Visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas: info@visainfo.lt

Durų salonas MARTOM pataria: į ką atsižvelgti renkantis kokybiškas ir nebrangias duris - MARTOM

Durų salonas MARTOM pataria: į ką atsižvelgti renkantis kokybiškas ir nebrangias duris - MARTOM Durų salonas MARTOM pataria: į ką atsižvelgti renkantis kokybiškas ir nebrangias duris - MARTOM

Durų salonas MARTOM pataria: į ką atsižvelgti renkantis kokybiškas ir nebrangias duris. Durų salono MARTOM pagrindinė veikla - durys ir durų įrengimas. Durų salono specialistai atsakys į pagrindinį klausimą kuo skiriasi faneruotos, medinės ir laminuotos durys. Į kokius durų skirtumus, privalumus ir trūkumus, rekomenduojama atsižvelgti renkantis vidaus ir lauko duris.

d1


FANERUOTOS DURYS:

Faneruotos durys yra padengtos natūraliu medienos lukštu. Galime drąsiai teigti faneruotos durys yra pačios populiariausios natūralios medienos segmente.

Taip atsitiko nes:

- faneruotos durys yra mažiausiai 30 procentų pigesnės nei medžio masyvo;

- faneruotos durys savo išvaizda beveik nesiskiria nuo medžio masyvo durų;

- faneruotos durys gali būti įvairaus dizaino, tiek klasikos, tiek modernaus ar net "ultra" modernaus;

- Naudojant beicą, durų spalvą galima pritaikyti prie bet kokios interjere esančios baldų ar grindų spalvos.

- faneruotos durys mažiau reaguoja į aplinkos poveikį. Esant oro drėgmės svyravimams faneruotos durys nepraranda savo funkcionalumo. Tuo tarpu durys pagamintos iš medžio masyvo gali išbrinkti ir sunkiai darinėtis. Gerai pagaminti masyvo duris reikia kruopščiai atrinkti medieną, ją išdžiovinti, suklijuoti bei tinkamai nulakuoti, kad judant medžiui neatsirastų įtrūkimai. Jei masyvo durys kainuoja tiek pat kiek faneruotos durys, būkite atsargūs ir išsiaiškinkite kaip jos bus gaminamos ir kokia bus garantija.

Faneruotų durų konstrukcija

Faneruotos vidaus durys yra dengiamos įvairių rūšių medžio lukštu arba faneruote. Jo storis yra nuo 0,6 iki 3 mm. Faneruotė arba lukštas prie HDF pagrindo klijuojamas karšto preso pagalba. Be tradicinių faneruočių duris galima dengti egzotiškų medžių ar šaknų lukštu, o panaudojant beicus ar baliklius, galima durims suteikti bet kokį atspalvį.

Faneruotos vidaus durys lakuojamos laku. Durų stakta gaminama iš klijuotos pušies ir užfaneruojama medienos lukštu. Šio tipo vidaus durys yra daugelio dizainų, su įvairiais dekoratyviniais elementais.

Vidaus durų varčia gali būti su durų briaunos užlaida ar be jos. Durims su stiklu naudojami įvairiausių raštų stiklai arba vitražai.

d2
MEDINĖS DURYS:

Medinės vidaus durys - tai durys tiems, kurie mėgsta išskirtinį interjerą, tikrą, natūralią medieną.

Masyvo durys gaminamos iš ąžuolo, uosio, beržo, pušies ir kitų vientisos ar klijuotos medienos veislių, mediena išdžiovinta iki 8±1 % drėgnumo. Naudojami PVA D3 ar D4 klasės klijai. Durys yra lakuojamos, dažomos arba beicuojamos. Durys stiklinamos įvairaus dizaino ir spalvų stiklu. Durų staktos gaminamos standartinių matmenų arba praplatintos pagal sienų storį. Duris sudaro stakta ir varčia. Varčia – rėmas su įsprūdais, dekoratyvinėmis juostomis arba be jų. Durų varčios gaminamos su užkaitu, o į staktą įleidžiama tarpinė - tai užtikrina durų sandarumą, pagerina garso izoliaciją. Staktos gaminamos 80-120 mm pločio arba praplatinamos pagal sienų storį.

Svarbu, kad medinės lauko durys atitiktų naujausius standartus, t.y. apsaugotų nuo įsilaužimų, sulaikytų šilumą, pasižymėtų modelių įvairove. Trigubas užraktas atbaido įsilaužėlius, veiksmingai sutrukdo bandymui įsilaužti. Renkantis medines lauko duris, rekomenduojama, kad durys būtų iš aukštos kokybės stiklo ir medžio užpildo, leidžiančio pasiekti optimalų sandarumą ir šilumos izoliaciją. Durų apipavidalinimo įvairovė priklauso nuo naudojamos medienos rūšies - pušies, ąžuolo ir pan. ir pageidaujamos spalvos pasirinkimo iš dažų ir lako paletės.

d3

LAMINUOTOS DURYS:

Laminuotos durys daugumai gali asocijuotis su pigiomis durimis, nes visi prekybos centrai prigrūsti būtent tokios produkcijos. Iš tikrųjų yra šiek tiek kitaip. Laminuotos durys pagal atsparumą aplinkos poveikiui skirstomas į keletą rūšių. Deja kuo silpnesnis jų laminatas tuo ir durų kaina mažesnė. Paprastai gamintojai laminuotas duris padengdami silpnesniu laminatu tuo neapsiriboja, pasiūlant pirkėjui kuo mažesnę kainą, jie dar susilpnina durų konstrukciją.

Pagrindinius laminatus paanalizuosime plačiau:

- Laminuotos durys padengtos lakuotu medžio raštu atspausdintu popieriumi. Tai pati silpniausia laminato rūšis. Kai kurie durų gamintojai net nevadina jo laminatu. Šio tipo laminatas ypatingai bijo mechaninių pažeidimų ir drėgmės. Naudojant tokio tipo laminuotas duris vonios ar tualeto kambariuose, gali atšerpetoti durų briaunos jau pirmaisiais naudojimo metais. Laminuotų durų padengtų šio tipo laminatu mes neprekiaujame.

- Laminuotos durys padengtos melamino plėvele, tai antras pagal atsparumą aplinkos poveikiui laminatas. Šio tipo laminato atsparumas taip pat priklauso nuo jo storio. Kuo storesnis tuo geriau. Jei durims skiriate nedaug lėšų ir jos bus naudojamos namuose, kur nėra naminių gyvūnų, galinčių savo nagais pažeisti durų paviršių - tai geras pasirinkimas. Jei prie jūsų interjero dera dažytos durys, geriau rinktis pastarąsias. Galėsite bet kuriuo momentu perdažyti. tuo tarpu laminuotos durys - praktiškai nerestauruojamos.

- Laminuotos durys padengtos CPL tipo laminatu, tai kieta atspari aplinkos poveikiui medžiaga, plačiai naudojamas Vokietijoje visuomeniniuose pastatuose. Pavyzdžiui 0.7 mm storiu CPL laminatas naudojamas virtuvės stalviršiams padengti. Laminuotos durys padengtas šiuo laminatu, ilgiau džiugins jus tvarkinga, neapdriskusia išvaizda.

Būtina pastebėti, kad ant visų išvardintų laminatų matosi pirštų antspaudai, teks dažniau valyti. Tinka visos priemonės laminuotiems baldams valyti. Stenkitės išvengti valymo vandeniu ypatingai tai aktualu pirmo ir antro tipo laminatams. Faneruotos durys, dažytos durys ir medžio masyvo durys šio trūkumo neturi.

d4
ŠARVUOTOS DURYS:

Vidaus patalpų šarvuotos durys skirtos patalpų apsaugai vidaus sąlygomis: daugiabučio gyvenamojo namo butų, biurų, kasos patalpų ir pan.

- Rekomenduojama, kad šarvo durys yra padengtos medžio imitacijos MDP plokšte, todėl jų negalima naudoti lauko sąlygomis arba ten, kur didelis drėgnumas. Stiprios ir patikimos konstrukcijos durų varčios karkasas ir stakta gaminama iš uždaros formos plieno profilio. Šarvuotų durų varčios apsauginio plieno storis 2-4 mm, todėl šios šarvo durys yra ypač tvirtos. Dėl tinkamai parinktos komplektacijos šios durys turi visas būtinas apsaugos priemones, o kartu - ir labai patrauklią kainą.

- Durų varčios vidus pripildytas sunkiai degia sutankinta stiklo vata arba nedegiu putų polistirolu, kurie apsaugo patalpas durų padegimo atveju. Mūsų šarvuotos durys komplektuojamos su atraminius guolius turinčiais vyriais, todėl nežiūrint į šarvo durų svorį, durų varstymas tampa itin komfortišku.

- Sustiprintą apsaugą durims suteikia jose montuojamos CISA bei MOTTURA trijų rakinimo krypčių seifinio tipo spynos. Visos spynos yra apsaugotos grūdinti plieno plokštelėmis ir nenumušamais bei nepragręžiamais cilindrais. Papildomai galima rinktis ASSA, EVVA, NEMEF ar SECUREMME spynas. Šių spynų dėka durys fiksuojamos papildomais 7-16 kaiščių, kas suteikia dar aukštesnį patalpų saugumą.

Renkantis lauko šarvuotas duris, svarbu, kad dažyta jūros fanera būtų apsaugota nuo bet kokių atmosferos poveikių, įvairių spalvų bei raštų arba dažytos milteliniu būdu.

Durų salonas MARTOM, IĮ

Daugiau informacijos:

Durų salonas MARTOM, IĮ infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus