Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Stiklo pluošto kronšteinai langams - perversmas šiltų langų ir durų montavime

Stiklo pluošto krošteinai langams - perversmas šiltų langų ir durų montavime Stiklo pluošto krošteinai langams - perversmas šiltų langų ir durų montavime

Neperšąlantys kronšteinai iš stiklo pluošto - novatoriškas būdas langų bei durų montavime. Naudojama kompozicinė medžiaga savo tvirtumo savybėmis nenusileidžianti metalui, o šiluminėmis savybėmis prilygstanti medienai. Iki šiol langų tvirtinimas apšildymo sluoksnyje buvo žinoma ir neišspręsta problema. Architektai ir konstruktoriai projektuodami lango tvirtinimo mazgus neturėjo atsakymo kaip sumontuoti langą ir tvirtai ir nesukeliant šalčio tiltelių. 

nepersalantys-kronsteinai-is-stiklo-pluostoSprendimo nebūvimas vertė statytojus vadovautis savo nuožiūra ko pasekoje priimti sprendimai dažnai prasilenkdavo su statybinės fizikos pagrindais.

Kaip nustatyti lango vietą angokraštyje?

Viena dažniausių sienos sandarų, naujuose ir renovuojamuose pastatuose, yra iš plytų, blokelių sumūryta laikančioji konstrukcija vėliau iš lauko dengiama izoliaciniu sluoksniu (vata, polistirolis ar kita izoliacine medžiaga). Nors kiekvienas atvejis yra individualus ir reikalauja atskiro sprendimo parinkimo, tačiau vyrauja bendra taisyklė – langai ir durys montuojami apšildymo sluoksnyje kurio storis dažnai siekia kelesdešimt centimetrų ar priklauso nuo energetinės klasės į kuria orientuotas pastatas. Pateikiami du pavyzdžiai kuriuose iliustruojamas izotermų išsidėstymas akivaizdžiai patvirtina ši teiginį.

Sumontavus langus į apšildymo sluoksnį vidinė angokraščio ir vidinė lango paviršiaus temperatūra bus aukštesnė. Nešančiosios sienos lauko paviršiaus temperatūra net keturiais laipsniais aukštesnė sumontavus langus į apšildymo sluoksnį.

 

lango-vieta-angokrastyje1 lango-vieta-angokrastyje2

stiklo-pluosto-kronsteinaiKokias tvirtinimo medžiagas naudoti?

Tvirtinant langus ir duris į apšildymo sluoksnį naudojamos skirtingų medžiagų detalės: metaliniai laikikliai, kampainiai ar skirtingos medinės konstrukcijos. Šios medžiagos turi savų minusų. Vientiso masyvo mediena dėl deformacijų nepageidaujama, o dažnai ir apsunkina sandarinimą, o kur dar natūralus medienos dregmės įgeris. Naudojami metalo kronšteinai, kampuočiai sukelia šalčio tiltelius, o kadangi tvirtinimo taškų gaminiuose sutiksime ne rečiau nei kas 70cm toks didelis keikis taškinių šalčio tiltelių nepageidaujamas. Geležies, plieno šilumos laidumo koeficientas 50 (W/mK). Šalčio tilteliai susidaro dėl medžiagos, kurios šilumos laidumo koeficientas yra didesnis negu ją supančių statybinių medžiagų. Izotermos linija pasistumia taip keistama ir rasos taško kreivę. Tai reiškia, kad metalinės detalės nenaudotinos nei langų montavime nei pačiuose langų profiliuose. Pastebėtina, kad šilčiausi plastikiniai langai profilių armavimui nebenaudoja metalo.

Kodėl turėtumėte pasirinkti stiklo pluošto kronšteinus langams, durims montuoti?

Neperšalantys kronšteinai iš stiklo pluošto nesukelia šalčio tiltelių. Tai labai svarbu pasyviems pastatams, mažaenergetiniams projektams ir visiems šiuolaikiniams šiltiems pastatams kuomet langai bei durys montuojami į apšildymo sluoksnį. Kronšteinas pagamintas iš stiklo pluošto kuriuo šilumos laidumo koeficientas 0,32 (W/mK). Ši savybė leidžia išvengti šalčio tiltelių montavimo zonoje. Kitos svarbios stiklo pluošto savybės – nereikalauja priežiūros ir yra atsparus korozijai bei chemikalams.

Turimi sprendimai leis montuoti gaminius tiek iki apšildymo tiek ir po to kai apšildymas yra baigtas ar net sienoje pastatytoje iš polistirolio blokelių. Kronšteinų įvairovė leidžia sumontuoti gaminius bet kurioje vietoje angokraštyje apšildymo sluoksnyje.

FIBRO LT, UAB

Daugiau informacijos:

FIBRO LT, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus