ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Greita ir paprasta danties vainikėlio keitimo procedūra – kuomet netenkina metalo keramikos estetinis vaizdas

Greita ir paprasta danties vainikėlio keitimo procedūra – kuomet netenkina metalo keramikos estetinis vaizdas Greita ir paprasta danties vainikėlio keitimo procedūra – kuomet netenkina metalo keramikos estetinis vaizdas

Šypsenos akademija, UAB

sypsenosakademija.lt

Šiandieną odontologija yra stipriai pažengusi į priekį, dantų restauracija ir kramtymo funkcijos atstatymas tapo tarsi savaime suprantamas dalykas, o vieną pagrindinių vaidmenų atkuriant dantis perėmė būtent estetika.

Kodėl metalo keramika neatrodo estetiškai?

Metalo keramika – protezavimo būdas, kuris anksčiau buvo naudojamas itin plačiai, tačiau pastaruoju metu šį seniai visiems pažįstamą protezavimo būdą su vis didesniu pagreičiu išstumia kitos, šiuolaikiškesnės ir pažangesnės protezavimo galimybės.

Metalo keramiką galima būtų laikyti senų laikų klasika, juk anksčiau tai buvo kone vienintelis patikimas būdas dantų restauravime ir kramtymo funkcijos atstatyme, bet graži ir estetiškai patraukli šypsena svarbu kiekvienam, nepaisant amžiaus ar statuso visuomenėje.

Šypsenos „fasadas“ yra būtent priekiniai dantys, todėl metalo keramikos restauracijos šiems dantims yra nerekomenduojamos, kadangi prie dantenų krašto esanti tamsi metalo riba iškreipia sveikų dantenų vaizdą: dantenos toje srityje atrodo tamsesnės, paveiktos uždegimo.

Metalo poveikį dantenoms akcentuoja ir „Šypsenos akademija“ klinikos periodontologė Evelina: „Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti alerginės reakcijos, kurias iššaukia būtent metalo karūnėlių sudėtyje esančios medžiagos. Tokiu atveju gali padidėti dantų jautrumas ar netgi kilti dantenų recesija. Dėl šios priežasties ir ieškoma pažangesnių dantų atkūrimo metodikų bei medžiagų.

Taip pat metalas atspindi šviesą, todėl tokie protezai atrodo tamsesni nei šalia esantys tikri dantys ir neatrodo natūraliai. Ko pasekoje žmonės, turintys metalo keramikos protezus, ima slėpti savo šypseną. Taigi viena didžiausių metalo keramikos problemų yra būtent estetikos trūkumas, tačiau šiandieninėje odontologijoje yra daugybė galimybių susigražinti estetišką dantų išvaizdą. Nepamainomų nėra – metalo keramiką šiandien keičia cirkonio keramika.

Greita ir paprasta danties vainikėlio keitimo procedūra

Cirkonio keramikos pranašumai prieš metalo keramiką

Cirkonis – tai tvirta, korozijai atspari medžiaga, savo savybėmis artima titanui. Cirkonio keramika – tai pažangus dantų protezavimo būdas, kurio dėka galima ne tik nepriekaištingai atstatyti kramtymo funkcijas, bet ir išgauti labai gražų estetinį vaizdą atitinkantį tikrų dantų išvaizdą. Tai lemia cirkonio medžiagos savybės: pralaidumas šviesai ir spalvos tolygumas bei vientisumas.

Būtent dėl šių priežasčių „Šypsenos akademija“ klinikos gydytoja odontologė Raminta estetinės zonos atkūrimui renkasi tik cirkonio keramikos vainikėlius arba porceliano laminates. Gydytoja taip pat pabrėžia ir kitas cirkonio keramikos savybes: „Cirkonis yra tvirta medžiaga, nukonkuruojanti daugelį metalo keramikos rekonstrukcijų. Cirkonio keramika pasižymi aukštu atsparumu kramtymo jėgai, taip pat jos privalumas yra tas, kad nereikia slėpti metalo, tad atstatant dantis šia medžiaga reikalingas mažesnis dantų kietųjų audinių šlifavimas, kitaip nei atstatant metalo keramika. Esant tokiam medžiagos pranašumui klinika sulaukia vis daugiau pacientų norinčių metalo keramikos vainikėlius pakeisti į cirkonio keramiką, tai padaryti nėra sudėtinga, o rezultatas dažnai pranoksta visus pacientų lūkesčius“.

Taip pat svarbu paminėti, kad šio protezo karkasas gaminamas iš cirkonio oksido, paruošiamo kompiuterinio frezavimo būdu. Cirkonio keramikos protezai yra tvirti ir estetiški, tinkami tiek pavienių dantų, tiek didelių jų grupių atstatymui.

Greita ir paprasta danties vainikėlio keitimo procedūra

Tyrimų svarba keičiant vainikėlį

Metalo keramikos vainikėlių problema yra nesunkiai išsprendžiama, tačiau pirmiausia reikia nuodugnių tyrimų, nes kiekvieno paciento situacija yra individuali. Odontologijos klinikoje „Šypsenos akademija“ tyrimai atliekami jau pirmos konsultacijos metu: ištiriama reali dantų būklė, šaknies, esančios po metalo keramikos vainikėliu, būklė ir stovis šiai dienai, nuodugniai ištiriamas net kaulo kiekis ties norimu rekonstruoti dantimi bei nustatoma dantenų būklė. Tik turint tyrimų rezultatus galima detaliai aptarti paciento lūkesčius bei galimus metalo keramikos keitimo variantus, nustatyti procedūrų eigą ir aptarti finansinę dalį, kuri taip pat aiškiai suformuojama jau pirmojo vizito metu.

Tad jei žvelgiate į veidrodį ir nusišypsoję matote, kad metalo keramikos vainikėlis nežvilga, o dantenos atrodo lyg pamėlusios, vaizdas veidrodyje jūsų netenkina – metas permainoms. Vainikėlio pakeitimo procedūra nėra nei sudėtinga, nei skausminga ir net nereikalaujanti daug laiko, tad „Šypsenos akademija“ odontologijos klinikos gydytojai visada pasiruošę tai įgyvendinti. Registruokitės pirmajai konsultacijai, po kurios jau žinosite visą savo situaciją ir galimybes iki smulkmenų.

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus