ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Interjero stilius ir dizainas - tai vizuali kalba, kuria galima daug ką pasakyti...

Interjero stilius ir dizainas - tai vizuali kalba, kuria galima daug ką pasakyti... Interjero stilius ir dizainas - tai vizuali kalba, kuria galima daug ką pasakyti...

O ar žinojote, kad nuo aplinkos ir joje kuriamos nuotaikos priklauso netgi Jūsų savijauta. Būtent todėl labai svarbu sukurti vizualiai patrauklią ir funkcionalią erdvę, pasitelkiant svarbiausius interjero dizaino principus - balansą ir harmoniją. Kviečiame jus susipažinti su keletu interjero stilių ir kartu kurti jūsų namų interjero dizaino koncepciją.

siuolaikiska-harmonija

ŠIUOLAIKIŠKA HARMONIJA

Namuose siekiama sukurti komfortą ir šilumą dekoruojant ir parenkant minkštas linijas, natūralius audinius, prislopintus tonus. Toks stilius tinka tiems, kurie nori namuose pailsėti nuo šių dienų tempo.

Tam naudojama rami, organiškų spalvų paletė, kur pereinama nuo tono prie tono. Šiuolaikiški baldai dažniausiai nepasižymi ypatingomis puošmenomis, jie - švarūs, lygūs, lengvų spalvų medienos ar iš stiklo.

Audiniai - minkšti, dažnai naudojamas linas, medvilnė, šilkas, vilna. Paprastos langų draperijos dailiai juosia šiltas, turtingas vidutinio intensyvumo sienų spalvas.

Šiuolaikiški akcentai, pavyzdžiui, tankus vilnonis kilimas balansuoja su medinėmis grindimis, jos gali būti klotos plytelėmis ar iš akmens masės. Akcentais tokioje erdvėje tampa šeimos daiktai. Rezultatas: ramus, ištaigingas ir šiuolaikiškas kambarys.


rytietiska-dvasaiRYTIETIŠKA DVASIA

Rytuose, ypač Indonezijoje, Tailande, būdingas baltos ir juodos spalvos kontrastas.

Visos sienos yra baltos ar kreminės spalvos, o durys, grindjuostės, sienose įmontuojamos spintos, lovos, spintelės, kiti baldai yra natūralaus tamsaus arba rudo medžio. Indijoje vyrauja didesnė spalvų ir raštų įvairovė. Planuojant erdvę stengiamasi sukurti simetriją, harmoniją ir balansą.

Rytietiška dvasia kuriamame interjere galėtų atsirasti senovinės azijietiškos komodos, pastatomos dekoracijos, stambūs paveikslai, labai didelės vazos ar statulos, žali augalai ir kitokie intymumą sukuriantys akcentai.

urbanistine-prabangaURBANISTINĖ PRABANGA

Aiškios geometrinės formos, išgrynintos spalvos ir konstrastingos tekstūros sukuria sofistišką vaizdą "Urbanistinės prabangos" dekore. Tai miesto stilius tinkantis butams, loftams ir taip pat moderniems namams už miesto ribų.

Čia dera industrinis dizainas ir gracingas minimalizmas, aptakios formos. Minkšta tekstūra derinama su blizgiais poliruotais paviršiais.

Šiam stiliui būdingi XX a. modernūs, bet neįmantrūs baldai. Paprasti metalai, stiklas, akrilas, tamsus, egzotiškas medis, sugludintas akmuo. Šiuolaikiški namų aksesuarai tarnauja kaip akcentai prie prašmatnių audinių arba odos. Langai paliekami nuogi arba papuošiami lengvomis, skaidriomis draperijomis.

Rezultatas: ramus, modernus kambarys, kuriam nebūdinga rafinuota elegancija.

pajurio-romantika

Romantiška pajūrio nostalgija - PAJŪRIO ROMANTIKA

Šiame stiliuje vyrauja nesudėtingi baldai, nublukintos spalvos, natūralūs audiniai, kartu paprasti, jaukūs, lengvi, tinkantys dekoruoti pajūrio kotedžą.

Tinka tai, kas artima vandeniui, vėjeliui ir saulei, erdvė nuteikianti tylai ir ramybei.

Daug dėmesio dekorui, kaip pavyzdžiui, krentantys minkštų baldų apmušalai, dideli, minkšti krėslai, pagalvėlės, derinami klasikiniai baldai, kurie gali atrodyti nudėvėti laiko. Stiklas, geležis, vytelės dera su mediniais baldais. Minkštos spalvos, pasteliniai tonai pagražina dažytus baldus, užuolaidas ir audinius.

Natūralaus pluošto kilimai, medžio lentos puošia pajūrio stiliaus namus. Pagrindiniai bruožai dekoruojant šiuo stiliumi tai nesiekti tobulumo, bet išlaikyti eleganciją.

 

modernus-glamurasModerni prabanga - MODERNUS GLAMŪRAS

Prabangi tekstilė, įmantrūs atspalviai, šviesos žerėjimas trykšta XXa. antros pusės glamūru. Tokia prabanga būdinga Holivude. Šviesa, spindesys balansuojama juoda, balta kreminėmis spalvomis, Art Deco stiliaus akcentais.

Čia taip pat vyrauja ryškesnės modernios spalvos: geltona, žalia, raudona. Interjere kuriamas dramatiškumas, jausmingumas.

Kuriamas kontrastas: poliruotas metalas ir egzotinė mediena, tapetai su raštais ir blizgūs tolygūs dažai, turtingi matiniai audiniai ir bespalviai atspindintys paviršiai. Šiam stiliui būdingi baldai būdingi Paryžiaus prabangai, Neoklasizizmo ir Rokoko epochos elementai.

Baldų linijos labai švarios, stilizuotos su lakuotais spindinčiais akcentais. Rezultatas: sofistiškas, glamūrinis kambarys su jausminga prabanga, kurią malonu paliesti.

SAVITAS JŪSŲ STILIUS

Jums brangus staliukas, paliktas tėvų, jūsų mylima raudona sofa. Antikvarinė komoda. Norite suderinti viską ir sukurti unikalų jūsų stilių? Jums patinka "urbanistinė prabanga", bet tuo tarpu kažkaip vilioja "rytietiška dvasia ir harmonija"? Pradėjote svajoti apie "pajūrio romantiką", bet negalite atitraukti akių ir nuo "modernaus glamūro"?

Kas jums bepatiktų, atrasime kartu su jumis ir sukursime stilių tinkantį jūsų erdvei ir gyvenimo būdui. Paleiskite savo vaizduotę. Išdrįskite kurti. Jauskitės gerai savo erdvėje.

nerupestinga-darnaNERŪPESTINGA DARNA

Paprasti lengvai krentantys audiniai, rankų darbo arba gamtos įkvėpti baldeliai, šviestuvai labai dera kuriant tiesiog nerūpestingą, bet žavų, jaukų, kviečiantį kambario interjerą.

Naudojami gražūs laiko nudėvėti daiktai, balansuojant su patogiais, mažai priežiūros reikalaujančiais baldais.

Renkamės minkštų baldų užvalkalus, kuriuos galima plauti, truputį patrintą odą, minkštas pagalves. Čia tinka medžio masyvas su lengvo nudėvėjimo žymėmis, žalvaris, turtingas varis, spalvota keramika, mieli menkniekiai puošia lentynas ir stalelius.

Prie šio stiliaus dera vintažinį charakterį turintys daiktai. Šviesaus medžio spalva dominuoja balduose ir grindų pasirinkime. Baldų komplekto dalys nebūtinai tos pačios spalvos.


modernus-vintazasMODERNUS VINTAŽAS

Geriau pažįstama, kaip "Vintage" interjero kryptis - besistengianti sugrąžinti į tam tikros epochos vyraujančią interjerų stilistiką. Kuriant tokį stilių galima atgaivinti XVIII-XIX a. sandūros dekoravimo tradicijas.

Šiek tiek saldumo, šiek tiek dulkių, šiek tiek ironijos ir staigmenos. Sienos gali būti nudažytos marmuriniu, sendintu būdu. Tinka padėvėto medžio, odos baldai ir aksesuarai.

Minkštasuolių formos gali būti praeito amžiaus, nors jų gobelenai bus labai šiuolaikiški, drąsūs, spalvingi. Senovinės knygų lentynos, indaujos, spintos.

Vintažinį charakterį turinčius daiktus galima derinti net su skandinavišku minimalizmu, ko pasekoje pasiekiamas eklektiškas interjeras kur vyrauja balta spalva, ramybė ir stimuliuoja keli į praeitį sugrąžinantys akcentai.

skandinaviskas-minimalizmas

SKANDINAVIŠKAS MINIMALIZMAS

Skandinaviško tipo interjere dominuoja viena spalva (dažniausiai šviesi), tampanti fonu norimam išryškinti objektui. Objektas gali būti bet kas: baldas, siena, židinys, muzikinis centras, šviestuvas, vaizdas už lango...

Dauguma interjero elementų lakoniško dizaino, ergonomika ir ekologija čia užima taip pat ne paskutinę vietą, o daiktų gausa - didžiausia šio tipo interjero priešė. Kuo daugiau erdvės, oro ir šviesos.

Galima įvesti ryškią spalvą akcentams, tačiau tik vieną.

 

moderni-elegancijaMODERNI ELEGANCIJA

Pagrindą sudaro paprastumas, subtilus skonis, tekstūrų įvairovė ir švarios linijos. Toks kambarys patraukia savo gaiva, švelnumu ir stilingumu. Tuštuma sienose, tarp baldų, virš baldų tampa tiek pat svarbi kaip ir patys baldai ar kiti objektai.

Čia nerasite jokių ornamentų ar smulkių menkniekių. Čia karaliauja erdvė. Grindys labai lygios, medinės, akmens plytelių ar vinilo.

Kilimai naudojami labai nuosaikiai, tik tose vietose kur reikia akcento arba šilumos. Jeigu nuspręsite langą uždengti užuolaida, pasirinkite šiurkščią arba labai tekstūrišką medžiagą, kaip pvz. suglamžytas šilkas.

Apšvietimo šaltiniai talpinami lubose, architektūriniuose elementuose, balduose, naudojama paslėpta šilta ir šalta šviesa. Spalvų paletės pagrindą sudaro balta, juoda ir neutralūs pilkšvi, kakaviniai atspalviai. Kartais charakteriui pabrėžti įvedamos drąsios spalvos.

provansasPROVANSAS

Provanso elementai - kaltinės širmos ir židinio grotelės, šilta balta sienų spalva, baltos ąžuolinės grindys, grubiai tinkuotos sienos, aukštos lubos ir atviri balkiai, baltos senovinės spintos ir komodos, didelis balintas židinys. Visa tai tari iš seno vynuogynais apsupto dvaro pietų Prancūzijoje.

Provanso stiliaus žavesys slypi jaukiuose laiko paženklintuose daiktuose, senoviniuose balduose, šviesioje romantiškoje spalvų paletėje. Sakoma, kas sena - tas žavu.

Dominuoja švelnūs atspalviai, būdingos samaninė, blausiai geltona, terakotos, rožinė, alyvuogių žalumo ir levandų spalvos. Medinės arba plytelėmis išklotos grindys, nelygi sienų faktūra, tapetai su gėlių ornamentika, baldai neturi būti tobuli, kuo daugiau baldas „nugyveno", tuo geriau.

Baltas ar tamsus netašytas medis, „apsibrūžinę" kampai jiems suteikia išskirtinumo, vertinami antikvariniai baldai, virtuvę puošia indauja, kurioje gražiausi šeimos indai surikiuoti su derama pagarba. Būdingi interjero akcentai - veidrodis masyviais senoviniais rėmais, didelis sietynas, siuvinėti, nėriniais puošti audiniai, staltiesės, servetėlės, romantiškos gėlėtos pagalvėlės.

Tradiciniai motyvai - alyvuogės, saulėgrąžos, vynuogės, levandos. Svarbų vaidmenį atlieka ir smulkios interjero detalės - paveikslai, senos metalinės žvakidės, įrėmintos nuotraukos, gyvų ar džiovintų gėlių kompozicijos, keraminiai dirbiniai; kuo daugiau širdžiai mielų detalių, tuo geriau - visa tai įkvepia namams gyvybės ir individualumo.

Užuolaidų geriau atsisakyti; jeigu jos būtinos, naudojamos natūralių audinių paprastos baltos, pastelinių spalvų užuolaidos, be jokių raukinių ir klosčių. Interjerą puošia daugybė gyvų gėlių.

Kviečiame jus susipažinti su keletu interjero stilių ir kartu kurti jūsų namų interjero dizaino koncepciją.

interjero-dizainas

Kviečiame interjerą kurti kartu su LIQUID! 

 

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus