Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Mikroklimato sistemos HVAC - patalpų šildymo oru ir mikroklimato sukūrimo sistema

Mikroklimato sistemos HVAC - patalpų šildymo oru ir mikroklimato sukūrimo sistema Mikroklimato sistemos HVAC - patalpų šildymo oru ir mikroklimato sukūrimo sistema

HVAC patalpų šildymo oru ir mikroklimato sukūrimo sistema yra labai populiari JAV ir Kanadoje. Tai sprendimas, apjungiantis šildymą, vėdinimą, oro kondicionavimą ir daugelį kitų funkcijų į vieningą sistemą, valdomą vienu programuojamu termostatu. Sistema skirta tiems, kurie ieško ekonomiško ir šiuolaikiško sprendimo mažiausiomis eksploatacijos išlaidomis, užtikrinančiomis komfortą patalpose: sudaro sąlygas kvėpuoti pašildytu ar atvėsintu geros kokybės oru visus metus.

Centrinis oro kondicionavimas

Centrinis oro kondicionavimas palaiko vėsą ir drėgmės lygį Jūsų namuose. Karštas oras iš patalpų perkeliamas į lauką, o viduje recirkuliuoja kondicionuotas – atvėsintas oras. Naudojant elektros energiją, kompresorius pumpuoja šaldymo skystį magistralėje, atšaldydamas išgarintoją. Šiltas patalpų oras, ventiliatoriaus varomas ortakiais, patenka į išgarintoją. Čia jis atvėsinamas ir kondensuojasi drėgmė. Kondicionuotas oras toliau keliauja paduodamu ortakiu į patalpas.

centrinis-oro-kondicionavimas

Centrinio oro kondicionavimo privalumas yra tas, kad atvėsintas oras iškart paskirstomas po visas patalpas, priešingai negu atskiri, pakabinami vieno kambario kondicionavimo įrenginiai. Bendrai paskaičiavus, investicija į centrinę HVAC sistemą didesnė, tačiau mažesnis mėnesinis mokestis už elektrą. Centrinio kondicionavimo įrengimai yra skirtingų efektyvumų ir skirtingų galingumų.

Oro kondicionierius - patalpas vėsinantis prietaisas. Bendra prasme kondicionierius yra prietaisas, vėdinantis patalpas ir palaikantis patalpose nustatytas sąlygas – temperatūrą ir drėgmę.

Šiuolaikinio oro kondicionieriaus pagrindas yra „šilumos siurblys“, panašus į buitinį šaldytuvą.

Įprastiniame rėžime kondicionierius šaldo į kambarį įleidžiamą orą, jo šilumą perduodamas išleidžiamam į lauką orui. Kai kurie kondicionieriai turi ir šildymo režimą, kai šiluma perduodama priešinga kryptimi.

HVAC sistema garantuoja aukščiausios kokybės orą – užtikrina ne tik išvalytą, bet ir reikiamo drėgnumo mikroklimatą. Oro drėkintuvas šildymo sezono metu apsaugo medienos gaminius nuo perdžiūvimo, mažina statinį krūvį, apsaugodamas elektroninius prietaisus. Svarbiausia tai, kad sudrėkintas oras sudaro šiltesnės aplinkos pojūtį žemesnėje temperatūroje. Taigi drėkinant orą taupoma energija.

ŠILDYMAS ORU AR VANDENIU?

Šiuolaikinis patalpų mikroklimatas reikalauja šildymo, ventiliacijos, oro drėkinimo, filtravimo ir vis dažniau kondicionavimo - visa tai sudaro HVAC sistemą. Minėtos funkcijos valdomos programuojamu įrenginiu – termostatu. Taip paprasta ir patogu dar nebuvo niekada.

Įrengimai patikimi, juos galima išjungti karščiausią vasarą ir šalčiausią žiemą, ko negalima padaryti vandeninėse sistemose dėl didelio inertiškumo ir gedimų tikimybės.

Žymūs pasikeitimai interjere – nėra radiatorių.
Eksploatacinių išlaidų sumažėjimas nudžiugins kiekvieno pastato savininką.
Penkios funkcijos vienoje sistemoje – vienas įrengimas, o tai – per pus pigiau, negu penkios nepriklausomos sistemos.
Šildymas oru reikalauja iki 30% mažiau energijos negu šildymas vandeniu.

Įrengus tradicinę šildymo sistemą, kondicionavimą, orlaides ar priverstinę ventiliaciją, drėkintuvą, niekada nebus tokio efektyvumo ir komforto, kaip šildymo oru sistemoje – vienoje instaliacijoje visos funkcijos valdomos vienu įrenginiu. Tiekiamas oras apdorojamas pagal šildymo, drėkinimo, filtravimo poreikį ir pagerinamas grynu oru.

Tokia mikroklimato kontrolė neįmanoma tradiciniuose sprendimuose

HVAC SISTEMOS FUNKCIJOS IR VALDYMAS

Šildymas: sistema neinertiška, šiluma jaučiama po kelių minučių. Temperatūra reguliuojama laipsnio tikslumu.

Vėdinimas: sandariose patalpose cirkuliuojančio, nuolat atnaujinamo geros kokybės oro dėka nereikės atidarinėti langų ir įsileisti oro teršėjų , išleisti laukan pašildytą ar atvėsintą orą.

Filtravimas: patalpose cirkuliuojantis oras, praėjęs pro filtrus (antibakterinius, elektrostatinius, elektroninius) išvalomas nuo dulkių, kvapų, bakterijų, vabzdžių ir pan.

Drėkinimas: sausas oras kenkia savijautai – sausėja oda, gleivinė, atsiranda šalčio pojūtis, perdžiūsta interjero medžio dirbiniai, kaupiasi statiniai krūviai.

Kondicionavimas: karštuoju metų laiku iš tvankaus patalpų oro pašalinama drėgmė ir keliais laipsniais sumažinama temperatūra.
Jonizavimas: įmontuotas UV šaltinis papildys patalpų orą neigiamais jonais, suteikdamas gaivumo pojūtį.

Visų funkcijų valdymas sukoncentruotas į vienintelį programuojamą įrenginį. Jis reguliuoja visos sistemos darbą. Termostatą galima užprogramuoti keliems rėžimams – mėnesiui, savaitės dienoms ( 5 + 2 ), dienos ir nakties valandoms ir pan.

PRIVALUMAI

Komfortas: Namuose su oro cirkuliaciniu šildymu kontroliuojami visi oro parametrai. Valdymas nesudėtingas, pulte galima įjungti, išjungti, sumažinti, padidinti bet kurios sistemos dalies veikimą.

Patikimumas: Šildymas oru patikimesnis už šildymą vandeniu dėl galimybės jį atjungti šalčiausią žiemą, nebijant sistemos sugadinimo. Oro nutekėjimas nepavojingas statiniui ir namų turtui, nesutrikdo sistemos darbo.

Estetinis vaizdas: HVAC sistema visai netrukdo interjero įrengimui. Vietoje plotą užimančių šildytuvų – radiatorių, kurie nepuošia, dažnai užstoja langus, kaupia dulkes, grindyse ir sienose ar lubose įmontuojamos nedidelės, estetiškos orą praleidžiančios grotelės.

Eksploatacijos kaštai: Jei palygintume tokio paties galingumo skirtingų sistemų šildytuvus, tai galėtume teigti, kad jie sunaudoja tiek pat energijos (pvz., sudegina tiek pat dujų). Tuo tarpu oro cirkuliacinėse sistemose pastebimas žymus eksploatacinių kaštų sumažėjimas.

Palubėje esantis šiltas oras grąžinamas į sistemą. Panaudojus centrinio drėkinimo sistemą kaštai sumažėja iki 15%, nes, padidinus drėgmę, galima mažinti kambario temperatūrą neprarandant energijos. Sudėjus visus oro cirkuliacinės sistemos šildymo privalumus – nėra tarpinio šilumos nešėjo, patalpų oras recirkuliuojamas, drėkinamas, filtruojamas – eksploatacijos kaina gali sumažėti iki 40%.

Žemos įrengimo kainos: HVAC sistemos įrengimo kaina yra beveik per pusę mažesnė už kelių nepriklausomų sistemų, atliekančių tas pačias funkcijas, įrengimo kainą. Be to, kondicionavimo modulį galima įrengti bet kada vėliau, taip dalinant išlaidas.

Mažos eksploatavimo kainos: šildymo oru sistema suvartoja iki 30% mažiau kuro (dujų, skysto kuro) nei tokios pat galios vandens sistema.

Patikimumas: sistemos stabilumas yra žymiai didesnis už įrenginių, naudojančių vandenį.

Automatinis darbas: sistemoje yra programuojamas reguliatorius, kurio dėka galima nustatyti skirtingą temperatūrą tam tikru paros ir savaitės laiku. Galima greitai pakeisti sistemos darbo parametrus.

Estetika: nėra radiatorių - šildytuvų, didesnė laisvė patalpų vidaus įrengimui ir apstatymui.

Veikimas išvien su židiniu: kūrenant židinį, HVAC sistemoje pakanka įjungti ventiliacijos režimą ir šiluma iš židinio bus paskirstyta po visą namą. Tačiau nereikėtų to akcentuoti kaip alternatyvaus šildymo būdo – tai tik jaukumo elementas.

centrinis-oro-kondicionavimas2

centrinis-oro-kondicionavimas3

 1.    centrinis-oro-kondicionavimas4 Oro filtras
 2.     žemyn pučiantis, dujinis oro šildytuvas
 3.     dujų įvadas
 4.     šaldymo elementas – IŠGARINTOJAS
 5.     kondicionieriaus KOMPRESORIUS
 6.     variniai vamzdeliai – šaldymo skysčio magistralė
 7.     programuojamas termostatas
 8.     pogrindžio ortakis
 9.     tiekiamo oro ortakis
 10.     oro tiekimas į katilinę iš lauko
 11.     10% - 20% oro paėmimas į sistemą
 12.     dūmtakio įdėklas
 13.     dujinė vandens šildymo kolonėlė
 14.     mechaninis oro šalinimas iš san. mazgų, virtuvės, techninių patalpų
 15.     šalinimo oro ortakis
 16.     degimo produktų šalinimas

Valkor Enterprises, UAB

Daugiau informacijos:

Valkor Enterprises, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

 • Numatytas
 • Antraštė
 • Data
 • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus