ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Lazerinė odontologija – inovatyvus ir itin tikslus dantų chirurginis bei terapinis gydymas panaudojant lazerį

Lazerinė odontologija – inovatyvus ir itin tikslus dantų chirurginis bei terapinis gydymas panaudojant lazerį Lazerinė odontologija – inovatyvus ir itin tikslus dantų chirurginis bei terapinis gydymas panaudojant lazerį

Šiuolaikinė odontologija, panaudojant tokius išradimus kaip lazeris, leidžia išvengti nemalonaus ar skausmingo dantų gydymo, sunkaus gijimo bei patiriamo diskomforto. Šiandien dienai, tokios procedūros, kaip minkštųjų audinių modifikavimas, periodontinių ligų gydymas ar implantacija yra atliekamos greitai, itin tiksliai ir neskausmingai.

Lietuva puikiai išnaudoja lazerio teikiamas galimybes ir tarptautinėse parodose lygiuojasi su tokiais pasaulio lyderiais JAV, Kinija, Vokietija. Juk pirmasis lazeris Lietuvoje sušvito dar 1966-aisiais, Vilniaus universitete (A. Piskarskas, E. Maldutis ir A. Stabinis). O prieš keletą metų Lietuvoje pagamintas ir vienas galingiausių lazerių pasaulyje („Ekspla“ ir „Šviesos Konversijos“). Inovacijos ir toliaregiškumas lemia Lietuvos laimėjimus lazerių mokslo ir technologijų srityje. Lenktynes laimėti lengviau jei išbėgi pirmas!

Lazeris jau kuris laikas naudojamas odontologijoje, oftalmologijoje, dermatologijoje, chirurgijoje, kardiologijoje, lazerio terapija taikoma net onkologinėms ligoms gydyti.

Odontologijos klinika „Šypsenos akademija“ sėkmingai išnaudoja lazerinės odontologijos technologijas dantų gydymo, atstatymo ir estetinėse procedūrose.

Lazerinė odontologija

Chirurginis dantų gydymas lazeriu – itin preciziškas ir tikslus pjūvis tiesiai ten kur reikia

Itin tikslus šviesos impulsas veikia kaip itin preciziškas pjūvis atlikdamas minimalią žalą gretimiems audiniams. Taigi naudojant lazerį atliekama dantenų gingivektomija, dantenų kontūravimas, dantų vainikėlio prailginimas ir kitos minkštųjų audinių procedūros . Lazeris suteikia galimybę procedūras atlikti ne tik idealiai tiksliai, tačiau išvengiant kraujavimo, audinių siuvimo, kone visai išvengiant randėjimo. Taip pat tokios chirurginės dantų gydymo procedūros yra atliekamos minimalioje nejautroje – taigi nėra skausmingos, lengviau gyja, trunka greičiau ir sukelia mažiau streso.

Terapinis dantų gydymas lazeriu – greitas ir veiksmingas dantų šaknų uždegimo, dantų jautrumo ir pooperacinis gydymas

Be chirurginių procedūrų lazerio spindulys veikia bakteriostatiškai, bakteriocidiškai, fibrino-trombolitiškai, gerina mikrocirkuliaciją, mažina kraujagyslių pralaidumą, skatina medžiagų apykaitą, audinių regeneraciją, didina deguonies įsisąvinimą audiniuose, žaizdų gijimą, stabdo randų susidarymą, mikrorelaksuoja, desensibilizuoja, stimuliuoja imuninį atsaką. Plačiai taikoma lazerio terapija padeda greitai ir veiksmingai gydyti dantų šaknų uždegimus (antimikrobinis endodontinis gydymas), lūpų pūslelinę – herpesą, aftines opas, taip pat naudojant lazerį gerinamas žaizdų gijimas, mažinamas dantų jautrumas.

Dantų balinimas lazeriu – veiksmingas ir saugus dantų balinimo būdas

Dantų balinimas lazeriu – viena populiariausių ir klinikos pacientų pamėgtų procedūrų Tai itin veiksmingas ir saugus dantų balinimo būdas, todėl labai dažnai taikomas estetinėje odontologijoje. Lazerio energija yra naudojama suaktyvinti dantų balinimo priemonę, kurios veiklioji medžiaga dažniausiai būna vandenilio arba karbamido peroksidas. Beje, karbamido peroksidas procedūros metu suskyla į šlapalą ir vandenilio peroksidą.

Dantų balinimas lazeriu gali būti veiksmingesnis už kitus kabinetinius balinimo būdus. Klinikiniai tyrimai rodo, kad balinant lazeriu ir naudojant tinkamą balinimo priemonę, dantų atspalvis gali pašviesėti net iki 7 – 10 tonų pagal Vita Shade Guide skalę. Tačiau reikia atsiminti, kad dantų spalvos pokytis priklauso nuo daugelio faktorių ir yra sunkiai prognozuojamas konkrečiam pacientui. Jis priklauso nuo pradinės dantų spalvos, esamų dėmių, emalio tankio, danties struktūros ir paciento amžiaus. Visada prieš pradedant dantų balinimą, rekomenduojama profesionali burnos higiena, kurios metu kartu su higienistu galima aptarti lūkesčius, išsiaiškinti galimas dantų patamsėjimo priežastis, paciento higienos įpročius ir bendrą dantų būklę.

Dažniausiai didesnės diskusijos kyla ne dėl dantų balinimo lazeriu efektyvumo, bet dėl tokios procedūros saugumo. Dantų balinimas atliekamas lazeriu ir čia turi ženklų pranašumą. Manoma, kad svarbiausi faktoriai, galintys pakenkti dantims, ypač emaliui ir giliau esantiems pulpos audiniams, yra rūgštinis baliklio medžiagos pH ir ekspozicijos trukmė. Manoma, kad kritinis pH lygis, kai įvyksta emalio demineralizacija, yra tarp 5,2 ir 5,8, todėl saugiausiais pripažįstami balikliai, turintys šarminį ar neutralų pH. Trumpinant balinimo medžiagos ekspozicijos trukmę taip pat sumažinama emalio pakenkimo rizika. Balinant lazeriu, baliklio ekspozicija dažniausiai būna bent kelis kartus trumpesnė lyginant su balinimu įvairiomis lempomis (LED, plazminėmis).

Lazerinė odontologija

„Šypsenos akademija“ visuomet siekia būti žingsneliu priekyje. Odontologijos klinika, veikianti Vilniuje ir Kaune, po vienu stogu talpina visus specialistus ir nuolat investuoja į pažangiausius odontologinius sprendimus. „Šypsenos akademija“ taiko kokybiškus, komfortiškus ir jūsų laiką taupančius odontologinius sprendimus.

„Mūsų misija – jūsų šypsena!“ – „Šypsenos akademija“.

 

 

Šypsenos akademija, UAB

Daugiau informacijos:

sypsenosakademija.lt

Šypsenos akademija, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus