Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Ekspertai pritarė naujo verslo kvartalo projektui Žvėryne

 Ekspertai pritarė naujo verslo kvartalo projektui Žvėryne Ekspertai pritarė naujo verslo kvartalo projektui Žvėryne

Vilniaus architektūros-urbanistikos ekspertų tarybos posėdyje patvirtinti architektūriniai planai, pagal kuriuos bus statomas naujas A klasės verslo biurų kvartalas Žvėryne, Saltoniškių g., šalia prekybos ir pramogų centro „Panorama“. Naujas modernus statinių kompleksas, kurį plėtoja bendrovės UAB „M.M.M. projektai“ grupės įmonė, bus draugiškas aplinkai – jis jau užregistruotas tvarių pastatų sertifikavimo sistemoje BREEAM. Kartu jis bus pritaikytas ir visuomenei – verslo kvartale bus kuriamos naujos viešosios erdvės, formuojami nauji ryšiai tarp iki šiol uždarų sklypų.

Didesniame nei 2 hektarų plote išsidėsčiusį verslo kvartalą, kuris bus vystomas etapais, sudarys keturi objektai. Leidimą statyti pirmąjį, 11 tūkst. kv. metrų šešių aukštų statinį, planuojama gauti 2016 m. pirmąjį ketvirtį.

Ekspertai pritarė naujo verslo kvartalo projektui Žvėryne

„Šiuo metu rengiamas tik pirmojo statinio techninis projektas, tačiau visi statiniai sudarys vientisą ansamblį. Jų fasadams bus naudojamos vienodos medžiagos, juos sies bendra tūrių kompozicija. O savo unikalumą, identitetą kiekvienas pastatas įgaus atskiromis detalėmis“, – sako Saltoniškių g. verslo kvartalo architektas Aleksandras Gvildys, projektavęs ir netoliese įsikūrusį verslo centrą K29.

Išoriškai naujasis kompleksas ramiai įsilies į būsimo miesto centro foninio užstatymo siluetą. Planuojama, jog šio komplekso šarmas ir gyvybė pulsuos kvartalo viduje, kur suprojektuota viešųjų erdvių sistema – kiekvienas objektas turės viešą vidinį kiemelį. Šių kiemelių architektūra bus skirtinga, individuali.

„Imponuoja ramių fasado formų ir gyvybe alsuojančių vidinių kiemelių kontrastas. Džiugu, kad naujai formuojamas verslo kvartalas dera su aplinkiniais judrių formų statiniais, kurdamas jiems ramų ir solidų foną. Kuriama subalansuota urbanistinė kompozicija.“ – sako architektė, recenzentė Irena Kliobavičiūtė.
„Buvusios duonos kepyklos vietoje kuriame šiuolaikišką verslo kvartalą, kuris ne tik darniai įsilies į kraštovaizdį, bet ir siūlys miestiečiams naujas viešąsias erdves. Didelį dėmesį skiriame būsimų statinių tvarumui, kuris reiškia pagarbą aplinkai ir puikias, sveikas sąlygas būsimiems verslo kvartalo biurų darbuotojams,“ - sako UAB „M.M.M. projektai“ direktorė Natalija Monkevičienė.

Ekspertai pritarė naujo verslo kvartalo projektui Žvėryne

Verslo kvartalo pastatų ansamblio architektūrinius sprendimus padiktavo ne tik detalusis sklypo planas, rajone leidžiamas statinių aukštingumas, bet ir tai, jog pastatas užregistruotas BREEAM sertifikavimo sistemoje. BREEAM standartą, kurio Lietuvoje siekia ar atitinka vos 10 pastatų, sudaro 48 kriterijai, apimantys energinį efektyvumą, sveikatą ir gerovę, taršą, atliekas, ekologiją ir žemės panaudojimą, valdymą, medžiagas bei transportą. Šis įrankis nurodo, kaip suprojektuoti tvarų, aukščiausius standartus atitinkantį pastatą.

Pasak BREEAM vertinimą atliekančios įmonės „Vesta Consulting“ direktoriaus Evaldo Savickio, geras požymis yra tas, jog naujojo verslo kvartalo vystytojai į projekto plėtojimą anksti įtraukė BREEAM vertintojus ir konsultantus.

Ekspertai pritarė naujo verslo kvartalo projektui Žvėryne

„Anksti įtraukus BREEAM vertintojus ir konsultantus, turime įtakos renkantis sprendimus, leidžiančius turėti tvarų pastatą mažiausiomis investicijomis. Tiriame, analizuojame, kuriame statinio modelius, o tai leidžia parinkti finansiškai racionaliausias, efektyviausias inžinerines sistemas, ekologiškiausias medžiagas ir kitus sprendimus, kurie kuria produktyvesnę ir sveikesnę darbo aplinką. Dar vienas išskirtinis dalykas, už kurį duodami BREEAM balai, – tai verslo centro statybai pasirinktas apleistas ir nenaudojamas pastatų kompleksas, kuris nugriaunamas ir jo vietoje statomas naujas daugiafunkcinis kompleksas, prikeliantis aplinką naujam gyvenimui bei sukuriantis pridėtinę vertę rajonui ir visam miestui,“ – teigia E. Savickis.

Naujuoju projektu džiaugiasi ir architektas-urbanistas Mindaugas Pakalnis: „Smagu matyti, kad buvusio pramonės objekto vietoje plėtojamas verslo kvartalo projektas. Džiaugiuosi, kad architektai ne tik įgyvendino detaliojo plano, kurio kuratoriumi teko būti, sprendinius, bet ir kuria naujas patrauklias visuomenines erdves, formuodami jungtis tarp sklypų ir viešąsias teritorijas verslo kvartalo viduje.“

Ekspertai pritarė naujo verslo kvartalo projektui Žvėryne

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus