Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Kačių ir šunų dantų problemos. Kaip užkirsti kelią gyvūnų dantų ligoms?

Kačių ir šunų dantų problemos. Kaip užkirsti kelią gyvūnų dantų ligoms? Kačių ir šunų dantų problemos. Kaip užkirsti kelią gyvūnų dantų ligoms?

Kaip užkirsti kelią gyvūnų dantų ligoms ir kokie yra pagrindiniai dantų ligų požymiai pasakoja „Žvėryno veterinarijos gydyklos“ gydytojai. Dantų ligos gyvūnams, kaip ir žmonėms, gali kelti rimtų problemų. Pirmine jų priežastimi dažnai tampa dantų apnašos kurios nepašalintos per 3 – 4 paras virsta dantų akmenimis ir sukelia dantenų uždegimą – gingivitą. Paraudusios sutinusios ir skausmingos dantenos, tai pagrindiniai gingivito simptomai. Liga gali apimti visus dantis ar jų dalį.

Tyrimais nustatyta, kad 80% šunų ir 70% kačių sulaukę 3 metų amžiaus turi dantų problemų. Taip pat esama ir veislių linkusių sirgti dantų ligomis, katės Maino meškėnai, oriantalio katės. Šunys- mažų veislių - Jorkšyro terjerai, pinčeriai, čihua-chua. O dažniausia sutinkama vyresnių augintinių dantų liga – paradantozė.

Negydomas dantenų uždegimas gali peraugti į kur kas rimtesnes problemas – paradantozę. Tai liga pažeidžianti danties šaknis ir tirpdanti žandikaulį.

Kačių ir šunų dantų gydymas

Bakterijos skverbiasi pro natūralias kišenes tarp danties ir dantenos sukeldamos dar stipresnį uždegimą ir sąlygodamos kaulo esančio prie danties šaknį tirpimą. Kartais bakterijos netgi patenka į kraują ir išnešiojamos po visą organizmą. Ilgainiui toks procesas apima vis daugiau dantų, jie ima klibėti ir net kristi, todėl gyvūnas negali normaliai kramtyti ir kenčia stiprų skausmą

Pirmiausia Jūs pastebėsite nemalonų kvapą iš augintinio burnos ir gelsvą plėvelę dengiančią numylėtinio dantų pagrindą – dantų apnašas. Jei nieko nedarysite, problema toliau progresuos ir apnašos virs pilkšvai rudais dantų akmenimis, dantenos paraus ir patins, jūsų augintinis praras norą žaisti ir kramtyti kietus daiktus.

10 požymių kad jūsų augintinis turi dantų problemų:

Nemalonus kvapas iš nasrų (hialitozė)

Seilėjimasis

Snukio trynimas į įvairius objektus ir letenomis

Atsisakymas kramtyti ar žaisti su žaislais

Gyvūnas neleidžia prisiliesti prie snukio

Patinę skruostai ar paakiai

Šlapiuojanti nedidelė žaizdelė ant snukio

Čiaudulys

Sloga

Svorio praradimas

Norint gyvūno dantis išlaikyti sveikus, reikia juos nuolat prižiūrėti. Tai padaryti padeda įvairios priežiūros priemonės, taip pat reguliarus dantų valymas dantų šepetėlių ir specialia gyvūnams skirta pasta, kurių galite rasti mūsų klinikoje. jūs turėtumėte bent kelis kartus į savaitę apžiūrėti savo augintinio dantis ir bent porą kartų metuose pasirodyti pas veterinarijos gydytoją. O jei pastebėsite kokių sutrikimų, nedelsdami kreipkitės – mes jums padėsim.

gyvunu-dantu-problemos

 

Taigi, šunims ir katėms, kaip ir žmonėms, reikalinga burnos higiena. Todėl šeimininkai ir veterinarai turi pasirūpinti, kad mūsų augintinių dantys ir dantenos visada būtų sveikos. Veterinarijos gydytoją būtina lankyti nuo pieninių dantų iškritimo pradžios. Įprastai katėms ir didelių veislių šunims šiuo laiku problemų nekyla, tačiau neretai kai kurie mažųjų arba karlikinių veislių šunų pienininiai dantys lieka burnos ertmėje. Šuniukas jaučia diskomfortą, gali kilti sankandos anomalijų, prasidėti uždegimas. Pajutus nemalonų kvapą iš gyvūnėlio burnos, būtina apsilankyti pas veterinarą - tai gali būti dantenų ligų, kraujotakos arba akmenų ant dantų atsiradimo požymiu. Nesilaikant dantų ir burnos higienos vystosi periodonto ir dantų susirgimai, atsiranda apnašai ir akmenys, iškrenta dantys.

„Žvėryno veterinarijos gydykloje“ teikiamos gyvūnų odontologijos paslaugos. Veterinarinė stomatologija tai galimų dantų ligų ir problemų profilaktika, diagnostika, gydymas ir defektų šalinimas, burnos ertmės higiena. Atliekamos dantų apnašų ir akmenų valymas, pažeistų dantų bei pieninių dantų šalinimas. Dantų apnašos ir dantų akmenys valomi su moderniu ultragarsiniu skaleriu, kuris nebraižo dantų, negadina emalio. Procedūra tampa neskausminga ir greitesnė.

UAB „Žvėryno veterinarijos gydykla“ pradėjo savo veiklą 1994 m. Filaretų gatvėje. Tai antra privati veterinarijos klinika Vilniuje. 1999 m. įmonė atidarė filialą Žvėryno mikrorajone, Kęstučio g. 54/1. Veterinarijos klinikos veterinarai nuolat kelia savo kvalifikaciją Lietuvos ir kitų šalių seminaruose ir specialiuose mokymuose. Žvėryno veterinarijos gydykla specializuojasi šunų, kačių, dekoratyvinių paukščių, graužikų, roplių ir kitų smulkių naminių gyvūnų gydyme. Atliekamos visos veterinarinės paslaugos: diagnostika, gydymas, profilaktika.

ŽVĖRYNO VETERINARIJOS GYDYKLA, UAB

Daugiau informacijos: www.veterinaras.com

ŽVĖRYNO VETERINARIJOS GYDYKLA, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus