ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Xypex betono hidroizoliacijos kristalizacijos būdu veiksmingumą grindžia tyrimai

Xypex betono hidroizoliacijos kristalizacijos būdu veiksmingumą grindžia tyrimai Xypex betono hidroizoliacijos kristalizacijos būdu veiksmingumą grindžia tyrimai

Betoninių konstrukcijų hidroizoliavimui ir apsaugai nuo agresyvaus cheminių medžiagų poveikio UAB „Vizgintos statyba“ rekomenduoja rinktis „XYPEX“ patentuotą kristalizacinę technologiją, pagrįstą inovacijomis, mokslu ir tyrimais ir veikiančią betono viduje.

„XYPEX“ dangos veikimo į betoną gylio tyrimai

Jau daugiau kaip 50 metų praėjo nuo to momento, kai „Xypex Chemical Corporation“ pirmą kartą pavartojo frazę „Betono hidroizoliacija kristalizacijos būdu“ taip sukurdama naują sąvoką radikaliai atskiriančią šią technologiją nuo vyravusių paviršinių barjerinių produktų.

Plėtodama naująją technologiją, „XYPEX“ įvertino tai, kad betonas yra natūraliai porėta medžiaga. Vandens, kaip katalitinės priemones, pagalba „XYPEX“ unikalūs chemikalai reaguoja su cemento hidratacijos produktais (kalcio hidroksidu, mineralinėmis druskomis, mineralų oksidais, hidratavusiomis ir dalinai hidratavusiomis cemento dalelėmis) to pasekoje sudarydami netirpią kristalinę struktūrą betono porose, kapiliaruose ir kitose tuštumose. Įvykus kristalizacijai ši struktūra tampa amžina betono dalis, apsaugojanti nuo vandens ir kitų skysčių įgerties net veikiant labai dideliu spaudimu, rūgščių ir kitų agresyvių chemikalų patekimo į betono vidų.

Bėgant metams, tūkstančiai betono konstrukcijų visame pasaulyje buvo hidroizoliuota ir apsaugotą unikalia „XYPEX“ technologija. Per dešimtmečius intensyvūs tyrinėjimai, bandymai, sėkminga praktinė patirtis virto pasitikėjimu ir nuodugniu technologijos supratimu pasekoje išsivysčiusi į betono hidroizoliacijos ir apsaugos kristalizacijos būdu standartą.

„XYPEX“ poveikis betonui buvo testuotas laboratorijose visame pasaulyje daug kartų, įskaitant pripažintas laboratorijas Europoje bei Lietuvoje. Dažniausia buvo atliekami tyrimai siekiant išsiaiškinti ir atrinkti geriausiai tinkamas medžiagas konkrečiam projektui ir buvo lyginama „XYPEX“ su kitomis panašiomis medžiagomis.

Rezultatai parodė, kad dėka „XYPEX“ poveikio betonas tampa mažiau pralaidus vandeniui bei kitiems skysčiams ir turi mažesnį dujų pralaidumą. „XYPEX“ medžiagų kokybė pastoviai stebima gamybos kontrolės testuose.

„XYPEX“ kompanija savo techniniuose duomenyse deklaruoja, kad užtepus ant betono paviršiaus, dangoje esantys aktyvūs chemikalai skverbiasi gilyn ir geba hidroizoliuoti betoną net 20-30 cm storiu nuo užtepto paviršiaus. Tai labai didelis storis ir ne vienam klientui kyla abejonės ar iš tikro taip gali būti.

Apžvelgta keletas bandymų kuriuose buvo tiriama kaip giliai nuo padengto „XYPEX“ danga paviršiaus hidroizoliuojamas betonas.

Pirmu atveju buvo tiriama „XYPEX“ dangos poveikis hidroizoliuojant rūsį realiomis sąlygomis.

Antru ir trečiu bandymu buvo tiriama „XYPEX“ dangos poveikis užtepus ant konkrečiame projekte naudojamo betono.

Šių bandymų išvadose įrodoma, kad „XYPEX“ dangoje esantys chemikalai sugeba labai giliai difunduoti į betoną, auginti kristalines struktūras ir tuo būdu padaryti jį nelaidų skysčiams. „XYPEX“ veikia tik tada kai betonas drėgnas, todėl realiose sąlygose hidroizoliuojant betoną pastoviai veikiamą gruntinio vandens, net 35 cm gylyje nuo paviršiaus, kristalinė struktūra buvo tokia tanki, kad betonas tapo nelaidus vandeniui jau po 6 mėnesių.

Antru paminėtu atveju akivaizdžiai matoma hidroizoliavimo procesas laike. Po 130 dienų, beveik 20 cm atstumu nuo dengto paviršiaus betonas išsausėjo, kas dar kart patvirtino pirmo bandymo rezultatus.

Trečiu minimu atveju, bandiniai buvo laikomi lauke, t. y. drėkinami buvo nepastoviai, temperatūra buvo nepastovi, todėl tikėtina, kad „XYPEX“ poveikis nebuvo maksimalus. Net ir tokiose sąlygose kristalinė struktūra susiformavo 30 cm gylyje nuo užtepto paviršiaus. Patvirtinta, kad lauke esantį betoną padengus „XYPEX“ danga, kristalinės struktūra susiformuoja net 30 cm atstumu nuo dengto paviršiaus.

VIZGINTOS STATYBA, UAB

Daugiau informacijos:

www.vizginta.lt

VIZGINTOS STATYBA, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus