Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Individualaus namo statyba - kokio dydžio turi būti namas?

Individualaus namo statyba - kokio dydžio turi būti namas? Individualaus namo statyba - kokio dydžio turi būti namas?

Dažno žmogaus svajonė gyventi nuosavame name. Tačiau nuo ko reikėtų pradėti? Tikrai ne nuo analizės iš kokių pigiausių ar šilčiausių medžiagų statytis namą. Čia galima pasiklysti, ar padaryti neteisingų ir skubotų sprendimų, o padarius namo projektą gali tekti viską iš esmės keisti.

UAB „Statybos inovacija“ specialistai siūlo pradėti nuo atsakymų į klausimus: ko reikia Jums ir Jūsų  šeimai, kiek asmenų gyvens name, koks gyventojų gyvenimo būdas, kokie pomėgiai ar hobiai ir t.t. Būtina atsižvelgti ir į 10 ar 30 metų perspektyvą, jei statome namą visam gyvenimui.

Reikėtų pradėti nuo kokių ir kokio dydžio patalpų reikia šeimai

Patalpų paskirtis

Minimalus plotas, m2

Maksimalus* plotas, m2

Salonas/svetainė

15

40

Virtuvė

6

15

Tualetas

2

4

Holas

6

15

Laiptai (2 aukštų namas)

8

15

Miegamasis

12

30

Vaikų kambarys

11

20

Vaikų kambarys

11

20

Koridorius

4

8

Vonios kambarys

10

15

Katilinė

5

15


*- gali būti didesni plotai, pateikta tik kiek prabangiau, nei vidutiniškai.

Lentelėje išvardintos būtinas pagrindinės patalpos gyvenimui individualiame name. Visos paminėtos patalpos būtinos, žinoma vaikų kambarių skaičius gali svyruoti. Paskaičiavus minimalų būtinų patalpų plotą, gauname minimumą - 96 m2.

Yra žmonių, kurie planuoja statytis 70 ar 80 m2 ploto namus, augindami 2 vaikus. Žinoma, jei tai tikrai gerai apmąstyta ir pamatuota, kodėl gi ne. Tačiau pabandykite pasibraižyti baldus 6 m2 ploto virtuvėje, valgomajame, ar 12 m2 miegamajame. O kur dar papildomos patalpos - drabužinės, sandėliukai, kur kabinami drabužiai, laikomos maisto atsargos, statomas dviratis, žoliapjovė, atsarginės padangos, dulkių siurblys, slidės, įrankiai, plaktukai, sodo instrumentai gal keturratis, ir t.t. O jei šildymas malkomis ar granulėmis, kur jas laikyti? O gal dar ir garažo reikia. Visa tai būtina labai gerai apmąstyti. Gyvenimas name, tai ne gyvenimas bendrabutyje ar bute, yra aplinka, gali būti sodas ar daržas. Gal šiai dienai šie poreikiai ir nėra svarbūs, bet už 10 ar 20 metų tikrai bus.

Papildomų rekomenduojamų ar galimų patalpų pagal poreikį lentelė

Darbo kambarys („uošvės“, svečių, dokumentų, knygų saugykla ar rūbų džiovykla)

10

15

Drabužinė

6

10

Ūkinis sandėliukas šiltas

6

10

Ūkinis sandėlys šaltas

6

10

Maisto atsargų šaltas sandėlys

6

10

Garažas šiltas arba šalta pavėsinė

25

40

Pirtis, priešpirtis, dušas (galima pirtį jungti prie pagrindinio vonios kambario)

8

20

Kiemo terasa

20

40


Visko greičiausiai neįmanoma išvardinti, gal kai kam būtina džiakuzi ar maža sporto treniruoklių salė, žiemos sodas, biliardo stalas ar vyno rūsys. Kiekvienam pagal jo gyvenimo modeli, būdą ir kišenę skiriasi ir poreikiai. Jie vienokie kai žmogui 30, kitokie kai 50 metų, ar išėjus į pensiją. Tad jei namą statome visam gyvenimui pabandykime įvertinti tai dabar, ar numatykime galimybę plėstis ateityje, ir palikime vietos sklype ar atskiram ūkiniam ar šiltnamiui kažkada pastatyti, ar lysvei, ar krepšinio aikštelei, ar židiniui lauke kepsnį išsikepti.

Dabar galima suskaičiuoti kokio dydžio namą gavome. Kaip matome 110 - 120 m2 apšildomo ploto namas yra pats minimumas, o su platesniais poreikiais nesunkiai galime pasiekti ir 300 m2. Čia pateikiama tik praktinė metodika, o kiekvienas turi individualiai spręsti kokių ir kokio dydžio patalpų jam reikia dabar ir reikės ateityje. Dažniausiai praktikoje ir sutinkami 130 – 200 m2 ploto namai. Dalis patalpų gali būti lengvų konstrukcijų, neapšildintos.

Kitas žingsnis, prieš pradedant namo statybas - reikia nuspręsti kelių aukštų namas turėtų būti, su rūsiu ar be jo. Jei turite didelį sklypą galima galvoti apie 1 aukšto namą, jo statyba brangesnė tačiau gyventi jame ko gero patogiau, o ir senatvėje nereikės laipioti laiptais. Tačiau standartiniame 6 arų sklype sodų teritorijoje 150 m2 namas prisilaikant reikalaujamų atstumų nuo kaimynų ir kelio, užims apie pusę sklypo. O juk norėsite ir vaismedžių, gėlyną ar lysvę kokią turėti. Matyt, todėl populiariausi mūsų kraštuose yra dviejų aukštų namai. Rūsys, nors ir kainuoja papildomus kaštus, tačiau gana praktiškas dalykas, o jame ir pirtelę galima įsirengti, ir sandėliukus, ir katilinę ir pagalbines patalpas (tiesa, dabar jis nėra populiarus).

Dabar lieka tik sudėlioti norimas patalpas į atskirus aukštus.

Viską taip apmąsčius, pasitarus su statybų specialistais, turite esminę namo koncepciją, ir tuo pačiu ir užduotį architektui. UAB „Statybos inovacija“ siūlo nepradėti architektūrinio projekto neturint savo namo koncepcijos, nes tada visas Jūsų dėmesys nukryps į namo išorinį vaizdą ir projektą, bet ne esmę ko reikia name, kad kokybiškai jame gyventi.

„Statybos inovacija“ siūlo kartu peržiūrėti patį projektą jau projektavimo stadijos pradžioje. Įmonės specialistai Jums patars kaip galima optimizuoti namo statybos kainą dar pačioje projektavimo pradžioje, nes pabaigus projektą ir gavus statybos leidimą jau gali būti per vėlu kažką keisti. Bendrovė yra vadovavusi daugelio didelių ir sudėtingų statinių statybai, kuriuose buvo naudojami labai įvairūs techniniai sprendimai ir įvairios statybinės situacijos. Įgyta įmonės patirtis leidžia išvengti klaidų, kurias dažnai daro mažiau patyrę meistrai ar atskiros brigados ir kurios gali pasireikšti esant ekstremalioms sąlygoms: liūčiai, audrai, ar dideliam šalčiui.

„Statybos inovacija“ suteikia garantiją savo atliktiems darbams kaip numatyta statybos įstatyme: 5 metai statybos darbams; 10 metų paslėptiems darbams; medžiagoms, gaminiams, detalėms, įrangai pagal gamintojo ar tiekėjo išduotus dokumentus. Įmonė turi Aplinkos ministerijos išduotą atestatą ypatingiems statiniams atlikti.

Daugiau informacijos:

infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus