ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Burnos higienisto patarimai dėl dantų priežiūros ir virusinių ligų prevencijos namuose

Burnos higienisto patarimai dėl dantų priežiūros ir virusinių ligų prevencijos namuose Burnos higienisto patarimai dėl dantų priežiūros ir virusinių ligų prevencijos namuose

Šiuo laikotarpiu labai dažnai girdime apie tai kaip dažnai turime plauti rankas, naudoti antibakterinius skysčius, kai kur sutinkame patarimų kaip stiprinti imunitetą. O ar žinote kaip šioje situacijoje derėtų rūpintis savo burnos higiena? Kokie burnos priežiūros sprendimai padeda kovoti su virusinių ligų plitimu?

Odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ higienistė Austėja dalinasi patarimais kaip tinkamai namuose prižiūrėti dantis ir užkirsti kelią virusinėms ligoms.

Infekcinės ligos – tai užkrečiamosios ligos, kuriomis susergama jų sukelėjams (bakterijoms, virusams, grybeliams, pirmuonims) patekus į organizmą ir jame toliau dauginantis. Dažniausiai į mūsų organizmą virusinių ligų sukelėjai patenka oro lašeliniu būdu. Oro lašeliniu būdu plintančios infekcijos mėgsta „įsikurti“ mūsų gleivinėje, kvėpavimo takuose.

Burnos higienisto patarimai

Efektyvūs sprendimai padėsiantys užtikrinti teisingą burnos higieną ir sudaryti nepalankias sąlygas virusui daugintis:

 • Burnos skalavimo skysčiai su chlorheksidinu

Chlorheksidinas (dar žinomas kaip chlorheksidino gliukonatas) – tai plataus spektro antibakterinė medžiaga su ilgalaikiu priešuždegiminiu poveikiu. Be antibakterinio poveikio šie burnos skalavimo skysčiai užtikrina sveikų dantų ir dantenų būklę net ir sergant ūminėmis dantenų ligomis, padeda kovojant su nemaloniu burnos kvapu bei dantų ėduonimi. Ypač tinkamas pasirinkimas yra skalavimo skysčiai, kurių sudėtyje be chlorheksidino yra ir CPC (cetilperidin chlorido tirpalas) – ši medžiaga pasižymi antiseptiniu poveikiu, didina chlorheksidino veikimą, neutralizuoja toksinus, kuriuos išskiria bakterijos. Austėja primena – vartokite šį burnos skalavimo skystį saikingai ir ne ilgiau nei 2 savaites, ilgalaikis produkto vartojimas gali nežymiai „dažyti“  dantis.

 • Gerosios burnos bakterijos – probiotikai

Visi rūpinamės imunitetu – vartojame vitaminą C, gerąsias žarnyno bakterijas, stipriname organizmą įvairiais būdais. O ar pasirūpinome burnos terpėje gyvuojančių gerųjų bakterijų kolonijomis? Odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ specialistai rekomenduoja naudoti priemones dantims su burnos probiotikais. Burnos ertmėje yra apie 800 skirtingų rūšių bakterijų ir daugiau nei milijardas bakterijų ant kiekvieno danties. Esant normalioms sąlygoms, ši mikroflora yra subalansuota ir veikia taip, kad apsaugotų mus nuo ligų. Tyrimai rodo, kad yra aiškus ryšys tarp burnos sveikatos ir bendrų organizmo susirgimų. Todėl probiotikai šiandien vartojami ne tik žarnyno mikroflorai atstatyti, bet ir dantenų bei dantų ligoms išvengti bei gydyti.

Kokia burnos probiotikų nauda?

 • saugo nuo ėduonies ir periodontito;
 • panaikina blogą burnos kvapą iki 24 val.;
 • apsaugo nuo „rytinio“ burnos kvapo;
 • padeda atsikratyti „balto liežuvio efekto“;
 • padeda sergant gingivitu;
 • atstato sveiką burnos bakterijų pusiausvyrą;
 • apsaugo nuo tonzilių akmenų formavimosi;
 • mažina apnašų kiekį.
 • Subalansuotas burnos rūgštingumas (pH)

Burnos rūgštingumas (pH) paprastai svyruoja nuo 6,2 iki 7,8, priklausomai nuo seilių kiekio burnoje. Kadangi seilės yra šarminės, burnos pH didėja, kai išsiskiria daugiau seilių (pvz., kai užuodžiate malonų maisto kvapą, žiūrinėjate patraukliai atrodančių patiekalų nuotraukas ar esate alkani). Laikoma, kad sveikos burnos normalus pH yra 7,4-7,6 suaugusiam žmogui, o vaikui – 7,6-7,8 pH. Burnos higienos atžvilgiu vieni įdomiausių yra dantų apnašų pH tyrimai. Jų metu tiriama, kaip keičiasi dantų apnašų, kuriose kaupiasi bakterijos, pH po angliavandenių turinčio maisto valgymo.

Nuobodžiaujant namuose kyla noras naudoti daugiau angliavandenių turinčių produktų, burnos higienistų pramintu  – „kariesogeniniu“ maistu. Vartojant krakmolingus, daug cukraus turinčius, produktus burnos pH nukrenta itin žemai, o rūgštinėje terpėje susidaro pačios palankiausios sąlygos kauptis bakterijoms ir susidaryti apnašoms. Sveikam rūgštingumo balansui palaikyti Austėja rekomenduoja vartoti šarminančius maisto papildus.

Burnos higienisto patarimai

Šie trys paprasti burnos higienos įpročiai namuose gali iš esmės pagelbėti ne tik rūpinantis jūsų dantų būkle, tačiau ir apsisaugoti nuo virusinių ligų sukelėjų. Būkime sveiki ir pasirūpinkime savo bei savo artimųjų sveikata.


Odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ gydytojai neskirsto problemų į mažas ir dideles. Tik pravėrę klinikos duris būsite apgaubti rūpesčiu ir dėmesiu, Jums bus suteikta profesionali odontologinė pagalba. Klinikoje dirba patyrę, atsakingi, nuolat tobulinantys žinias, tikri savo srities profesionalai, žinantys koks svarbus yra savalaikis diagnozavimas ir tinkamai parinktas gydymas.

Šypsenos akademija, UAB

Daugiau informacijos:

sypsenosakademija.lt

Šypsenos akademija, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

 • Numatytas
 • Antraštė
 • Data
 • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus