visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Išmetamo oro šilumos siurbliai NIBE - higieniška aplinka ir šiluminių nuostolių, bei šildymo kaštų sumažinimas

Išmetamo oro šilumos siurbliai NIBE - higieniška aplinka ir šiluminių nuostolių, bei šildymo kaštų sumažinimas Išmetamo oro šilumos siurbliai NIBE - higieniška aplinka ir šiluminių nuostolių, bei šildymo kaštų sumažinimas

UAB "Ekoklima" specialistai kviečia pažvelgti į ventiliacijos svarbą patalpose ir pristato išmetamo oro NIBE šilumos siurblius, kurių pagalba kontroliuosite ventiliaciją, kuri valdo temperatūros pokyčius, koreguoja patalpų drėgnumą ir užtikrina, jog pastate cirkuliuojantis oras būtų higieniškas. Sveikatos specialistai vieningai pritaria, jog ventiliacija, kuri sukuria namuose higieninį mikroklimatą, yra tiesiog privaloma, norint gyventi sveikuose namuose.

Ventiliacija - sveikatos aspektai

Dar nuo 1980 metų daug žmonių diskutuoja apie "Sick building syndrome" (SBS). Šis sindromas siejamas su daugeliu negalavimų, ligų ir sveikatos sutrikimų, susijusiu su tam tikrais pastatais ir/arba kambariais. Šio sindromo nepaisymas gali privesti prie rimtų chroniškų ligų, kurios sutrikdo visą kasdienę žmogaus veiklą. Todėl, individams, gyvenantiems konkrečiame name, gresia nedarbingumas, ekonominiai nuostoliai, gyvenimo kokybės ir komforto netekimas. Potencialios rizikos: 1. Toksinis užterštumas, kylantis dėl cheminių medžiagų ir/ar dulkių. 2. Drėgnumo, kvapų ir klimato keliamos problemos. 3. Mikrobų (bakterijų, virusų ir pan.) kaupimasis. 4. Alergenų plitimas ir laikymasis patalpose.

Minėtosios rizikos kinta, priklausomai nuo ventiliacijos sistemos tipo, namo erdvių dizaino ir išdėstymo bei jų panaudojimo. Kai pasaulyje, 1970 metais, pradėjo plisti energijos taupymo politika, pastatų izoliavimas tapo itin aktualia tema. Todėl, pastatai tapo labiau izoliuoti ir sumažėjo šių pastatų vidinė oro cirkuliacija. Vertinant situaciją iš sveikatos perspektyvos, idealus oro apsikeitimo koeficientas namuose turėtų svyruoti tarp 0,5-1,0, tačiau, pagal esamas pastatų šiltinimo tradicijas, šis koeficientas siekia tik 0,3-0,5. Tai reiškia, kad užterštas oras pastate cirkuliuoja pernelyg lėtai ir gali ilgainiui sukelti sveikatos problemų. Esant tokiai situacijai, NIBE rinkai pasiūlė kontroliuojamą vietinę ventiliaciją, kuri valdo temperatūros pokyčius, koreguoja patalpų drėgnumą ir užtikrina, jog pastate cirkuliuojantis oras būtų higieniškas. Atitinkamos gairės ir reikalavimai yra aprašyti DIN 1946 higienos direktyvose.

Kontroliuojama vietinė ventiliacija

Šiais laikais, apie 90% laiko žmonės praleidžia uždarose erdvėse. Tai, neabejotinai, iškelia šioms patalpoms atitinkamus reikalavimus mikroklimatui. Vidinis mikroklimatas yra veikiamas patalpoje esančiu kvapų, kenksmingų substancijų, triukšmo ir temperatūros. Kiekviename pastate yra tam tikra natūrali ventiliacija, kuri vyksta langų, durų, sienų, vamzdžių pagalba. Natūrali ventiliacija senos statybos namuose gali suteikti reikalingą oro apsikeitimo koeficientą. Natūrali ventiliacija, taip pat, gali būti pakankama namuose, kuriuose pastoviai yra atidaryti langai/durys ir susiformuoja slėgių skirtumai. Kita vertus, esant panašioms temperatūroms tiek viduje, tiek išorėje bei tik silpnam vėjui, natūrali ventiliacija neužtikrins pakankamo oro apsikeitimo. Ši natūrali-nekontroliuojama ventiliacija skatina didelių šildymo nuostolių atsiradimą ir neatsinaujinančio kuro eikvojimą.

Kontroliuojama vietinė ventiliacija gali būti naudojama tiek senos, tiek naujos statybos bustuose. Naujos statybos namuose ši sistema užtikrins pakankamą oro cirkuliaciją, net jei būtų uždaryti langai ir durys. Kita vertus, kai senos statybos būstai yra renovuojami, t.y.: papildomai apšiltinami, keičiami langai/durys, taip pat, atsiranda poreikis įsirengti ventiliacijos sistemą. Senos statybos būstai taip pat kenčia nuo prastos garso izoliacijos ir sklindančiu iš lauko garsų. Šią problemą, taip pat, galima spręsti, įsirengiant kontroliuojamą vietinę ventiliaciją.

Kuomet ventiliacijos sistema remiasi į tai, kad yra atidarinėjami langai ir durys, patalpose esanti šiluminė energija nėra panaudojama. Be to, netgi 40-50% šilumos nuostolių atsiranda būtent dėl savaiminės ventiliacijos. Priešingai tam, jei įsirengiate kontroliuojamą ventiliacijos sistemą, jūs ne tik išsaugote šilumą, bet ir ją panaudojate (turima omenyje šilumą, kurią išskiria lemputės, žmonės, įvairi įranga..). Mūsų FIGHTER išmetamo oro šilumos siurbliai veikia kaip ventiliacijos sistema, kuri panaudoja iš Jūsų namo šalinamą šiluminę energiją ruošti buitinį ir šildymo sistemos karštą vandenį. Šis energijos taupymo būdas ne tik užtikrina visiškai higienišką aplinką Jūsų namuose, tačiau ir sumažina Jūsų šiluminius nuostolius bei ženkliai sumažina Jūsų šildymo kaštus.

Veikimo principas

ismetamo-oro-silumos-siurbliai-veikimas1

Ventiliacija, kuri leidžia Jums būste turėti higienišką aplinką, yra vienas iš pagrindinių sveiko namo poreikių. Kontroliuojama ventiliacija su šilumos išgavimu leidžia panaudoti šiluminę energiją, kuri yra Jūsų išmetamame ore. Žmonių, apšvietimo ir įvairių įrenginių skleidžiama šiluma yra panaudojama antrą kartą ir nėra veltui išleidžiama į lauką.

Šviežias lauko oras yra tiekiamas į namus per išorines ventiliacijos angas. Šiltas vidaus oras yra įtraukiamas į ventiliacijos sistemą per tam specialiai įrengtas angas. Šiltas išmetamas oras yra perduodamas į sistemoje esantį šilumos siurblį, kuris panaudoja jame susikaupusią šiluminę energiją. Kai tik šis ciklas yra baigiamas, oras yra išleidžiamas į lauką. Šio proceso metu, šilumos siurblys, panaudodamas išmetamo oro šiluminę energiją, ruošia tiek buitinį, tiek šildymo sistemos karštą vandenį.

ismetamo-oro-silumos-siurbliai-veikimas2

Vidaus oras praleidžiamas pro garintuvą. Šioje vietoje iš oro yra išgaunama šiluminė energija. Tuomet, oras yra išleidžiamas į lauką.

Kitas skystis, cirkuliuojantis uždarame rate šilumos siurblyje, privalo turėti žemą virimo taško reikšmę. Šis skystis yra vadinamas šaldymo agentu. Kai šaldymo agentas pasiekia garintuvą, kuris prieš tai gavo energiją iš kambarių oro, pastarasis pradeda garuoti.

Garas patenka į kompresorių, kur jis yra suspaudžiamas. Rezultatas - didelis temperatūros šuolis.

Kitame etape, šiltas šaldymo agentas patenka į kondensatorių, kuris yra boilerio vandenyje. Šioje vietoje, šaldymo agentas atiduoda likusią energiją į aplink esantį vandenį ir, tokiu būdu, jo temperatūra dar labiau nukrenta ir jis virsta atgal iš garo į skystį.  

Po to, šaldymo agentas per įvairius filtrus patenka į išsiplėtimo vožtuvą, kur jo temperatūra ir slėgis yra dar sumažinami.

Šiuo momentu, šaldymo agentas baigia savo ciklą ir vėl patenka į garintuvą, kur procesas prasideda iš naujo.

Apie mus

UAB "Ekoklima" Lietuvoje atstovauja vieną didžiausių Europos šildymo technikos gamintojų - Švedijos kompaniją NIBE Energy Systems. Ši kompanija Europoje žinoma kaip viena pažangiausių įmonių, tiekiančių  rinkai efektyviausius bei šiuolaikiškiausius šilumos siurblius bei kitą šildymo techniką.

UAB "Ekoklima" darbuojasi patyrę darbuotojai, turintys ilgametę darbo su šilumos siurbliais patirtį, Lietuvoje įrengę per 1500 įvairaus galingumo geoterminių katilinių tiek gyvenamuosiuose namuose, tiek visuomeniniuose ar pramoniniuose objektuose.

Mūsų darbuotojus rasite visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, todėl kiekvienam, besidominčiam šilumos siurbliais , bus suteikta operatyvi ir profesionali konsultacija, parinkta įranga, optimaliausiai atitinkanti kliento poreikius.

Mūsų serviso komanda Jūsų šilumos siurblį profesionaliai prižiūrės tiek garantiniu laikotarpiu, tiek po jo. Jums pageidaujant, geoterminio šildymo sistema bus įrengta per trumpiausią laiką.

EKOKLIMA, UAB

Daugiau informacijos: www.ekoklima.lt

EKOKLIMA, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus