esančioms statybinėms detalėms,kurias nuolat veikia atmosferos reiškiniai, esant palyginti nedidelėms korozijos apkrovoms (DIN 1 052 antrosios dalies lentelės 2 kairiosios skilties pritaikymo sritis).

Jeigu korozijos apkrova yra didesnė (po stogu esančios statybinės detalės, nuolat veikiamos atmosferos reiškinių, esant vidutinei korozijos apkrovai), papildomai ant 285 g/m² cinko dangos dedama danga pagal DIN 55 928 penktąją ir aštuntąją dalis. Ji Ieidžia naudoti sijas NAILweb ir DIN 1 052 antrosios dalies lentelės 1 viduriniosios skilties pritaikymo sričiai.

nailgalerija

 

NAIL-WEB.LT, UAB -nešančios medžio metalo sijos NAILweb

NAIL-WEB.LT, UAB

Daugiau informacijos: www.nailweb.lt

NAIL-WEB.LT, UAB infopuslapis