ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Poliuretano ortakių pranašumai prieš ortakius iš cinkuotos skardos

Poliuretano ortakių pranašumai prieš ortakius iš cinkuotos skardos Poliuretano ortakių pranašumai prieš ortakius iš cinkuotos skardos

Nerūdijančio plieno arba cinkuotos skardos ortakiai jau seniai yra plačiai naudojami vėdinimui bei kondicionavimui. Tačiau ilgainiui gamintojai ėmė ieškoti alternatyvų dėl prastų ortakių termoizoliacinių savybių ir dėl fakto, kad cinkuotos skardos vamzdžiai ilgainiui tampa nehigieniški ir išleidžia užterštą orą. Kodėl taip atsitinka ir kokios yra šiuolaikiškos alternatyvos nerūdijančio plieno ortakiams, pasakoja Lietuvos, Latvijos ir Estijos UAB „LESLAT“ direktorius Vytautas Kriukas.

Plieno paviršius, kad nerūdytų, padengiamas specialiu riebaliniu sluoksniu, kuris suformuoja atsparią plėvelę.  Kai oro srautas, kuriame yra dulkių ir kitokių nešvarumų liekanų (filtrai išvalo orą toli gražu ne iki galo, o ir keičiami ne tiek dažnai, kiek reiktų), teka ortakiu, šie nešvarumai prilimpa prie riebaluotų ortakio sienelių. Ilgainiui ant sienelių susikaupia visas sluoksnis nešvarumų, o juk ortakiu teka oras, kuriuo mes kvėpuosime!

Į patalpas tiekiamo oro švara labai aktuali karšto klimato šalyse, tad Italijos ALP technologijų įmonė išrado poliuretano ortakius, kurie nekaupia nešvarumų. Technologija nuolat tobulinama. Jos esmė  ta, kad ortakiams gaminti naudojamos daugiasluoksnės itin didelio tankio 20-30 mm poliuretano plokštės iš standžių uždarų porų poliuretano putų. Gamyboje nenaudojamas fluorokarbonas (neleidžia ES standartai). Plokštės iš abiejų pusių padengiamos lakuota 80-200 mikronų storio aliuminio folija. Aliuminis turi antistatinių ir bakteriostatinių savybių - ant jo paviršiaus nekimba nei dulkės, nei kitokie nešvarumai bei ligas sukeliančios bakterijos. Aliuminis slopina bakterijų dauginimąsi.

Antra, poliuretanas ir folija yra labai lengvi. Pagal šilumines charakteristikas atitinka cinkuotos skardos ortakių su 60 - 80 mm mineralinės vatos izoliacija varžą, o tai labai aktualu rekuperacinių vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų ortakiams, kuriuose šilumos nuostoliai nepageidautini. Tad naudojant poliuretaninius vamzdžius nebereikia izoliacijos. Vamzdžiai sveria apie 15 proc. atitinkamo ilgio ir skersmens cinkuotos skardos vamzdžių svorio. Pavyzdžiui, 80 cm skersmens 8 m ilgio poliuretano  vamzdis sveria 35 kg, skardos - 225 kg.

Poliuretanas 4-6 kartus geriau nei cinkuota skarda slopina linijinį garsą. O tai reiškia ženkliai tylesnį sistemos darbą.

Ketvirta, lakuota aliuminio folija labai gerai saugo poliuretaną nuo UV spindulių poveikio, tad ir dėl UV nereikia papildomos izoliacijos, tad yra galimybė montuoti ortakius ir lauke.

Penkta, lengvus vamzdžius patogu transportuoti, montuoti, poliuretanas lengvai pjaustomas - visa tai atsiliepia darbo sąnaudoms, pasiekiamas ryškus ekonominis efektas.

Įrengiant vėdinimo/kondicionavimo sistemą kartu sumontuojami ir aptarnavimo liukai, kad būtų galima patikrinti vamzdynų švarą, juos prižiūrėti.

Tačiau, šie vamzdžiai turi žemesnę nei plienas atsparumo ugniai klasę. Poliuretanas nepalaiko degimo proceso, bet išskiria padidintą dūmų kiekį. Pagal gaisrinę sertifikaciją tai yra Class B - s3, d0 EN 13501-1.

Poliuretano ortakiai itin naudingi visur, kur reikalingas švarus oras -  medicinos (papildomai specialia „Alpactive" danga apdoroti paviršiai), maisto pramonės, vaikų įstaigose ir pan. Beje, poliuretano vamzdžiai itin tinka agresyvioje aplinkoje - pavyzdžiui, baseinų patalpose, kuriose daug drėgmės ir chloro garų.

Ortakiai atrodo labai estetiškai ir interjere ar eksterjere nebūtina jų slėpti, atvirkščiai - jie gali būti dekoro elementu.

Lietuvoje poliuretano ortakiai, padengti aliuminio folija, sumontuoti  Vilniaus oro uoste, kai kuriuose prekybos centruose Kaune, „Kauno Baltija“ siuvyklos ceche ir kituose objektuose.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos UAB „LESLAT“ įsteigta 1994 metais. Nuo savo veiklos pradžios bendrovė vykdė didmeninę prekybą „De Longhi“ firmos buitinės technikos produkcija. 1996 m. pasirinkta specializacija „De Longhi“ profesionalios oro kondicionavimo įrangos pardavimo, montavimo ir serviso paslaugų srityje. 1997 m. įmonei yra suteikta teisė atstovauti Lietuvoje „De Longhi“ firmą, platinant profesionalią oro kondicionavimo įrangą. Tais pačiais metais UAB „LESLAT“ užmezgė bendradarbiavimo ryšius su Italijos kompanija Hiross gaminančia tikslios kontrolės oro kondicionavimo įrangą. Tokiu būdu UAB „LESLAT“ siūlo rinkai pilną paslaugų spektrą oro kondicionavimo-vėdinimo srityje.

1998 m. bendrovės specialistams suteikti kvalifikacijos atestatai. 2000 m. UAB „LESLAT“ suteikiama teisė atlikti būsto, viešosios paskirties, pramonės statinių vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų projektavimo ir montavimo darbus ypatingos svarbos statybos objektuose (LR Aplinkos ministerijos Atestatas Nr. 1484). Bendrovėje esančios brigados aprūpintos profesionalia įranga ir įrankiais.

Straipsnis parengtas pagal asa.lt; Kodėl laikoma, kad poliuretaniniai vėdinimo sistemų ortakiai geresni nei ortakiai iš cinkuotos skardos?

LESLAT, Lietuvos, Latvijos ir Estijos UAB

Daugiau informacijos:

leslat.lt

LESLAT, Lietuvos, Latvijos ir Estijos UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus