ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Stoglangių varstymo tipai

Stoglangių varstymo tipai Stoglangių varstymo tipai

Skirtingas stogo langų varstymas sąlygoja skirtingas patirtis bei patogumą jį prižiūrint. Kad šiais langais būtų patogu naudotis ir galima juos būtų pritaikyti prie įvairiausių situacijų, gamintojai gamina skirtingų varstymo būdų (skirtingos ašies padėties lange) stoglangius, iš kurių populiariausi – centrinės ašies (ašiniai), pakeltos ašies (pusiau panoraminiai) ir panoraminiai (dvigubo varstymo). Taigi, apie kiekvieną iš tipų plačiau, skaitykite žemiau.

Centrinės ašies arba varstymo per vidurį būdas. Taip labiausiai paplitęs stoglangio varstymo tipas. Visi gamintojai turi bent po kelis modelius su šio tipo vartymu. Šie stoglangiai gaminami tiek su viršutine, tiek su apatine rankena. Tokio tipo modeliai yra vieni patraukliausių dėl kainos ir lengvos priežiūros dėl savo paprasto vyrių mechanizmo. Dauguma jų turi galimybę persiversti 180 laipsnių kampu, į vadinamąją „išorinio stiklo valymo poziciją“. Tokio tipo stogo langai puikiai tinka apšvietimui ir vėdinimui, tačiau jei norima vaizdo pro langą ir jie montuojami žemiau  (pvz.: 100 cm nuo grindų), vertėtų rinktis kitokio tipo varstymą. Rekomenduojamas montavimo nuolydis 15–90 laipsnių.

Pakeltos ašies arba ¾ (trijų ketvirčių) varstymo būdas. Paprastai kalbant, tai būtų tarpinis stogo lango variantas tarp ašinio ir panoraminio varstymo būdų. Jei varstant vidurinės ašies stoglangį jo varčia pasidalina pusiau, t. y. pusė jos ilgio išlenda į lauką, o likusi lieka viduje, tai su ¾ varstymu net du trečdaliai (2/3) varčios lieka lauko pusėje. Sumontavus stoglangį tinkamame aukštyje, turėsime galimybę stovėti pilnai pravėrus langą po juo pilnu ūgiu. Kitas didelis šios tipo pliusas, kad atverti stoglangį beveik nereikia pastangų, nes jį padeda valdyti sumontuoti dujiniai amortizatoriai (priklauso nuo gamintojo). Žinoma, jis kaip ir prieš tai aptartas stoglangis, taip pat apsiverčia į „išorinio stiklo valymo poziciją“. Tokie stogo langai gaminami tik su apatine varstymo rankena. Rekomenduojamas montavimo nuolydis 20–65 laipsniai.

Stoglangių varstymo tipai

Panoraminis arba dvigubas (dvivėris) varstymo būdas. Šio tipo būdas labiau tinkamas, kuomet stoglangis yra montuojamas akių arba kiek žemiau, lygyje. Pats pavadinimas jau sufleruoja, kad vyriai yra įrengti pačiame stoglangio viršuje. Dažniausiai užsakovai įsirengdami tokio tipo stoglangius, nori turėti galimybe visiškai pilnu ūgiu po jais stovėti ir grožėtis panorama. O tai labai visai paprasta, kadangi panoraminio varstymo stoglangių varčia, praktiškai 100% išlenda į lauką ir viduje niekas netrukdo. Norint stoglangį išvalyti, jį reikia atversti į valymo padėtį. O taip padaroma arba su ta pačia rankena pasukus į priešingą pusę (langams su viena varstymo rankena) arba pasinaudojus viršutine rankena (languose su dviem varstymo rankenomis). Tokio tipo stoglangiai, vertinant pagal varstymo patys funkcionaliausi, tačiau kartu ir brangiausi. Rekomenduojamas montavimo nuolydis 20–65 laipsniai.

Stoglangių varstymo tipai

Jei nesate tikri ar išsirinktas stoglangis pilnai patenkins poreikius, visada galite kreiptis į „Arpekas“ specialistus, kurie patars ir ras optimaliausius sprendimus.

Arpekas, UAB

Daugiau informacijos:

www.arpekas.lt

www.stogocerpes.lt

Arpekas, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus