ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Tinkamai įrengtas žaibolaidis – patikima apsauga nuo žaibo

Tinkamai įrengtas žaibolaidis – patikima apsauga nuo žaibo Tinkamai įrengtas žaibolaidis – patikima apsauga nuo žaibo

Apskaičiuota, jog Lietuvoje per metus žaibas vidutiniškai trenkia keletą kartų į vieną kvadratinį kilometrą. Apsisaugoti nuo žaibo padeda žaibolaidžiai. Įrengus žaibolaidžius yra kontroliuojamas žaibo kelias, tokiu būdu išvengiama nuostolių.

Netinkamai įrengta apsauga nuo žaibo gali tik padidinti pavojų – pritraukti išlydį į save, o ne apsaugoti nuo jo. Patartina dėl žaibosaugos įrengimo kreiptis į specialistus, o ne imtis saviveiklos.

Naudojant tradicinę apsaugos nuo žaibo sistemą (Franklino žaibolaidis), pastatą būtina apraizgyti vielomis ir pristatyti daug stiebų. Tai atrodo labai neestetiškai, o kartais yra neįmanoma techniškai padaryti. Norint viso to išvengti, vis dažniau pasirenkamas kartais brangesnis, bet patogesnis ir estetiškesnis - aktyvusis žaibolaidis. Reikėtų paminėti, kad ne visi šio žaibolaidžio analogai atitinka Lietuvos Respublikos norminių aktų reikalavimus ir turi reikiamus dokumentus. Ypač tai aktualu kalbant apie Centrinės Europos dalių gamintojus, kurių "plastmasinės" kopijos toli gražu neatitinka Vakarų Europos originalą.

Vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių teisingą žaibosaugos sistemos veikimą, yra įžeminimas. Neteisinga įžemiklio konstrukcija, naudojamų medžiagų matmenys, netinkamai išmatuota įrengto įžemiklio varža žaibolaidį padaro ne tik neveiksniu, bet ir pavojingu įrenginiu.

Kad įsirengus žaibolaidį jis ilgai ir patikimai veiktų būtina jį atitinkamai prižiūrėti – žaibosaugos elementų sujungimo vietas saugoti nuo korozijos, reguliariai tikrinti sujungimų bei įžeminimo sistemos leistinų varžų dydžius. Taisyklės reglamentuoja žaibosaugos įrenginius, priklausomai nuo tipo ir kategorijos, tikrinti ne rečiau, kaip kas vienerius – trejus metus.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus