ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Pastatų šiltinimas. Kodėl verta pasirinkti šiltinimo FOMEPOR termoputomis technologiją?

Pastatų šiltinimas. Kodėl verta pasirinkti šiltinimo FOMEPOR termoputomis technologiją? Pastatų šiltinimas. Kodėl verta pasirinkti šiltinimo FOMEPOR termoputomis technologiją?

Šiltinimo FOMEPOR termoputomis technologija yra specialiai sukurta išorinėse sienose esančių tuščių oro tarpų užpildymui. FOMEPOR termoputos neleidžia šiltam orui sienoje kilti į viršų ir taip sustabdo aktyvų šilumos išnešimo procesą, parodytą 1 paveikslėlyje. Akivaizdu, kad šiltinti sienas iš išorės, paliekant tuščią oro tarpą, yra visiškai neracionalu, nes oro konvekcija, išnešanti iš patalpų apie 80% šilumos, nebus sustabdyta.

sienu

1 pav. Šilumos išėjimo per sieną su tuščiu oro tarpu schema.

Nuo pat įmonės veiklos pradžios įmonė UAB "Juodasis gintaras" pradėjo specializuotis pastatų šiltinimo FOMEPOR termoputomis srityje. 1994 metais vieni iš pirmųjų Lietuvoje įdiegė danišką sienose esančių oro tarpų užpildymo FOMEPOR termoputomis technologiją, pagal kurią labai sėkmingai dirba ir šiandieną.

Termoputos FOMEPOR - tai perkamiausios Pabaltijyje termoputos, Danijoje specialiai sukurtos oro tarpų sienose užpildymui. Termoputos FOMEPOR, naudojamos Lietuvoje nuo 1994 m. unikalios ir tuo, kad jų vienintelių kokybė įrodyta papildomais tyrimais, atliktais 2009 m. Statybinės šiluminės fizikos laboratorijoje. Jas gamina šiltinimo ekspertai, dirbantys šį darbą jau virš 15 metų. Danijoje, rekonstruojant prieš 35 metus apšiltintus pastatus, buvo vizualiai ir laboratorijose patikrintas į sieną įpūstos šios termoputos. Tyrimais nustatyta, kad FOMEPOR visiškai nepakeitė savo savybių. Jos ilgaamžiškumą patvirtina ir 15 metų praktika Pabaltijyje. Todėl ir Lietuvoje į sienas įpūstoms termoputoms FOMEPOR suteikiama 35 metų garantija.

Kodėl pagal danišką technologiją gaminamos termoputos pavadintos FOMEPOR?

Termoputos, skirtos sienose esančių tuščių oro tarpų užpildymui, gaminamos objekte tiesiog šiltinimo metu. Termoputų gamybos įranga ir technologija yra sudėtingos, todėl reikalauja labai atsakingo darbuotojų požiūrio, rimtos patirties ir atsakingumo. Nuo tikslaus komponentų santykio, temperatūrinio režimo ir slėgių įrangoje parinkimo priklauso termoputų kokybė ir ilgaamžiškumas, o nuo teisingo vadybininkų darbo organizavimo priklauso visos paslaugos kokybė ir kultūra.

UAB "Juodasis gintaras" niekada neaukojo ir neaukos kokybės dėl žemesnės kainos. Naudojame daniškas įrangas ir aukščiausios kokybės komponentus. Tik pas mus šiltintojų brigadose dirba tie patys darbuotojai nuo pat 1994 metų. Tai tikri savo darbo profesionalai, ekspertai. Tik mūsų brigadų gaminamas termoputas pavadinome išskirtiniu pavadinimu FOMEPOR ir papildomai atskirai ištyrėme. (Termoputų FOMEPOR tyrimų protokolas)

FOMEPOR – tai aukščiausios kokybės, laiko patikrintos, ekspertų gaminamos termoputos, kurių patikimumu ir šiltumu nuo 1994 metų džiaugiasi tūkstančiai užsakovų.

Termoputos FOMEPOR. Kas tai?

Tai šiltinimo medžiaga, gaminama ir naudojama pagal principą, 1958 m. Danijoje specialiai sukurtą jau pastatytų gyvenamųjų namų sienų tuščio oro tarpo užpildymui. Termoputos FOMEPOR neturi nieko bendro su kažkada Rusijoje naudotais aminoplastu, putų izolu ar latvišku riporu. Specialių medžiagų vandens tirpalai įrangoje sumaišomi reikiamu santykiu ir suspausto oro pagalba mišinys paverčiamas putomis, kurios įpučiamos į ertmes sienose. Šios termoputos sudarytos iš milijonų uždarų oro burbuliukų. Sustingusios jos virsta minkšta, vandens neįgeriančia balta medžiaga, pavadinta FOMEPOR. Danijoje ir kitose šalyse taip apšiltinta apie 100 tūkst. pastatų. 1994 metų vasarą ši technologija pradėta taikyti Lietuvoje. Čia šios termoputos buvo dar kartą pilnai ištirtos.

Kokią turėsiu naudą, apšiltinęs savo namo sienas termoputomis FOMEPOR?

Jeigu Jūsų namo lubos apšiltintos sandariai, izoliavus sienas, kambariuose galima palaikyti norimą temperatūrą mažiausiomis kuro (ar tai anglis, elektra, dujos ar skystasis kuras) sąnaudomis. Kambarys vės gerokai lėčiau, jeigu išjungsite šilumą ar krosnis užges. Taigi, Jums reiks žymiai mažiau kuro, negu prieš tai, bet Jūs galėsite mėgautis aukštesne temperatūra kambariuose. Klientų atsiliepimai patvirtina, kad išlaidos šildymui sumažėja 30-50 %.

Kaip viskas vyksta?

Šiltinimo brigadai atvykus prie Jūsų namo, brigadininkas pirmiausiai supažindins Jus su visais dokumentais, patvirtinančiais termoputų FOMEPOR šiltumą, patvarumą, ilgaamžiškumą ir ekologiškumą, papasakos apie namo šiltinimo principus ir tvarką bei būsimų darbų eigą, paaiškins Jums apie Jūsų galimybes pilnai kontroliuoti darbų procesą ir sunaudojamų medžiagų išeigą, atsakys į visus Jums kylančius klausimus. Jeigu, išanalizavęs brigadininko pateiktus medžiagos kokybės, ilgaamžiškumo garantijos, ir rangovo kvalifikacijos dokumentus Jūs sutinkate su siūloma kaina ir pasirašote leidimą pradėti darbus, šiltinimą galima pradėti. Brigada atvyksta su mobiliu termoputų gamybos ir įpūtimo įrenginiu ir oro kompresoriumi, kurie pastatomi kieme ten, kur netrukdo klientui. Kurį laiką brigada dirba aplink Jūsų namą, gręždama mažas skylutes siūlėse tarp plytų išorinėse sienose. Skylutės gręžiamos kas 1m vertikaliai ir horizontaliai. Pačios plytos nepažeidžiamos. Po to specialių medžiagų vandeniniai tirpalai paruošiami visiškai uždarame aparate, prie jo prijungta žarna su antgaliu, kuris kišamas į skylutę sienoje. Iš aparato išeinančios termoputos užpildo sienos ertmę. Putos greitai išdžiūsta, tampa minkštu putplasčiu sienos ertmėje.

Kaip įsitikinti, ar visa ertmė užpildyta?

Operatorius tiksliai žino, kada 1m tarpas užsipildo. Žymeklis, įkištas į kitą skylutę, tiksliai parodo, kada reikia į ją pūsti. Taip pučiant termoputas FOMEPOR per skylutes į sienos ertmę, po kelių valandų visa siena izoliuojama. Be to mūsų darbuotojai Jūsų pageidavimu atliks užpildymo kokybės ekspertizę, t.y. bet kurioje sienos dalyje išgręš skylutes ar išims plytas, kad Jums neliktų jokių abejonių dėl visiško ertmių užpildymo. Už visa tai Jums nereikės papildomai mokėti.

Ar bus matomos skylutės, išgręžtos sienose?

Baigę pūtimą, darbininkai užpildo skylutes skiediniu ir išrievi siūles. Jei siena buvo tinkuota, naudojant pigmentus ir fasadinius dažus atgaminama tinko spalva. Išdžiūvus skiediniui, sunku pamatyti, kur buvo išgręžtos skylutės. Baigusi darbą, brigada sutvarko aplinką, nepalieka jokių atliekų ar šiukšlių.

Ar ilgai tęsis darbas?

Prie vidutinio namo – vieną dieną, prie didesnio – dvi.

Ar šios termoputos FOMEPOR reikalauja dėmesio ar priežiūros?

Ne. Jos nepūva, nepelija, negenda, nebijo šalčio, neturi kvapo, “kvėpuoja”, t. y. praleidžia vandens garus, bet neįgeria drėgmės, apsaugo medieną nuo puvimo, saugo metalinius ryšius sienoje nuo korozijos, nepalaiko degimo proceso.

Ar termoputų FOMEPOR nesuardys graužikai?

Šis klausimas buvo vienas iš svarbiausių ir termoputų FOMEPOR kūrėjams. Būdamos labai nedidelės tūrio masės (12-14 kg/m3), šios termoputos yra labai trapios, todėl, landžiojant graužikams ar vabzdžiams, jos trinasi ir virsta dulkėmis, kurios užkemša landžiojančių kenkėjų kvėpavimo takus. Taip unikaliai, be jokių cheminių priedų termoputos FOMEPOR subalansuotos prieš graužikus ir vabzdžius.

Ar ilgai termoputos FOMEPOR man tarnaus?

Danijoje, rekonstruojant prieš 35 metus apšiltintus pastatus, buvo vizualiai ir laboratorijose patikrintas į sieną įpūstos termoputos FOMEPOR. Tyrimais nustatyta, kad ši medžiaga visiškai nepakeitė savo savybių, todėl ir Lietuvoje į sienas įpūstoms termoputoms FOMEPOR suteikiama 35 metų garantija.

Kokį sienų izoliavimo būdą pasirinkti? Palikti tuščią ertmę sienose ir apšiltinti jas iš išorės?

Apšiltinimas iš išorės efektyvus tik tada, kai sienose nėra tuščio oro tarpo, nes per vidinę sienos dalį įšilęs oras kyla į viršų ir per įvairius smulkius nesandarumus pastogėje išsineša šilumą. Tik nedidelė šilumos dalis išeina per išorinę sienos dalį.

Todėl, esant tuščiam oro tarpui, šiltinti sienas iš išorės neracionalu, nes gausite tik nedidelį dalinį efektą.

Tuo labiau, kad išorinis šiltinimas yra apie 4 kartus brangesnis už oro tarpo sienose užpildymą termoputomis FOMEPOR.

Oro tarpą sienose užpildyti biriomis medžiagomis?

Taip gausite tik dalinį efektą, nes:

1. oras nors ir lėčiau, bet cirkuliuoja tarp užpildo granulių;

2. daugeliui birių medžiagų sienoje reikia drėgmę izoliuojančios plėvelės, kurios į pastatyto namo sieną jau neįdėsit;

3. dauguma birių medžiagų sienoje suslūgsta ir viršuje lieka tuščias oro tarpas; 4)sunku sienų oro tarpą pripildyti birių medžiagų, nepažeidžiant fasado apdailos.

Statant pastatą, oro tarpą užpildyti akmens vatos plokštėmis?

Sudėkite visas medžiagų pirkimo, transportavimo, krovimo, sandėliavimo kainas, termoizoliacijos su papildomais garo ir vėjo izoliacijos sluoksniais įrengimo kainas, sugaištą laiką, ir pamatysite, kad sienų oro tarpo užpildymas termoputomis FOMEPOR kainuos ne brangiau, o Jūs sutaupysite laiko, išvengsite daugelio rūpesčių ir gausite garantiją net 35 metams.

Termoputos FOMEPOR sustabdo oro judėjimą sienoje, bet leidžia sienai kvėpuoti, nereikalauja jokios papildomos izoliacijos ir tarnauja unikaliai ilgai.

Ar šią technologiją leidžiama naudoti Lietuvoje?

UAB "Juodasis gintaras" turi Lietuvos valstybinio visuomenės sveikatos centro leidimą naudoti šią technologiją Lietuvoje gyvenamųjų namų šiltinimui.

Technologija įtraukta į “Rekomenduojamų gyvenamųjų namų šiltinimo techninių sprendimų” katalogą. Pagal Lietuvoje atliktus šių termoputų tyrimus išduotas kokybės pažymėjimas. Bendrovė atestuota Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijoje.

Kaip pačiam apytiksliai paskaičiuoti namo apšiltinimo apimtis?

Pirmiausiai reikia paskaičiuoti pastato sienų šiltinamą plotą. Tam reikia išmatuoti bendrąjį sienų plotą ir iš jo atimti bendrąjį langų ir durų plotą. Taip pat reikia atimti ir tą plotą, kuriame nėra tuščio oro tarpo sienoje.

Apskaičiavus šiltinamą plotą, jį reikia dauginti iš sienoje esančio oro tarpo storio. Pavyzdžiui, šiltinamas sienų plotas yra 150 m2, o oro tarpas – 7 cm: 150 m2 x 0,07 m = 10,5 m3

Tokiu būdu suskaičiuojama, kiek medžiagos reikia namui apšiltinti. Tada kiekis dauginamas iš kainos.

Tačiau reikia turėti omenyje, kad:

1. oro tarpas sienoje dažniausiai nebūna vienodo pločio;

2. vertikalios mūro siūlės vidinėje sienos dalyje nebūna visiškai užpildytos skiediniu – tai padidina oro tarpo tūrį;

3. oro tarpo apačioje visada būna prikritę skiedinio – tai sumažina oro tarpo tūrį;

4. jeigu standartinių kiauryminių perdangos plokščių galai neužtaisyti, medžiaga pateks ir į plokščių kiaurymes.

Dėl šių priežasčių termoputų gali būti sunaudojama šiek tiek mažiau arba daugiau, negu pagal tokį skaičiavimą.

Šiltinimo termoputomis FOMEPOR kaina visada priklauso nuo sunaudoto termoputų kiekio, t. y. nuo namo dydžio ir oro tarpo storio.

Numatomos Jūsų namo apšiltinimo kainos teiraukitės mūsų specialistų tel. 8-615-56000.

gintarasgalerija

 

Daugiau informacijos: www.juodasisgintaras.lt

Daugiau informacijos: www.termoputuekspertai.lt

JUODASIS GINTARAS, UAB

Daugiau informacijos: www.gamo.lt

JUODASIS GINTARAS, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus