Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Rūsio sienų izoliacija ir pamatų sienos plokštė Finnfoam CW-300 vienu įrengimu

Rūsio sienų izoliacija ir pamatų sienos plokštė Finnfoam CW-300 vienu įrengimu Rūsio sienų izoliacija ir pamatų sienos plokštė Finnfoam CW-300 vienu įrengimu

Rūsio sienų izoliacija ir pamatų sienos plokštė Finnfoam CW-300 vienu įrengimu - du sprendimai vienoje plokštėje. Finnfoam sukūrė visiškai naują konstrukcinį sprendimą pamatų ir rūsio sienų izoliacijai - panaudojant Finnfoam rūsių sienų plokštę CW-300 įrengiama drėgmei atspari šilumos izoliacija, kuri taip pat apsaugo rūsio sienas nuo vandens. Konstrukcija yra sertifikuota VTT (sertifikatas VTT-C-4159-09).

cokolio-rusio-sienos-izoliacijaRūsio sienų izoliacija

Finnfoam OY visada rekomenduoja visų pirma rūsio sienas šiltinti iš išorinės pusės, naudojant įprastas Finnfoam plokštes arba CW-300 plokštes, kurios specialiai skirtos rūsio sienų izoliacijai. Toks pats reikalavimas yra ir statybos taisyklėse. Šiltinimas iš išorės padeda sutaupyti vietos viduje ir rūsio sienos temperatūra būna tokia pati kaip ir vidaus temperatūra. Pamatus iš išorės šiltinant Finnfoam plokštėmis, tuo pačiu labai svarbi hidroizoliacija yra apsaugoma nuo aštrių akmenų.

Konstrukcija yra sertifikuota VTT Techninių Tyrimų Centre. Šis konstrukcinis sprendimas padeda žymiai sumažinti darbo kaštus ir pagerinti cokolio drėgmines savybes. Kai plokščių sujungimai yra užsandarinami butilo mastika, struktūra tampa visiškai sandari, todėl lietaus vanduo nudrenuojamas struktūros išorinėje pusėje per Finnfoam plokštes į drenažo sistemą. Drėgmė susidariusi viduje pašalinama per griovelius (10x15 mm) suformuotus plokštėje prie cokolio. Dėl temperatūrų skirtumo, grioveliuose garų slėgis yra didesnis prie žemės paviršiaus ir mažėja į apačią. Vandens garai keliauja žemyn dėl susidariusio slėgių skirtumo ir apačioje susikondensuoja į vandenį. Tada vanduo nudrenuojamas į drenažą.

cokolio-rusio-sienos-izoliacija2

Kampai yra patepami dvejomis butilo mastikos juostelėmis. Vienas arba du grioveliai turi likti tarp butilo juostelių. Jeigu Finnfoam izoliacijos griovelių kampo sujungimo vietoje nėra, drenavimo kanalai gali būti padaromi naudojant pjūklą ar peilį, kaip parodyta paveikslėlyje. Papildomai konstrukcijos kampai sutvirtinami keliais medvaržčiais.

cokolio-rusio-sienos-izoliacija3

Panaudojus fiziką, konstrukcija optimizuoja cokolio drėgmines savybes (VTT). Vientisa struktūra neleidžia iš išorės patekti vandeniui ir purvui. Tai taip pat leidžia ventiliaciniams kanalams dešimtmečiams išlikti veiksmingiems ir nepakitusiems. Konstrukcijos ventiliaciniai kanalai esantys prie pamato yra užsandarinami iš viršaus, kad atmosferos drėgmė nepatektų į juos.

Rūsio izoliacija (CW-300) taip pat turi mažus griovelius (2x2 mm) and išorinio paviršiaus. Tai padeda vandeniui lengvai nutekėti į drenažo sistemą. Ant išorinės Finnfoam pusės yra įrengtas filtruojantis audinys. Jis apsaugo griovelius išlaikydamas jų veikimą net ir besikeičiant sąlygoms. Išorinėje Finnfoam pusėje esantys grioveliai apsaugoti filtruojančiu audiniu, leidžia kaip užpilą naudoti pradinį gruntą. Tai leidžia sutaupyti, nes nereikia vežioti grunto pirmyn ir atgal. Virš žemės paviršiaus esantčios Finnfoam plokštės padengiamos apdaila, pavyzdžiui, struktūriniu tinku ar kt.

Finnfoam taip pat naudojama kaip formos liejant rūsio sienas

Tvirtos Finnfoam plokštės gali būti naudojamos ir kaip formos liejant rūsio sienas išorinėje pusėje, nes Finnfoam šilumos izoliacinės plokštės savo visiškai vientisos struktūros dėka veikia ir kaip garų izoliacija. Vanduo neįsigeria į Finnfoam. Vis dėl to garai gali prasiskverbti, todėl garų barjeras gali būti įrengtas. Tarp Finnfoam plokštės ir garų izoliacijos paliekamas vėdinimo tarpas, pro kurį į Finnfoam plokštę patekęs ypač mažas vandens garų kiekis gali būti pašalinamas. Pro mažą vėdinimo tarpą negali būti pašalinamas didelis kiekis drėgmės, todėl šilumos izoliacinės plokštės turi būti ypač atsparios garams, tokios, kaip Finnfoam.

Vidinės rūsio sienos izoliacija be didelės rizikos – jokių oro tarpų tarp sienos ir izoliacinės plokštės!

Kad grunte esanti drėgmė pro sienas nesiveržtų į vidų, rūsio sienų išorinę pusę reikia izoliuoti nuo vandens, pvz., bitumine mastika. Kadangi išorinėje pusėje reikalinga izoliacija nuo vandens, o vidinėje pusėje - garų izoliacija, tarpas tarp jų džiūsta lėtai, todėl gali atsirasti pelėsių.

Dažnai renovuojant pastatus nėra galimybės apšiltinti jų iš išorės arba toks sprendimas labai daug kainuotų (atkasti-užkasti pamatą ir t.t.). Izoliacija iš vidinės pusės tvirtomis Finnfoam plokštėmis nebus rizikinga, nes vidaus pusėje nereikalinga garų izoliacija. Ypač svarbu sandariai pritvirtinti Finnfoam šilumos izoliacines plokštes renovaciniu cemento skiediniu prie sienos. Tarp plokštės ir sienos jokiu būdu negali likti oro tarpų, o kaip pagalbinės priemonės negalima naudoti medienos, kurioje gali pradėti formuotis pelėsiai. Vientisa betoninė Finnfoam struktūra atspari drėgmei ir pelėsiams, o rūsys tampa šiltesnis ir sausesnis.

cokolio-rusio-sienos-izoliacija4

Finnfoam CW300 rūsio sienų izoliacijos įrengimo instrukcija

rusio-sienu-izoliacijos-irengimo-instrukcija

Statykite protingai ir izoliuokite naudodami Finnfoam!

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus