Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Kaip išmanieji namai padės ruoštis Kalėdoms

Kaip išmanieji namai padės ruoštis Kalėdoms Kaip išmanieji namai padės ruoštis Kalėdoms

Kalėdos kvepia ne tik mandarinais, bet ir kone ištisą mėnesį trunkančiais šventiniais rūpesčiais? Kaip išmanieji namai gali palengvinti buitį šiuo džiaugsmingu, tačiau sykiu ir labai nelengvu kalėdiniu, naujametiniu periodu, pasakoja automatizuotų namų valdymo sistemų mokymo bei techninės priežiūros centro „Jung Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis. Ir linki jei ne šiemet, tai bent jau kitąmet gyventi daugiau komforto teikiančiuose išmaniuosiuose butuose bei namuose.

Palengvins buitį. Ne, obuolių pyrago su plakta grietinėle jūsų išmanioji virtuvė kol kas dar neiškeps, nors eksperimentai, kurių metu robotai mėgina ir maistą gaminti, jau vykdomi. Vis dėlto šiek tiek daugiau komforto šeimininkėms išmaniosios virtuvės tikrai suteiks. Įsivaizduokite: rankose – riebalais varvanti silkės uodega arba savo syvus išleidęs tarkuojamas burokas, o už lauko durų – nekantri atžala, jau penkioliktą kartą iš lauko sugrįžtanti į namus? Arba norisi įsijungti daugiau šviesų virš stalviršių, radiją ar paleisti iš čiaupo vandenį? Išmanieji namai už jūsų švaresnius namus bei patogesnę buitį stos mūru: judesio davikliai patys įjungs šviesas virš stalviršių, ant kurių gaminamas maistas – tereiks pajudinti rankas; pakišus rankas po čiaupu tekės vanduo; vos jums įėjus į virtuvę įsijungs šviesa ir lygiai taip pat išsijungs iš jos pasišalinus ir etc. O klimato kontrolė pasirūpins, kad gamindami maistą nepasiklystumėte garuose ar neužtrokštumėte nuo karščio bei oro stygiaus. Viskas vyks automatiškai, - beliks susitelkti į virtuvėje kuriamus šedevrus. Beje, daugelį įrenginių bei jų funkcijų namuose galima valdyti ir balsu.

Šiuo metu išmaniosiose virtuvėse jau diegiami ir naujos kartos išmanieji buities prietaisai, kurie geba nukrauti nuo žmogaus pečių dar daugiau rūpesčių. Pvz., šaldytuvai, kurie nuskaito etiketes, mato produktų galiojimo datas ir geba jus ne tik informuoti apie surūgusį pieną, bet ir gali patys susisiekti su parduotuve bei užsakyti visko, ko tik jums gali pritrūkti. O kuo daugiau energijos liks nuo ruošos darbų, tuo daugiau jos galėsime skirti savo artimiesiems.  

Padės taupyti. Kuo mažesnės sąskaitos ir kuo didesnis kalėdinių dovanų biudžetas – viena iš pagrindinių išmaniųjų namų užduočių. „Jei sistema orientuota į taupymą, energijos suvartojimą bei sąskaitas galima sumažinti iki 30-40 procentų“, - sakė R. Skurdenis. Daugiausia sutaupyti leidžia šildymo reguliavimas šaltuoju metų laiku. Galima šildytis keliais režimais - komforto (šilčiau) ir ekonominiu (vėsiau). Taupoma juos kaitaliojant, tai yra patalpos iki malonios temperatūros šildomos tuomet, kai jose yra žmonių, o dieną, kai dirbama ar naktį, kai miegama arba išvykstama per atostogas, išmanieji namai gali šildyti ekonominiu režimu, t. y. palaiko žemesnę temperatūrą.

„Skirtingas šildymo programas galima valdyti ir nuotoliniu būdu, tad, pavyzdžiui, jei matote, kad su visa šeimyna iš svečių grįšite gerokai vėliau nei planavote ar net kitą dieną, telefonu galima atidėti komfortiško šildymo režimo įsijungimo laiką“, - apie išmaniųjų namų funkcijas pasakojo R. Skurdenis.  

Oro nepritrūks. Jei vakarėlį rengsite savuose namuose, pačiame jo įkarštyje nereikės rūpintis skubiai praverti langą tam, kad žmonės neperkaistų ar neužsnūstų dėl oro stygiaus. Išmaniuosiuose būstuose esanti klimato kontrolė automatiškai vėdina patalpas ir palaiko nustatytą temperatūrą. Sistemos sumanumas – ji moka „skaičiuoti“, tad idealus deguonies kiekis nustatomas ne pagal kokį iš anksto suplanuotą veikimo režimą, o pagal tikslų tuo metu namuose esantį žmonių skaičių. Tad daugiau jokių miegančių, nuvargusių ar skaudančias galvas susiėmusių svečių per jūsų kalėdinius ir naujametinius vakarėlius!

Vagys namus lenks iš toli. Nusikaltimų statistika rodo, kad didžiosios metų šventės ilgapirščiams – pats darbymetis. Nes daugelis ilgesniam laikui išvykstame iš namų: keliaujame pas draugus ar važiuojame į sodybas, o gal net skrendame savaitei ar dviem svetur – slidinėti ar patirti tolimų šalių egzotikos.

Net jei šeimininkų nėra, išmanieji namai geba imituoti jų veiklą ir taip smarkiai trikdyti vagis, nes iš šalies stebintiems gyvenamąsias patalpas atrodo (o vagys prieš lauždamiesi visuomet stebi namus), kad juose kažkas yra. Pavyzdžiui, dega šviesa, pasikelia ar nusileidžia žaliuzės ir panašiai. O svarbiausia – išmanieji namai imituoja veiklą ne atsitiktinai, pavyzdžiui, junginėdami šviesas vidury dienos, o pagal šeimininkams įprastus gyvenimo ritmus. Tai yra jei paprastai šeima eina miegoti 23 valandą vakaro, tai ir išmanusis namas, prieš tai laikęs vieną kitą įjungtą švieselę namuose, it lempelę prie lovos skaitant, ją užgesins apie 23 valandą.

Beje, išmanioji pastatų automatika apsaugo ne tik nuo išorinių grėsmių, bet ir nuo paties žmogaus užmaršumo ir kitų force majeure nelaimių. Pavyzdžiui, vonioje ar ant grindų visuose namuose gali būti sumontuoti jutikliai, kurie į didesnį ant jų užtiškusio vandens kiekį reaguoja kaip į potvynį ar vandens tinklo avariją, todėl ne tik susisiekia su, pvz., tuo metu Tailande atostogaujančiais šeimininkais bei saugos tarnybomis, bet ir automatiškai blokuoja vandens tiekimą.

Sukurs šventinę nuotaiką. Viena Kalėdų ir Naujųjų sudedamųjų - melodijos, kurių nesupainiosi nei su gimtadienio muzika, nei su vestuvių maršu. Pastatų automatiką galima suprogramuoti taip, kad vos jums įžengus į namus pasigirstų kalėdinės melodijos, įsijungtų mėgstama radijo stotis arba net nuotaikingas Kalėdų senelio kvatojimas: ho, ho, ho! Juk muzika – vienas iš žmogų akimirksniu paveikti galinčių dalykų, todėl gali būti pasitelkta ne tik kalėdinei, naujametinei, bet ir bet kokiai kitai pageidaujamai atmosferai sukurti. „O jei dar muziką sinchronizuosime su eglutės ar kitų dekoracijų apšvietimu, tuomet ne tik ausys, bet ir akys džiaugsis vienu ritmu“, - pasakojo R. Skurdenis.

Kalėdos ištisus metus? O smagiausia gyvenant išmaniuosiuose namuose tai, jog net ir šventėms praėjus gyvenimo komfortas liks. Juk gyvenimo kokybė ir komfortas – dalykai, kuriuos vieną dieną susikūrę daugiau apie jus nebegalvojame, o tiesiog mėgaujamės nežiūrėdami šventinių ar paprastų dienų.

Daugiau informacijos:
Elena Dumpienė
„vipcommunications” jaunesnioji projektų vadovė
Mob. 8 685 535 77
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

JUNG VILNIUS, UAB

Daugiau informacijos: www.jung.de/lt

JUNG VILNIUS, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus