visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Grindų dangos. Kaip įsirengti parketlentes - parketlenčių klojimo instrukcija – DANGŲ STUDIJA

Grindų dangos. Kaip įsirengti parketlentes - parketlenčių klojimo instrukcija – DANGŲ STUDIJA Grindų dangos. Kaip įsirengti parketlentes - parketlenčių klojimo instrukcija – DANGŲ STUDIJA

DANGŲ STUDIJA, UAB

Grindų dangos. Kaip įsirengti parketlentes - parketlenčių klojimo instrukcija. UAB ”Dangų studija”– specializuota įmonė, prekiaujanti visuomeninės paskirties grindų ir sienų dangomis. Norintiems interjere pasirinkti medines grindis, savo klientams siūlome trisluoksnes parketlentes „Tarkett“. Medinės grindys suteikia išskirtinės šilumos, o dizainų įvairovė leidžia panaudoti jas net pačiuose įmantriausiuose interjeruose.

Trijų sluoksnių gamybos technologija suteikia medžiui papildomo pastovumo ir galimybę kloti medines grindis ant šildomų grindų. Gamybos metu viršutinis medžio sluoksnis yra pilnai apdirbamas laku ar alyva todėl paklojus paviršiaus nereikia papildomai apdirbinėti. Viršutinis medžio sluoksnis dažniausiai siekia 3-4mm, todėl grindis laikui bėgant galima peršlifuoti ir nulakuoti ar alyvuoti dar 3 kartus.

Trisluoksnių parketlenčių paviršius gali būti trijų juostų (parketo vaizdas), dviejų juostų ir vienos juostos (lentos vaizdas). „Tarkett“ parketlenčių privalumas – paviršiaus padengimo įvairovė: lakuotas blizgus, matinis; alyvuotas, šiauštas paviršius, lentų kraštai su didele nuožula, vidutine nuožula, maža nuožula ir stačiais kraštais.

PARKETLENČIŲ KLOJIMO INSTRUKCIJA

SĄLYGOS

Grindų įrengimas „plaukiojančiu“ būdu reiškia, kad grindys nėra tvirtinamos prie pagrindo (pvz., vinimis ar klijais). Pagrindas turi būti lygus, tvirtas, sausas ir švarus, taip pat turi atitikti atitinkamoje šalyje galiojančius standartus.

Prieš įrengimą, įrengimo metu ir po jo santykinis oro drėgnumas turi būti nuo 30% iki 60%, o temperatūra būti ne mažesnė kaip 18°C. Naujame pastate gali būti drėgnos sąlygos, todėl prieš grindų klojimą reikia pasirūpinti patalpos šildymu ir vėdinimu, kad būtų pasiektas tinkamas vidinis klimatas. Grindų negalima laikyti tiesiogiai padėtų ant betono ar priglaustų prie betono. Pakuotės laikomos uždarytos, jos atidaromos tik iškart prieš grindų įrengimo darbus.

ĮRANKIAI

Kartu su įprastiniais įrankiais (plaktuku, rankiniu pjūklu, pjūkleliu fanerai arba diskiniu pjūklu, liniuotes, kampainiu, pieštuku, grąžtu, kaltu) rekomenduojama naudoti trinkelę, kuri naudojama stuksenant sutvirtinti parketlenčių sujungimus („Tarktool“ ir „Tarkett“)(dirbant su „2T-Lock“ arba „T-Lock“ – nereikia). Niekada šiam tikslui nenaudokite paprasto medienos gabalo – stuksenant juo, gali būti pažeistas parketlentės kraštas. „Tarktool“ (Tarkett firmos traukimo strypas) palengvina paskutinės parketlenčių eilės paklojimą. Naudodami faneros pjūklelį arba diskinį pjūklą, pjaukite apatinę parketlentės pusę (kuri guldoma ant pagrindo). Naudodami rankinį pjūklą, pjaukite viršutinę pusę.

DRĖGMEI ATSPARI PLĖVELĖ

Tose vietoje, kur iš grindų pagrindo gali kilti drėgmė, visada naudokite drėgmei atsparią plėvelę. Visada naudokite tokią plėvelę, kai pagrindas yra ant žemės gulintis betonas, perdangos virš drėgnų ir šiltų kambarių (vonios kambarių, katilinių ir kt.), grindys su įlietais ar palaidais šildymo vamzdžiais ar grindys virš techninės paskirties pogrindžių. Drėgmei atsparus sluoksnis gali būti poveikiui atsparus polietilenas (ne mažesnio kaip 0,2 mm storio) arba kombinuota drėgmei atspari plėvelė/putplastis (pvz., „Tarkoflex“ ar „Tuplex“ su tinkamomis fizinio atsparumo ir drėgmės nepralaidumo savybėmis). Drėgmei atspari plėvelė klojama, kraštus užleidžiant ne mažiau kaip 200 mm. (Tačiau „Tarkoflex“ užtenka 70 mm užleidimo, kuris užsandarinamas stuksenimu.)

ĮRENGIMO PLANAVIMAS

Klojimo kryptis

Jeigu kambarys artimas kvadrato formai, parketlentės turėtų būti klojamos išilgai į kambarį krintančios šviesos. Ilguose, siauruose kambariuose dėl medienos judėjimo parketlentes geriau kloti išilgai kambario (žr. skyrelį žemiau „Išsiplėtimo tarpas“). Išmatuokite kambarį. Jeigu paskutinė parketlenčių juosta bus siauresnė kaip 5 cm arba jeigu siena n÷ra tiesi, reik÷s nupjauti pirmosios parketlenčių eilės kraštą.

Parketlenčių klojimas

Parketlenčių viršutinį sluoksnį sudaro vienas ištisinis medienos gabalas, kurio spalva atskirose parketlentėse kažkiek skiriasi. Vieną šalia kitos paklojus parketlentes, kurių atspalvis skiriasi, tai gali rėžti akį. Todėl, prieš įrengiant grindis, parketlentes reikia surūšiuoti. Atidarykite kelias pakuotes ir išdėstykite parketlentes taip, kad jų spalva kistų tolygiai. Tokiu būdu išvengsite šviesiausių parketlenčių paklojimo šalia tamsiausių.

Šachmatinio piešinio elementai

sahmatŠachmatinis piešinys visada turi būti išdėstomas vad. „olandišku būdu“ (1 pav.). Niekada nedėkite šio piešinio elementų taip, kad jų kampai susiliestų (2 pav. – neteisingas išdėstymas).

IŠSIPLĖTIMO TARPAS

Mediena yra gyva medžiaga. Tai reiškia, kad plaukiojančiu būdų paklotos grindys, nepaisant daugiasluoksnės struktūros, priklausomai nuo klimato pokyčių šiek tiek judės (plėsis ir susitraukinės). Todėl palei visas kambario sienas reikia palikti tarpą (vad. „kompensacinį išsiplėtimo tarpą“), kurio plotis vienam metrui grindų lygus 1,5 mm, o bendras plotis – ne mažiau kaip 10-15 mm. Toks tarpas taip pat turi būti įrengiamas tose vietose, kur grindys prieina prie slenksčių, vamzdžių, laiptų, kolonų, židinių, akmeninių grindų ir t.t. Išsiplėtimo tarpas paslepiamas grindjuostėmis arba kraštų apvadais.

MAKSIMALUS ĮRENGIMO PLOTAS

Stačiakampiuose plotuose paprastai be jokių problemų galima įrengti iki 240 m2 ploto vientisas parketlenčių grindis. Tačiau maksimalus grindų plotis gali būti iki 12 m, maksimalus ilgis – iki 20 m. Didesnius plotis reikia perskirti išsiplėtimo tarpais. Atkreipkite dėmesį, kad koridoriuose parketlentes reikia kloti išilgai koridoriaus krypties.

Bendra informacija

Didesnio sudėtingumo vietose (pvz., jeigu reikia pakloti grindis koridoriuje ir su juo susisiekiančiuose kambariuose iš dviejų pusių, arba vienas paskui kitą eina kambariai, kuriuos skiria durys arba arkos), gali išlinkti kur kas mažesnio ploto grindys, nei nurodyta aukščiau. Tokiais atvejais rekomenduojame grindų dalis kloti kaip atskirus nepriklausomus stačiakampius, tarp jų paliekant išsiplėtimo tarpus. Jeigu visus tokius plotus reikia padengti vientisu grindų sluoksniu (be tarpų), parketlentes galima priklijuoti prie pagrindo (žr. atskiras instrukcijas). Šis metodas maksimaliai sumažina medinių grindų judėjimą ir taip pat turi būti naudojamas, iš parketlenčių dėliojant raštus, jas klojant skirtingomis kryptimis arba kitais atvejais, kai grindys gali netaisyklingai judėti.

Klodami parketlentes raštais, naudokite produktus su tradicinėmis įlaidomis ir išdrožomis – po nupjovimo naujas įlaidas nesunku pasidaryti vietoje.

PARKETLENČIŲ SUJUNGIMAS

Tradicinės įlaidos ir išdrožos

Parketlentės su tradicinėmis įlaidomis ir išdrožomis turi būti tam tikrais intervalais suklijuojamos – t.y., kas pusmetrį ant išdrožos užtepamas 10 cm klijų brūkšnys. Didesnio ploto grindims (daugiau kaip 7-8 m pločio), grindims, ant kurių bus dideliu intensyvumu vaikštoma, arba grindims po kuriomis bus įrengtas šildymas, rekomenduojama naudoti 20 cm klijų brūkšnius kas 20 cm. Parketlenčių galai visada turi būti klijuojami per visą ilgį, nepriklausomai nuo to, ar grindys didelės ar mažos. Naudokite „Tarkett“ klijus D3.

Ultraloc

Parketlentes sustumiamos viena su kita, tam reikia naudoti „Tarkett“ specialią trinkelę – taip įlaidos apsaugomos nuo pažeidimo. Per trinkelę smūgiuokite plaktuku – geriau naudoti sunkesnį, nes vienas stiprus smūgis yra geriau, nei daug smulkių. Norėdami įrengti grindis paprasčiausiu būdu, laikykitės žemiau pateiktos sekos:

* Ultraloc su HDF viduriniu sluoksniu. Pirmiausiai stumiamas lentos šonas, po to – galas.

sujungimas1

* Ultraloc su viduriniu sluoksniu, turinčiu skersinę briauną. Pirmiausiai stuksenimu sujunkite lentos šoną, po to – galą.

sujungimas2

2-lock ir T-lock

„2-lock“ ir „T-lock“ įrengiamos naudojant fiksavimo sistemą – parketlentė dedama ant kitos parketlentės krašto ir įspaudžiama į tam skirtą profilį. Tokiam jungimui stuksenimo trinkelė ar plaktukas nenaudojami.

SKIRTINGOS GRINDŲ PAGRINDO RŪŠYS

Rūsio grindys arba betoninės grindys

Užpildykite visus įdubimus. Patieskite drėgmei atsparią plėvelę (žr. skyrelį „Drėgmei atspari plėvelė“ aukščiau) + tarpinį sluoksnį:

1 variantas: 8,5-12 mm - Polietileno sluoksnis + kamščio sluoksnis / 2 mm „Tarkofoam“

14-22 mm - Polietileno sluoksnis + kamščio sluoksnis / 3 mm „Tarkofoam“

2 variantas: 8,5-12 mm - „Tarkoflex light“

14-22 mm - „Tarkoflex“ / „Tuflex“

Grindų pagrindas iš senos medienos

Patikrinkite, ar pagrindas yra tvirtas, lygus, jame nėra papuvusių vietų, jis negirgžda.

Stambesnius nelygumus užpildykite arba nušveiskite. Mažesnius įdubimus užpildykite grindų klojimo popieriumi.

Tuomet kaip apatinį sluoksnį patieskite grindinį popierių. Naujas parketlentes klokite 90° kampu senų lentų atžvilgiu.

Kitas variantas – 14 mm ir 22 mm grindis su tradicinėmis įlaidomis ir išdrožomis prikalti prie pagrindo.

Grindų danga su sujungimais be klijų neturi būti prikalama.

Medienos drožlių plokštės

Panašios rekomendacijos, kaip ankstesniame skyrelyje – tačiau grindų negalima prikalti. Parketlenčių klojimo kryptis – pagal skyrelį „Įrengimo planavimas“. Kieti ar minkšti lakštai

Medines grindis galima kloti tiesiogiai ant vinilo grindų, linoleumo grindų, veltinio ir plonų, tankiai suaustų kilimų. Ant linoleumo ar kieto vinilo patieskite popieriaus arba putplasčio sluoksnį. Pasikonsultuokite su savo vietos distributoriumi.

EPS, putplastis

14, 22 mm grindys

Gali būti įrengiamos virš putplasčio sluoksnio, kurio suslėgimo stiprumas yra ne mažesnis kaip 150 kN/m2. Lakštai turi būti pritvirtinti ir klojami 90° kampu parketlenčių atžvilgiu. Jeigu naudojama drėgmei atspari plėvelė, ji turi būti paklota po EPS lakštais. Kaip apatinį sluoksnį naudokite grindų klojimo popierių.

Plonesnės už 14 mm medinės grindys

Ant putplasčio lakšto reikia pakloti svorio paskirstymo lakštą (pvz., medienos plaušų, faneros ar skiedrų plokštę, ne mažesnio kaip 6 mm storio).

Jeigu naudojama drėgmei atspari plėvelė, ji turi būti paklota po EPS lakštais. Kaip apatinį sluoksnį naudokite grindų klojimo popierių.

GRINDINIS ŠILDYMAS

Grindų šildymo sistema turi būti suprojektuota taip, kad tolygiai šildytų visą grindų plotą, ir jokioje grindų vietoje temperatūra neviršytų 27°C. Tai taip pat taikoma vietoms po kilimais, spintomis ir t.t. Norint laikytis šių reikalavimų, reikalinga elektrinė šildymo sistema su automatiniu ribotuvu arba tinkamai suprojektuota vandeninė šildymo sistema. Jeigu po grindimis yra šildymo sistema, visada reikia pakloti drėgmei atsparią plėvelę. Parketlentės su tradicinėmis įlaidomis ir išdrožomis turi būti suklijuotos 20 cm intervalais (20 cm ilgio klijų brūkšniai). Kai per medines grindis eina šiluma, grindys išdžiūsta greičiau nei paprastai, todėl šildymo sezonu atsiranda nedidelių plyšelių.

Buko ir klevo mediena juda daugiau, nei kitų medžių – todėl šių dviejų medienos r0šių reiktu nenaudoti su grindiniu šildymu. Taip pat Basket weave produktas nerekomenduojamas namuose įsirengiant grindinį šildymą.

APSAUGINIS UŽDANGALAS

Paklojus grindis, jas reikia uždengti apsauginiu uždangalu – priešingu atveju yra pavojus, kad ant grindų užlips žmonės ir jas suteps, kol grindys dar nėra parengtos naudojimui. Apsauginis uždangalas turi praleisti drėgmę ir nedaryti įtakos grindų paviršiaus spalvai. Apsauginį uždangalą pritvirtinančios lipnios juostelės negali būti klijuojamos tiesiai ant medinių grindų.

BROKUOTOS MEDŽIAGOS

Visos šių medinių grindų dalys gamybos proceso metu buvo nuolat tikrinamos. Grindų paviršius praeina specialius patikrinimus ir kokybės kontrolę pagal mūsų specifikacijas. Tačiau jeigu jums pasitaikys parketlentė, kuri neatitinka kitų parketlenčių, neklokite jos. Už tokios parketlentės pakeitimo kaštus atsakome mes. Medžiagą su gamybiniais defektais, mes pakeisime. Jeigu brokuota parketlentė yra paklojama „Tarkett“ neatsako už galutinį rezultatą.

PRIEŽIŪRA

Žr. atskiras instrukcijas (jas galima rasti interneto svetainėje www.tarkett.com).

GARANTIJA

Jeigu 30 metų (ne komercinės paskirties patalpose) bėgyje išryškėtų paslėpti medžiagos arba gamybos defektai, kreipkitės į pardavėją pateikdami kasos kvitą. Garantija netaikoma, kai parketlentės sugadinamos dėl neteisingos eksploatacijos ir tuomet, kai gamybinį defektą buvo galima pastebėti dar prieš klojimą ar tik pradėjus klojimo darbus. Komercinės paskirties objektuose garantija yra taikoma 5 metams.

2-LOCK

1

1. Prieš įrengdami pirmą eilę, nupjaukite išsikišusį griovelio profilį.

 

 

2. Pirmoji eilė. Atsiminkite, kad parketlentes geriau kloti išilgai kambario. Pradėkite kairiajame kampe (kraštas su grioveliu – prie sienos) ir dirbkite, judė÷dami dešin÷n. Sekanti parketlentė įstatoma į ankstesnės parketlentės galą. Tarp grindų ir sienos įspauskite tarpiklius, kad būtų išlaikytas 8-10 mm tarpas.

 

3. Eilės pabaigoje pasukite paskutinę parketlentę, kad jos įlaida būtų prie kitos lentos įlaidos. Galą prispauskite prie sienos. Pieštuku pažymėkite pjovimo vietą (8-10 mm nuo ankstesnės lentos galo), kad po parketlentės prijungimo liktų išsiplėtimo tarpas.

 

 

4. Antrąją eilę pradėkite anksčiau nupjautos parketlentės likučiu. Pasirūpinkite, kad parketlenčių galai gretimose eilėse vienas nuo kito būtų nutolę ne mažiau kaip per 50 cm (kai naudojamos >1,25 m ilgio lentos)

 

 

5. Antrą lentą švelniai pridėkite prie trumpojo ankstesnės lentos galo.

 

 

6. Kuomet atitaikote lentos vietą, vienu judesiu švelniai spustelėkite žemyn.

 

 

27. Pasiekus paskutinę eilę, gali būti, kad parketlentės netilps į grindų plotį. Tokiu atveju paskutinę parketlentę (įlaida nukreipta į sieną) uždėkite ant priešpaskutinės eilės. Ant viršaus uždėkite parketlentės gabaliuką ir išmatuokite tarpą, gabaliuką pratraukdami palei sieną ir pieštuku pažymėdami, kur nupjauti paskutinę parketlentę. Jeigu paskutinės eilės parketlentės nepjaunamos, turi būti nupjauta jų įlaidą, taip sukuriant išsiplėtimo tarpą. 

8. Jeigu nėra vietos paskutinės parketlentės užlenkimui, ją galima įstumti iš šono. Norėdami tai atlikti, išlyginkite jos įlaidą – kaltu nuskaptuokite palei kraštą einančią iškilią įlaidos vietą. 

 

9. Ant nuskaptuotos įlaidos užtepkite ploną „Tarkett“ D3 klijų sluoksnį. Tuomet prijunkite parketlentę iš šono, naudodami traukimo strypą. Tarp grindų ir sienos įstatykite tarpiklius. Paklojus grindis, galima įrengti grindjuostes ir kraštų apvadus. 

 

10. Jeigu lentos šonas atsiremia į vamzdį: Išgręžkite skylę, kurios skersmuo apie 16 mm viršija vamzdžio skersmenį, kad aplink vamzdį būtų išsiplėtimo zona. Gręžimo vietą pažymėkite pieštuku. Nupjaukite gabaliuką, kuris bus už vamzdžio, arčiau sienos. Pjaukite kampu, kaip parodyta paveikslėlyje. Jeigu vamzdžiai yra prie lentos galo, nupjaukite lentą tiesiai 90° per skyles. 

 

11. Stuksendami įtvirtinkite parketlentę reikiamoje vietoje, priklijuokite nupjautus gabaliukus, tarp grindų ir sienos įstatykite tarpiklį ir uždenkite vamzdžių apvadais. 

 

 

12. Durų rėmus galima išimti ir kiek pakelti, tačiau dažniausiai yra paprasčiau išpjauti jų trukdančią dalį. Pjaukite smulkiadančiu pjūklu, pasidėję parketlentės gabaliuką, kuri padės išlaikyti reikiamą aukštį. Grindis pakiškite po rėmu. Atkreipkite dėmesį, kad grindys nebūtų suspaustos tarp pagrindo ir durų rėmo.

 

T-LOCK

3

1. Prieš įrengdami pirmą eilę, nupjaukite išsikišusį griovelio profilį.




2. Pirmoji eilė. Atsiminkite, kad parketlentes geriau kloti išilgai kambario. Pradėkite kairiajame kampe (kraštas su grioveliu – prie sienos) ir dirbkite, judėdami dešinėn. Sekanti parketlentė įstatoma į ankstesnės parketlentės galą. Tarp grindų ir sienos įspauskite tarpiklius, kad būtų išlaikytas 8-10 mm tarpas.

 

3. Eilės pabaigoje pasukite paskutinę parketlentę, kad jos įlaida būtų prie kitos lentos įlaidos. Galą prispauskite prie sienos. Pieštuku pažymėkite pjovimo vietą (8-10 mm nuo ankstesnės lentos galo), kad po parketlentės prijungimo liktų išsiplėtimo tarpas.

 

4. Antrąją eilę pradėkite anksčiau nupjautos parketlentės likučiu. Parketlentę įstatykite į jai skirtą griovelį, neįspausdami. Prie galo prijunkite sekančią parketlentę. Tuomet įspauskite parketlentę, kad jos visas šonas įsitvirtintų griovelyje. Parketlentė turi įslysti į galinį sujungimą. Analogiškai tęskite darbą su kitomis parketlentėmis, kol paklosite visą eilę. Pasirūpinkite, kad parketlenčių galai gretimose eilėse vienas nuo kito būtų nutolę ne mažiau kaip per 50 cm (kai naudojamos >1,25 m ilgio lentos).

 

 

5. Kai visa eilė yra įstatyta į griovelį, paspauskite visą eilę, kad būtų užtikrintas lygus ir tiesus sujungimas.

 

6. Patarimas dėl efektyvaus ir greito klojimo: Klokite naują parketlenčių eilę šalia ankstesnės eilės. Galinius sujungimus įstatykite savo vietose, naudodami turimus parketlentės likučius, tuomet pakelkite visą eilę ir nulenkite ją žemyn.

 

 

4

7. Paskutinė eilė: Pasiekus paskutinę eilę, gali būti, kad parketlentės netilps į grindų plotį. Tokiu atveju paskutinę parketlentę (įlaida nukreipta į sieną) uždėkite ant priešpaskutinės eilės. Ant viršaus uždėkite parketlentės gabaliuką ir išmatuokite tarpą, gabaliuką pratraukdami palei sieną ir pieštuku pažymėdami, kur nupjauti paskutinę parketlentę. Jeigu paskutinės eil÷s parketlentės nepjaunamos, turi būti nupjauta jų įlaidą, taip sukuriant išsiplėtimo tarpą.

8. Jeigu nėra vietos paskutinės parketlentės užlenkimui, ją galima įstumti iš šono. Norėdami tai atlikti, išlyginkite jos įlaidą – kaltu nuskaptuokite palei kraštą einančią iškilią įlaidos vietą.

 

9. Ant nuskaptuotos įlaidos užtepkite ploną „Tarkett“ D3 klijų sluoksnį. Tuomet prijunkite parketlentę iš šono, naudodami traukimo strypą. Tarp grindų ir sienos įstatykite tarpiklius. Paklojus grindis, galima įrengti grindjuostes ir kraštų apvadus.

 

 

10. Jeigu lentos šonas atsiremia į vamzdį: Išgręžkite skylę, kurios skersmuo apie 16 mm viršija vamzdžio skersmenį, kad aplink vamzdį būtų išsiplėtimo zona. Gręžimo vietą pažymėkite pieštuku. Nupjaukite gabaliuką, kuris bus už vamzdžio, arčiau sienos. Pjaukite kampu, kaip parodyta paveikslėlyje. Jeigu vamzdžiai yra prie lentos galo, nupjaukite lentą tiesiai 90° per skyles.

 

11. Stuksendami įtvirtinkite parketlentę reikiamoje vietoje, priklijuokite nupjautus gabaliukus, tarp grindų ir sienos įstatykite tarpiklį ir uždenkite vamzdžių apvadais.

 

12. Durų rėmus galima išimti ir kiek pakelti, tačiau dažniausiai yra paprasčiau išpjauti jų trukdančią dalį. Pjaukite smulkiadančiu pjūklu, pasidėję parketlentės gabaliuką, kuri padės išlaikyti reikiamą aukštį. Grindis pakiškite po rėmu. Atkreipkite dėmesį, kad grindys nebūtų suspaustos tarp pagrindo ir durų rėmo.

 

 

 ULTRALOC / T&G

5

1. Pirmoji eilė. Atminkite, kad parketlentes geriau kloti išilgai kambario. Pradėkite kairiajame kampe (kraštas su grioveliu – prie sienos) ir dirbkite, judėdami dešinėn. Prie parketlentės galo pridėkite trinkelę ir, stuksendami plaktuku, sujunkite parketlentes. Tarp grindų ir sienos įspauskite tarpiklius, kad būtų išlaikytas 8- 10 mm tarpas.

 

2. Eilės pabaigoje pasukite paskutinę parketlentę, kad jos įlaida būtų prie kitos lentos įlaidos. Galą prispauskite prie sienos. Pieštuku pažymėkite pjovimo vietą (8-10 mm nuo ankstesnės lentos galo), kad po parketlentės prijungimo liktų išsiplėtimo tarpas.

 

3. Nupjaukite parketlentę pažymėtoje vietoje. Įstatykite ją į vietą ir prijunkite, stuksendami traukimo strypo pagalba. Tarp parketlentės galo ir sienos įstatykite tarpiklį. 

 

4. Antrąją eilę prad÷kite prieš tai nupjautos parketlentės likučiu. Pasirūpinkite, kad parketlenčių galai gretimose eilėse vienas nuo kito būtų nutolę ne mažiau kaip per 50 cm (kai naudojamos >2 m ilgio lentos) arba ne mažiau kaip 30 cm (jeigu klojamas „Viva“ parketas). 

 

5. „Viva“, kurioje yra vidurinis HDF sluoksnis, iš pradžių stuksenimu sujungiama šonais. Po to sujungiami galai. Įprastinėse grindyse pirmiausiai sujungiami galai, ir po to – šonai. Tam reikia šoninį griovelį priglausti prie įlaidos.

 

6. Kitas eiles klokite, kaip aprašyta aukščiau, kol pasieksite paskutinę eilę. Naują eilę visada pradėkite, naudodami ankstesnės eilės paskutinės parketlentės nuopjovą. Naudokite plaktuką ir „Tarkett“ grindų klojimo įrankius: trinkelę ir traukimo strypą. Stuksendami parketlentes, nedarykite to per stipriai. Jeigu nesilaikoma šio reikalavimo arba naudojami netinkami įrankiai, gali būti pažeistos parketlenčių briaunos.

 

 

6

7. Pasiekus paskutinę eilę, gali būti, kad parketlentė netilps į grindų plotį. Tokiu atveju paskutinę parketlentę (įlaida nukreipta į sieną) uždėkite ant priešpaskutinės eilės. Ant viršaus uždėkite parketlentės gabaliuką ir išmatuokite tarpą, gabaliuką pratraukdami palei sieną ir pieštuku pažymėdami, kur nupjauti paskutinę parketlentę.

8. Naudodami traukimo strypą, stuksenimu įstatykite nupjautą parketlentę. Jeigu paskutinės eilės parketlentė nėra pjaunama, turi būti nupjauta jos įlaida, taip užtikrinant išsiplėtimo tarpo sukūrimą. Tarp paskutinės eilės ir sienos taip pat įstatykite tarpiklius. Paklojus grindis, galima įrengti grindjuostes arba kraštų apvadus.

 

9. Parketas su Tounge&groove turi būti klijuojamas. Šoniniame griovelyje kas pusmetrį užtepkite 10 cm ilgio klijų juosteles. Lentų galuose tepkite ištisinę liniją per visą ilgį. Taip pat elkitės su kitomis parketlenčių eilėmis.

 

10. Jeigu lentos šonas atsiremia į vamzdį: Išgręžkite skylę, kurios skersmuo apie 16 mm viršija vamzdžio skersmenį, kad aplink vamzdį būtų išsiplėtimo zona. Gręžimo vietą pažymėkite pieštuku.Nupjaukite gabaliuką, kuris bus už vamzdžio, arčiau sienos. Pjaukite kampu, kaip parodyta paveikslėlyje. Jeigu vamzdžiai yra prie lentos galo, nupjaukite lentą tiesiai 90° per skyles.

 

11. Stuksendami įtvirtinkite parketlentę į reikiamą vietą, priklijuokite nupjautus gabaliukus, tarp grindų ir sienos įstatykite tarpiklį ir uždenkite vamzdžių apvadais.

 

 

12. Durų rėmus galima išimti ir kiek pakelti, tačiau dažniausiai yra paprasčiau išpjauti jų trukdančią dalį. Pjaukite smulkiadančiu pjūklu, pasidėję parketlentės gabaliuką, kuri padės išlaikyti reikiamą aukštį. Grindis pakiškite po rėmu. Atkreipkite dėmesį, kad grindys nebūtų suspaustos tarp pagrindo ir durų rėmo.

 

 

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus