ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Degios ir pavojingos dujos – kas tai yra?

Degios ir pavojingos dujos – kas tai yra? Degios ir pavojingos dujos – kas tai yra?

Exzona, UAB

exzona.lt

hazop.eu

UAB „EXZONA“ sertifikuotos įrangos sprogioms aplinkoms (Ex) tiekėjas, supažindina su pavojingomis ir degiomis dujomis ir jų sukeliamą poveikį.

  • Degiosios dujos, sprogiosios dujos – tai degios ir sprogios dujos, kurios susimaišiusios su oru (deguonimi), sudaro sprogų ir degų mišinį. Degių ir sprogių dujų savybes apibūdina – *GHS. Pavojingų medžiagų (esančių dujinėje būsenoje) savybės nurodomos esant standartiniam atmosferos slėgiui (101,3 kPa) ir 20 °C aplinkos temperatūrai.

LEL – Lower Explosive Limit arba lietuviškai tai yra ASR – Apatinė Sprogumo Riba. Tai riba, kai degių dujų kiekis ore (susidaro degus mišinys) pasiekia pakankamą koncentraciją mišiniui sprogti ar užsidegti nuo menkiausio užsiliepsnojimo šaltinio.   

*GHS: pasaulinė suderintoji cheminių medžiagų klasifikavimo ir ženklinimo sistema.

*GHS: Globally Harmonized System of Classification and Labelling of Chemicals.

  • Nuodingosios dujos – tai nuodingos dujos, kenkiančios žmogaus biologinei funkcijai. Nuodingosios dujos ir jų poveikis žmogaus organizmui matuojamas ir išreiškiamas ribinėmis vertėmis. Ribinės vertės nustatomos manant, kad darbuotojai su tokiomis medžiagomis dirba aštuonias valandas per dieną, 40 valandų per savaitę. Tokiu būdu ribinės vertės skirtos apsaugoti darbuotojo sveikatą nuo neigiamo poveikio, kai asmuo dirba pilną darbo dieną ir kiekvieną dieną. Ribinės vertės gali būti nustatomos ir individualiai, atsižvelgiant į darbo bei nuodingų dujų specifiką. Svarbiausia tokiose situacijose yra nuolatos matuoti nuodingųjų dujų koncentraciją ore ir užfiksavus padidintą koncentraciją – nedelsiant imtis apsisaugojimo priemonių.
  • Deguonies trūkumas – žmogui įprasta deguonies koncentracija aplinkos ore yra maždaug 21 %. Tais atvejais kai deguonies koncentracija ore sumažėja – kyla pavojus žmogaus sveikatai. Deguonies koncentracija ore gali sumažėti dėl: metalų oksidacijos proceso, mikroorganizmų veiklos arba kai deguonį išstumia kitos dujos (pvz., N2 ir Ar). Tokiais atvejais yra apsunkinamas žmogaus organizmo funkcionavimas (nepakankamas deguonies kiekis).  Akivaizdus poveikis žmogaus kūnui matomas tais atvejais, kai deguonies koncentracija ore sumažėja iki maždaug 18 %. Tai apsunkintas kvėpavimas, silpnumas,  dezorientacija, galvos svaigimas ir kitos indikacijos. Mirtina deguonies koncentracija ore yra laikoma: 6–8 %

UAB „EXZONA“  sertifikuota ir saugi įranga sprogioms aplinkoms

UAB „EXZONA“ prekiauja sertifikuota įranga sprogioms aplinkoms (Ex): automatika, elektrotechnika, matavimo prietaisais, vamzdynų šildymo sistemomis ir šildymo kabeliais; priešgaisrinės ir gaisrinio sandarinimo medžiagomis; šiltintomis lauko spintomis prietaisams, dujų balionams bei automatikai.

Įmonės UAB „EXZONA“ Lietuvos sandėlyje nuolatos pildomas šis įvairių dydžių ir konfiguracijų asortimentas: Ex dėžutės sandarikliai, aklės; Ex mygtukai, valdymo postai; Ex šviestuvai, Ex rozetės ir t.t.; šildymo kabeliai, termostatai, movos ir t.t.

Didelė dalis įrangos pristatoma per keletą dienų. Rečiau naudojama įranga paprastai būna gamyklų sandėliuose. Labai dideli užsakymai ar „custom“ projektai atliekami per sutartą laiką.

Taip pat įmonė teikia įvairias paslaugas sprogioms aplinkoms: organizuoja „ATEX“ mokymus; nustato sprogias zonas; atlieka techninį įrangos auditą, rizikų vertinimą; dokumentacijos auditą; rengia apsaugos nuo sprogimo dokumentus.

 

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus