Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Staltiesės pasirinkimas: Į ką atkreipti dėmesį?

Staltiesės pasirinkimas: Į ką atkreipti dėmesį? Staltiesės pasirinkimas: Į ką atkreipti dėmesį?

Daugelis mėgstame ne tik švenčių proga, tačiau ir kasdienybėje savo namų stalą papuošti staltiese. Staltiesės ne tik apsaugo stalą, tačiau tai taip pat yra labai gražus svetainės ar valgomojo interjero akcentas – juk sakoma, kad ir šeimos tradicijos prasideda nuo staltiesės ir kas būna padėta ant jos.

Kaip teisingai pasirinkti staltiesę savo namams? Žemiau rasite keletą naudingų patarimų.

Staltiesių dydis, forma ir spalva.

Forma. Staltiesę geriausia rinktis tokios pat formos, koks yra Jūsų kambario stalas – kvadratinę, ovalią, apskritą, trikampę. Žinoma, galimi įvairūs variantai – ant apskrito stalo tiks ir kvadratinė staltiesė arba galima užtiesti netgi dvi: apačioje – ilgą apskritą, ant viršaus – kitos spalvos trumpesnę stačiakampę. Na, o stačiakampe staltiese galima uždengti ne tik stačiakampio, bet ir ovalo formos stalą.

Tinkamas dydis. Būtų gerai, kad ant pietų stalo tiesiamos staltiesės kraštai iš visų pusių nusvirtų ne mažiau kaip 15 cm, dažniausiai rekomenduojama nuo 25-40 cm.  Iškilmingai vakarienei staltiesės gali būti ir ilgesnės, iki žemės, tačiau kasdieniniam naudojimui tokio ilgio staltiesės gali būti nepatogios.

Staltiesės pasirinkimas. Į ką atkreipti dėmesį?

Kaip apskaičiuoti staltiesės dydį?

Pateiksime Jums keletą realių pavyzdžių:

Jeigu stalo matmenys yra 160 ir 160 cm ir Jūs pageidaujate, kad staltiesė nusvirtų 20 cm iš visų kraštų, puikiai tiks staltiesė, kurios matmenys – 200 cm ir 200 cm. Galite rinktis ir šiek tiek didesnę staltiesę. Jeigu renkatės staltiesę apvaliam stalui, išmatuokite jo skersmenį. Pavyzdžiui, jei stalo skersmuo yra 120 cm, o norėtumėte, kad staltiesės kraštai nusvirtų 20 cm, Jums reikės staltiesės, kurios skersmuo yra 160 cm. Renkantis medvilnines ar linines staltieses svarbu, kad įvertintumėte jų galimą susitraukimą – ant kokybiškų audinių jis būna nurodytas naudojimosi instrukcijose.

Staltiesės pasirinkimas. Į ką atkreipti dėmesį?

Staltiesės spalvą derinkite prie namų interjero, kitos namų tekstilės. Klasikinės yra baltos staltiesės, tačiau vis labiau populiaresnės darosi pastelinės staltiesės su margais stalo takeliais bei servetėlėmis, ar margos staltiesės, priderintos prie kitos namų tekstilės. Taip pat renkantis staltiesę svarbu atsižvelgti į Jūsų indus, jeigu jie yra margi, tada rekomenduojama vienspalvė staltiesė, o ant margos dėti baltus arba vienspalvius indus.

Staltiesių audinys

Lininės staltiesės gali būti iš gryno lino arba sumaišytos su medvilne ar poliesteriu. Šios staltiesės pasižymi tvirtumu, gerai sugeria drėgmę, jas galima virinti, balinti, dažyti, tačiau jos lamdosi, yra sunkiai išlyginamos, po skalbimo gali susitraukti, deformuotis. Svarbu prieš įsigyjant peržiūrėti audinio priežiūros rekomendacijas.

Staltiesės pasirinkimas. Į ką atkreipti dėmesį?

Medvilninės staltiesės gali būti iš grynos medvilnės arba sumaišytos su linu arba poliesteriu. Gryni medvilniniai audiniai gerai praleidžia orą, greitai sugeria drėgmę, ypač jei medvilnė yra sumaišyta su poliesteriu – tokia medžiaga pasižymi stiprumu, galima skalbti skalbimo mašina, rankomis, gręžti, lyginti karštu lygintuvu.

Staltiesės pasirinkimas. Į ką atkreipti dėmesį?

Poliesterio staltiesės yra stiprios, jos gali būti labai įvairios išvaizdos – blizgios, matinės, atrodyti kaip natūrali medvilnė ar šilkas. Poliesteris nekeičia formos, nesiglamžo, yra tamprus, stiprus, atsparus saulės spindulių poveikiui ir trinčiai, greitai džiūsta, neblunka. Jei tai 100% poliesteris, tada jo negalima lyginti karštu lygintuvu, skalbti karštame vandenyje, balinti priemonėmis, kuriose yra chloro.

Įvairias staltieses galite lengvai užsisakyti neišeinant iš namų internetu. Kviečiame apsilankyti www.dekoria.lt ir sužinoti daugiau apie staltieses.

Dekoria.lt (Lado investicijos, UAB)

Daugiau informacijos: www.dekoria.lt

Dekoria.lt (Lado investicijos, UAB) infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus