ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Velvetinės užuolaidos – išskirtinis pasirinkimas langų dekorui

Velvetinės užuolaidos – išskirtinis pasirinkimas langų dekorui Velvetinės užuolaidos – išskirtinis pasirinkimas langų dekorui

Velvetas, dar kitaip vadinamas aksomu ar barchatu, žinomas tūkstančius metų. Tai audinys, turintis ilgą ir turtingą istoriją, amžina ir nesenstanti klasika.

Velvetinis audinys naudojamas daugelyje tekstilės pramonės šakų – baldų ir interjero dizaino pramonėje, net drabužių ar aksesuarų kūrime. Velveto audinys vis labiau populiarėjantis pasirinkimas ir interjero dizainerių tarpe, jį plačiai pritaiko įvairių stilių interjeruose.

Tokio tipo audiniai suteikia erdvėms jaukumo, prabangos ir minkštumo įspūdį. Iš šio audinio gaminamos velvetinės užuolaidos, romanetės, lovatiesės, baldų užvalkalai, dekoratyvinės pagalvėlės. Visus šiuos interjero elementus galime suderinti tarpusavyje ir gauti gražią tekstilės kompoziciją, kuri savo estetika papuoš namų interjerą ir džiugins akis.

Velvetinės užuolaidos

Ypatingai interjere populiarios velvetinės užuolaidos, kurios yra malonios liesti, minkštos ir gerai blokuojančios saulės spindulius. Velvetinis audinys atrodo labai elegantiškai ir prabangiai, galime rinktis su didesniu ar mažesniu blizgesiu, standesnio ar minkštesnio audinio, raštuotų, dygsniuotų variantų, pasirinkimas išties platus.

Velvetinių naktinių užuolaidų privalumai

Velvetinis audinys yra idealus pasirinkimas užuolaidoms. Dėl savo konstrukcijos šis audinys turi gražų kritimą ir tai suteikia užuolaidoms puikų vaizdą.

Taigi, kodėl langų dekorui verta rinktis būtent šiuos audinius:

 • Velvetinės užuolaidos pasižymi dideliu tankumu, todėl gali pasigirti gana gera šilumos ir garso izoliacija. Be to, pasirinkus velvetines užuolaidas, varginantys saulės spinduliai sunkiai prasiskverbs į kambarį.
 • Šio tipo užuolaidos turi tikrai prabangų vaizdą. Bet kokiu oru jos gali sukurti šventinę atmosferą namuose.
 • Naktinės velvetinės užuolaidos gali būti pritaikytos įvairaus stiliaus interjeruose. Jos puikiai atrodys tiek klasikiniuose interjeruose – parištos prabangiais kutais, lengvai krentančios ant grindų, tiek moderniuose interjeruose – savo minkštumu suteiks jaukumo ir sušvelnins interjero griežtumą.
 • Paprastai aukštos kokybės velvetiniai audiniai per daugelį metų nepraranda savo grožio, jie pakankamai atsparūs blukimui ir saulės spinduliams, nes juos sudėtinga neigiamai paveikti dėl audinio tankumo.
 • Paprasta velvetinių naktinių užuolaidų priežiūra. Velvetinės užuolaidos turi tekstūrą su švelniu pūkeliu, todėl ant jų lengviau kaupiasi dulkės. Tačiau su dulkių siurbliu ar net paprastu pūku rinkikliu, galima greitai ir lengvai surinkti dulkes nuo audinio.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis velvetines užuolaidas?

Pirmiausiai atkreipkite dėmesį į lango dydį, nes dažnai velvetinės užuolaidos turi gana didelį svorį, todėl jei langai dideli, rekomenduojama įsigyti tvirtesnius, metalinius karnizus, rinktis mažesnį klostavimą, arba užuolaidas dalinti į daugiau dalių.

Velvetinės užuolaidos nėra rekomenduojamos labai mažiems kambariams, jos gali padaryti interjerą sunkesnį ir vizualiai sumažinti kambarį, tokiu atveju puiki išeitis – aksominės romanetės.

Velvetinės užuolaidos

Kokios spalvos velvetines užuolaidas rinktis?

Pažvelkime į kai kuriuos patraukliausius spalvinius pavyzdžius, kurie yra populiarūs šiuolaikiniuose interjeruose:

 • Mėlyna. Velvetinės užuolaidos su įspūdingais melsvos spalvos atspalviais gali tapti tikru interjero akcentu. Šia spalva galime dekoruoti įvairius kambarius – svetainę, miegamojo kambarį arba virtuvę. Mėlynos spalvos užuolaidos gali sukurti ramybės ir visiško atsipalaidavimo atmosferą.

Velvetinės užuolaidos

 • Pastelė. Velvetinės užuolaidos iš pastelinių, ramių, žemės atspalvių – tikras švelnumo ir nepastebimos elegancijos įsikūnijimas, tai saugus pasirinkimas interjere, o akcentais gali tapti ryškios aksominės pagalvėlės.

Velvetinės užuolaidos

Pilka. Originalios pilkos velvetinės užuolaidos atrodys nuostabiai vienoje patalpoje su sniego baltumo sienomis ir interjerą sušildančiomis medinėmis grindimis. Pilka spalva puikiai dera su mėlyna ir kartu jos sukuria skoningą prabangos dvelksmą.

Velvetinės užuolaidos

Nepabijokite eksperimentuoti su mėgstamiausiomis spalvomis, nes renkantis velvetinį audinį visai namų interjero tekstilei, galite gauti nuostabų rezultatą, džiuginantį jus daugelį metų.

Straipsnis parengtas pagal: skrastas.lt. Velvetinės užuolaidos – populiarus pasirinkimas langų dekorui.

Dekoria.lt (Lado investicijos, UAB)

Daugiau informacijos:

www.dekoria.lt

Dekoria.lt (Lado investicijos, UAB) infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

 • Numatytas
 • Antraštė
 • Data
 • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus