ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Profesionali burnos higiena – tiesus į kelias į sveikus dantis ir gražią šypseną

Profesionali burnos higiena – tiesus į kelias į sveikus dantis ir gražią šypseną Profesionali burnos higiena – tiesus į kelias į sveikus dantis ir gražią šypseną

Šypsenos akademija, UAB

sypsenosakademija.lt

Net reguliariai prižiūrint dantis kruopščiai valant juos ryte ir vakare, nepamirštant dantų siūlo, norint užtikrinti gerą dantų būklę bei burnos higieną, deja to nepakanka. Viena svarbiausių profilaktinių priemonių, suteikianti dantų ir dantenų apsaugą nuo galimų ligų – tai profesionali burnos higiena, atliekama odontologiniame kabinete.

Kaip atsiranda dantų akmenys?

Dantų akmenys – tai kalkinės apnašos, kurios ilgainiui kaupiasi ant dantų, dantenų ir netgi ant protezų paviršiaus. Kasdieninės burnos priežiūros nepakanka, nes dažniausiai visų dantų apnašų panaikinti nepavyksta. Mineralinės medžiagos, kurios gali susidaryti iš seilių bei maisto likučių, nusėda ant danties bei dantenų paviršiaus ir po truputį ima kietėti. Kietosios apnašos ir yra vadinamieji dantų akmenys, kurie laiku nenuvalyti gali tapti net dantų netekimo priežastimi. Susidarius dantų akmenims dantys tampa gelsvesni, jaučiamas jų šiurkštumas, gali atsirasti nemalonus burnos kvapas, dantenos pradeda kraujuoti.

Profesionali burnos higiena

Kodėl burnos higienos procedūra yra tokia svarbi?

Susikaupęs minkštas apnašas ir susiformavę akmenys daro didelę žalą dantų ir dantenų sveikatai. Pirmasis pavojaus signalas yra dantenų uždegimas, dar vadinamas gingivitu, jį sukelia apnaše esančios bakterijos. Dantenos parausta, kraujuoja, atsiranda blogas burnos kvapas. Profesionalios burnos higienos metu šios problemos pašalinamos be jokių pasekmių, dantenos vėl būna sveikos ir gražios. Tačiau nesprendžiant šios problemos, uždegimas plinta ir pažeidžia gilesnius audinius, taip gingivitas progresuoja į dar sunkesnę ligą – periodontitą – tai liga, kuri naikina aplink dantis esančius audinius. Ji vystosi lėtai ir neskausmingai, tačiau jos pasekmės gali būti labai baisios – dantų netekimas.

Sveiki dantys ir graži šypsena – tai geros sveikatos ir puikios nuotakos požymis, todėl labai svarbu ja rūpintis ne tik kasdienėmis priemonėmis, bet ir profilaktiškai apsilankant pas aukštos kvalifikacijos burnos higienos specialistus „Šypsenos akademija“ odontologijos klinikoje.

Profesionali burnos higiena

Kaip vyksta profesionali burnos higienos procedūra?

Profesionalios burnos higienos procedūros metu pašalinami virš ir po dantenomis susidarę akmenys, pašalinamas minkštas apnašas, taip pat ir pigmentinis apnašas atsiradęs dėl dažančių maisto produktų, gėrimų ar rūkymo. Dantų paviršiai nupoliruojami naudojant specialią neabrazyvią pastą, kad taptų slidūs ir taip būtų apsunkinamas naujo apnašo prisitvirtinimas prie paviršių.

Po procedūros „Šypsenos akademija“ odontologijos klinikos burnos priežiūros specialistas visada apmoko pacientą, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, individualiai parenka priežiūros priemones, kad kasdienė burnos priežiūra būtų kuo kokybiškesnė ir efektyvesnė. 

Reguliarus profesionalios higienos atlikimas odontologijos klinikoje du kartus per metus yra rekomenduotinas, tačiau taipogi itin svarbu nepamiršti, kad tik tinkamai prižiūrint dantis galima išvengti rimtesnių sveikatos problemų.

Taigi, profesionali burnos higiena iš tiesų yra būtinybė, norint išsaugoti ir ilgai džiaugtis ne tik sveikais dantimis, bet ir sveika visa burnos ertme. „Šypsenos akademija“ odontologijos klinikos burnos higienos specialistai yra orientuoti ne tik į pacientų išsamios burnos sveikatos būklės ištyrimą, požymių, susijusių su burnos ertmės ligomis diagnozavimą, bet taip pat didelis dėmesys skiriamas ir paciento edukavimui.

Norint turėti sveikus dantis ir nebijoti šypsotis, reikia juos nuolat prižiūrėti ir jais rūpintis ne tik namuose, bet ir apsilankant odontologo kabinete.

Tad jei pajutote bent vieną iš straipsnyje išvardytų simptomų bylojančių apie besikaupiantį dantų apnašą, gresiančią burnos ertmės ligą, nedelskite ir registruokitės apžiūrai.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus