VisaInfo.lt - visa informacija vienoje vietoje!
Momentinių vandens šildytuvų tipai ir pasirinkimas rinkoje
Momentinių vandens šildytuvų tipai ir pasirinkimas rinkoje

Momentinis vandens šildytuvas neturi talpos, kurioje laikomas šiltas vanduo. Vos tik atsukate čiaupą, šaltas vanduo iš karto teka pro šildymo elementą ir tuoj pat sušyla. Kitaip tariant, vanduo pašildomas tik tada, kai iš tikrųjų jį naudojate. Dėl tokios veikimo schemos nereikia nuolat šildyti ir laikyti vandens rezervuare, todėl taupomos elektros sąnaudos. Vis dėlto momentiniai vandens šildytuvai tarpusavyje skiriasi, tad pasirinkti tinkamą variantą gali būti sudėtinga. Laimei, šiame straipsnyje trumpai aptarsime viską, ką turėtumėte žinoti.

Momentinių vandens šildytuvų tipai

Momentiniai vandens šildytuvai ya skirstomi į elektrinius ir dujinius. Elektriniai boileriai dar skirstomi į vienfazius ir trifazius. Vienfaziai šildytuvai pasižymi mažesniu galingumu nei trifaziai. Jie idealiai tinka virtuvės kriauklei, kur nereikia didelio karšto vandens kiekio. Trifaziai boileriai gali užtikrinti reikalingą karšto vandens kiekį ir dušui, tačiau jie reikalauja atitinkamo elektros įvado, todėl tinka ne visiems būstams. Kaip sufleruoja jų pavadinimas, tokie šildytuvai veikia naudodami elektros energiją.

O štai dujiniai momentiniai šildytuvai naudoja gamtines arba suskystintas dujas. Jų montavimas yra gerokai sudėtingesnis. Vis dėlto dujinis šildytuvas užtikrina didelį karšto vandens srautą.

Į ką atsižvelgti renkantis momentinį vandens šildytuvą?

Renkantis momentinį boilerį rekomenduojama atsižvelgti į jo galingumą, montavimo ypatumus, kainą ir priežiūrą. Jei bute norite užtikrinti karštą vandenį tik vienai mažai virtuvei, dažniausiai užtenka kompaktiško, 3–6 kW elektrinio momentinio šildytuvo. Kita vertus, jei boilerį perkate dušui, prireiks tikrai galingesnio varianto. Rinkoje yra specializuotų šildytuvų, kurie turi integruotą dušo galvutę, temperatūros reguliatorių ir pan. Dažniausiai juos paprasta ir patogu montuoti vonios kambaryje. Dušo vandens šildytuvas taip pat padeda lengviau palaikyti pastovią vandens temperatūrą.

Kita vertus, kaip jau minėjome, nepamirškite atsižvelgti į savo biudžetą. Mažesnės galios momentiniai vandens šildytuvai dažniausiai kainuoja pigiau. Vis dėlto tokio varianto užteks tikrai ne kiekvienam.

Be to, svarbu patikrinti, kokią maksimalią galią galite turėti savo būste. Jeigu ji ribota, tikriausiai turėsite rinktis mažesnio galingumo momentinį šildytuvą arba numatyti elektros tinklo atnaujinimą.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau

ADMONITA projektai