visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Kondicionieriai. Kada oro kondicionieriai sargdina - LIUNITAS

Kondicionieriai. Kada oro kondicionieriai sargdina - LIUNITAS Kondicionieriai. Kada oro kondicionieriai sargdina - LIUNITAS

Kondicionieriai. Kada oro kondicionieriai sargdina. Be oro kondicionierių sunkiai beišsiverčia tiek didelės įmonės, tiek maži biurai. Tačiau būna, jog veikiant kondicionieriams žmonės suserga peršalimo ligomis. Kodėl sergama? Kokios kondicionierių eksploatavimo klaidos sėja ligas šiltuoju metų periodu?

oro kondicĮ šį klausimą atsakė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos ekspertizės skyriaus vedėja Rita Beržanskaitė.

Kondicionierių paskirtis - sureguliuoti patalpos mikroklimatą taip, kad jis būtų kuo palankiausias žmogaus organizmui, t.y. būtų komfortiškas. Šiluminio komforto sąlygos nesukelia nemalonių žmogui pojūčių bei sveikatos sutrikimų.

Patalpų mikroklimatą formuoja patalpų oro temperatūra, santykinė oro drėgmė, oro judėjimo greitis. Komfortiškai žmogus jaučiasi tada, kai patalpų oro temperatūra šiltuoju metų laikotarpiu yra 23-25, šaltuoju - 20-24 laipsniai, santykinė oro drėgmė 40-60 proc., oro judėjimo greitis 0,15-0,25 m/s. Visus šiuos parametrus ir galima reguliuoti oro kondicionieriais. Jais orą galima vėsinti, šildyti, drėkinti, valyti, reguliuoti oro greitį.

Kad jie išties atliktų numatytas funkcijas, svarbu laikytis tam tikrų eksploatavimo taisyklių. Kondicionieriaus tiekiamo oro temperatūra neturėtų skirtis daugiau nei 5 laipsniais nuo aplinkos temperatūros. Jei patalpose, automobiliuose būnama ilgą laiką, galima temperatūrų skirtumą ir didinti, bet tai turi būti daroma palaipsniui, kad organizmo termoreguliacinės sistemos suspėtų prisitaikyti.

Kondicionieriai turėtų būti įrengti atokiau nuo patalpoje dirbančių žmonių ir sureguliuoti taip, kad oro srovė nebūtų pučiama tiesiai į juos. Reikėtų vengti skersvėjų.

Žinia, šiuolaikiniai oro kondicionieriai yra aprūpinti įvairiais oro filtrais, kurie valo tiekiamą orą, o kai kurie gali ir naikinti pakliūvančias bakterijas. Kondicionierių vidaus mazgų temperatūra yra mažesnė negu patalpų oro temperatūra, todėl ant jų gali kauptis drėgmė. Taip susidaro puiki terpė mikroorganizmams kauptis ir daugintis. Su tiekiamu oru jie gali patekti į patalpą ir į ten dirbančių žmonių kvėpavimo takus, sukeldami ligas. Viena iš ligų, kurios sukėlėjas gali daugintis ir plisti aplinkoje per vėdinimo - kondicionavimo sistemas, yra legioneliozė, kuri dažniausiai pasireiškia pneumonija.

Todėl labai svarbu kondicionierius tinkamai eksploatuoti: vienkartinius filtrus keisti, o ilgalaikio naudojimo - valyti. Kaip konkrečiai eksploatuoti kiekvieną kondicionierių, detaliai yra išaiškinta jo naudojimo instrukcijoje ir to nereikėtų pamiršti. Ypač į tai turėtų būti kreipiamas dėmesys tuose pastatuose, kur yra įrengtos centralizuotos vėdinimo-kondicionavimo sistemos (viešbučiai, ligoninės, didelės administracinės patalpos ir pan.).

LIUNITAS, UAB

Daugiau informacijos:

LIUNITAS, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus