ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Žarnyno mikrobiotos ir mikrobiomo tyrimai – pateikiantys daug atsakymų apie žarnyno bakterijų sudėtį

Žarnyno mikrobiotos ir mikrobiomo tyrimai – pateikiantys daug atsakymų apie žarnyno bakterijų sudėtį Žarnyno mikrobiotos ir mikrobiomo tyrimai – pateikiantys daug atsakymų apie žarnyno bakterijų sudėtį

Medicina practica laboratorija, UAB

medicinapractica.lt

Dar neseniai apie mikrobiomą mūsų kūne ir ant jo buvo žinoma labai nedaug. Per pastarąjį dešimtmetį mokslinių tyrimų apie mikrobiomą labai padaugėjo, daugiausia dėl patobulėjusių mikrobiologijoje taikomų technologijų, PGR metodikos. Buvo nustatyta, kad mūsų kūne ir ant jo gyvenančių bakterijų skaičius yra didesnis nei viso organizmo ląstelių. Didžiausia šių bakterijų įvairovė gyvena mūsų žarnyne. Ši mikroorganizmų bendruomenė vadinama žarnyno mikrobiomu.

Žmogaus virškinamojo trakto ertmėje esanti mikrobiota yra kiekvieno žmogaus individualus „mikrobinis organas“, toks pat kaip kepenys, širdis ar plaučiai. Žarnyno imuninė sistema yra didžiausia visame kūne. Daugiau nei 80 proc. imuninės kilmės gynybinių reakcijų kyla žarnyne. Todėl sveikas žarnynas būtinas apsaugai nuo bakterijų, virusų ir kitų patogenų, taip pat nuo nesuvirškintų, svetimų organizmui baltymų, gaunamų iš maisto. Žarnyno mikrobiotos funkcionavimas ir sveika jos pusiausvyra tiesiogiai veikia kitas organizmo sistemas bei atskirų organų veiklą.

Mikrobiomas – ekologinė mikroorganizmų bendruomenė, kuri sukuria specialią terpę žarnyne ir atlieka labai svarbias funkcijas. Kalbėdami apie mikroorganizmus, mikroflorą, specialistai vartoja terminus – mikrobiomas ir mikrobiota. Dažnai šie terminai – „mikrobiomas“ ir „mikrobiota“ – vartojami kaip vienas, tačiau jų reikšmė bei ištyrimo metodikos skiriasi. Mikrobiota reiškia pačių mikrobų grupę, o mikrobiomas – šių mikrobų genomus arba genetinę informaciją.

Įrodyta, kad žarnyno mikrobiomas, kurį daugiausia sudaro bakterijos, daro didžiulę įtaką mūsų bendrajai organizmo būklei. Sveika žarnyno mikrobiomo pusiausvyra lemia mažesnį žarnyno pralaidumą toksinams, mažina intokskacijos, sepsio ir uždegimo riziką, didina ląstelių jautrumą insulinui, palaiko sveiką žarnyno, medžiagų apykaitos, širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Sveiką mikrobiomo balansą palaiko ir skatina subalansuota mityba, sveikas gyvenimo būdas, įvairaus skaidulinio maisto vartojimas, stresinių situacijų vengimas.

Žarnyno mikrobiotos ir mikrobiomos tyrimų svarba

Sutrikusi organizmo mikrobiomo pusiausvyra vadinama disbioze, kuri turi neigiamą įtaką sveikatos būklei. Esant disbiozei, didėja žarnyno pralaidumas toksinams, išauga sisteminio uždegimo rizika, didėja ląstelių atsparumas insulinui, padidėja nutukimo, diabeto, metabolinio sindromo, širdies ir kraujagyslių ligų, nealkoholinių riebiųjų kepenų ligų, dirgliosios žarnos sindromo ir uždegiminių žarnyno ligų rizika.

Todėl labai svarbu palaikyti žarnyno mikrobiomo balansą, tinkamą sudėtį, pusiausvyrą. Kokia yra Jūsų mikrobiomo sudėtis, išsiaiškinti galite atlikdami išmatų tyrimus. „Medicina practica“ medicininių tyrimų laboratorija siūlo du tyrimus. Jūs galite rinktis „GutWell“ mikrobiomo tyrimą  PGR metodu arba žarnyno mikrobiotos tyrimą pasėlio metodu. Plačiau apie juos:

„GutWell“ žarnyno mikrobiomo tyrimas

„GutWell“ žarnyno mikrobiomo tyrimas atliekamas Genorama Estijos laboratorijoje PGR metodu – nustatoma mikrobiomo mikroorganizmų genetinė informacija.

„GutWell“ tyrimas nustato ir pateikia informaciją apie žarnyno bakterijų sudėtį bei pateikia rekomendacijas, kaip išlaikyti bei pagerinti žarnyno mikrobiomą.

Po tyrimo atlikimo suteikiama gydytojo dietologo konsultacija. Tyrimas atliekamas per 25 d. d.

Žarnyno mikrobiomo tyrimas padeda formuoti sąmoningą mitybą, taip išvengiant sveikatos sutrikimų bei ligų. „GutWell“ tyrimas pateikia atsakymus į daugelį klausimų:

 • Kurios bakterijos gyvena jūsų žarnyne?
 • Kaip žarnyno bakterijos veikia Jūsų organizmą?
 • Ar žarnyne yra pakankamai naudingų bakterijų?
 • Ar žarnyne yra kenksmingų bakterijų?
 • Ar žarnyno bakterijos lemia Jūsų polinkį į nutukimą?
 • Ar mityba ir mikrobiomas yra subalansuoti, ar reikia pakeisti mitybos įpročius?
 • Kaip pasiekti subalansuotą žarnyno mikrobiomą?

Žarnyno mikrobiotos tyrimas „Medicina practica“ laboratorijoje

Žarnyno mikrobiotos tyrimas atliekamas „Medicina practica“ tyrimų laboratorijoje Lietuvoje pasėlio metodu. Mikrobiologijos laboratorijoje nustatomos specifinės bakterijos, tokios kaip Lactobacillus, Biffidobacterium, patogeninės bakterijos bei mieliagrybiai, bei jų pusiausvyra. Taip pat, šio tyrimo metu atliekamas H. pylori antigeno tyrimas. Pacientui pateikiama išsami ištirtų žarnyno bakterijų analizė bei aprašas apie jas.

Po tyrimo atlikimo suteikiama gydytojo dietologo konsultacija. Tyrimas atliekamas per 7 d. d.

Daugiau informacijos apie žarnyno mikrobiotos ir mikrobiomos tyrimus rasite „Medicina practica“ interneto svetainėje: https://medicinapractica.lt/zarnyno-mikrobiomo-tyrimas/

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

 • Numatytas
 • Antraštė
 • Data
 • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus