ltzh-CNenfrdeplrues

visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje! Įmonių ir verslo info gidas kompiuteryje ir telefone

Burnos higiena – ar būtina visiems ir visada?

Burnos higiena – ar būtina visiems ir visada? Burnos higiena – ar būtina visiems ir visada?

Nekokybiškai atlikta burnos higiena ir be jos išgyvenusių garbaus amžiaus žmonių patirtis lemia šios odontologų paslaugos kontroversijas.

„Įvairūs, net prieštaringi, pasisakymai apie individualią patirtį gali būti pagrįsti, nes kiekvieno žmogaus organizmas, atsparumas, paveldėtos savybės, gyvenimo būdas, mityba, aplinka, kasdienė dantų priežiūra ir pan. yra labai skirtingi“, – sako Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ ilgametis vadovas implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys.

Burnos higiena – ar būtina visiems ir visada?

„Visiškai identiškų žmonių nebuvo, nėra ir nebus, ir kas tinka vieniems, nebūtinai tiks kitiems. Nebent kalbėtume apie identiškus dvynius, gyvenančius identiškomis sąlygomis. Tad ir burnos higiena nebūtina visiems iš eilės“, – išvadomis, pagrįstomis daugiau nei 20-ies metų darbo klinikoje „Angitia“ patirtimi dalinasi odontologas M. Gaučys.

Jeigu dantys iš prigimties yra tvirti, nelinkę gesti, juos tinkamai prižiūri pats žmogus, jiems burnos higienos nereikia. Dantų būklę taip pat lemia pasirinkta subalansuota, visavertė mityba, sveikas gyvenimo būdas – sveikiems, be apnašų dantims burnos higiena nereikalinga.

Verta įsidėmėti, kad dantų akmenų valymo metu dantų paviršiuje gali likti net nepastebimi smulkūs įbrėžimai, todėl labai svarbu tinkamai ir profesionaliai juos nupoliruoti. Nors tie galimi įbrėžimai yra ypatingai smulkūs, tačiau prie nelygaus paviršiaus viskas labiau kimba, ilgiau užsilaiko. Dantys greičiau gelsta nuo spalvotų gėrimų bei dažančio maisto.

Ar burnos higiena būtina?

„Jei aplink dantis kaupiasi dantų akmenys, o ypač – po dantenomis, burnos higiena vienareikšmiai būtina, jei nenorima atsisveikinti su savais dantimis. Norėčiau išsklaidyti nepagrįstas iliuzijas, – pabrėžia daktaras, – kad, esą, iki burnos higienos dantis „laikė“ dantų akmenys, o juos nuvalius, – dantys pradėjo klibėti, ir štai išvada, – esą neliko dantų akmenų, nėra kam prilaikyti dantų“.

Jei dantis „prilaiko“ tik dantų akmenų sankaupos, tai rimtas signalas, kad dantų neliks. Burnos higiena jau pavėluota, žandikaulio kaulas aptirpęs, dantų kišenės pilnos kietųjų apnašų ir mikrobų, situacija kritiška, dantys atsipalaidavę. Todėl dantys, kuriuos „prilaiko“ tik dantų akmenys, jau seniai prarasti. Dar palaukus, galima prarasti ir daugiau dantų.

Burnos higiena – ar būtina visiems ir visada?

Ypač svarbu išvalyti dantų akmenis iš po dantenų. Neįtikėtina, tačiau ne visų ambulatorijų odontologijos kabinetai turi specialią dantų akmenų valymo iš po dantenų įrangą. Prieš burnos higieną reikėtų tuo įsitikinti patiems – tiesiog pasiklausti burnos higienisto, ar po dantenomis yra dantų akmenų ir ar klinika turi įrangą juos išvalyti.

Odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higienistai profesionaliai įvertina kiekvieno paciento burnos situaciją ir prireikus kokybiškai atlieka burnos higieną. Dantų akmenys, priklausomai nuo gyvenimo būdo, dantų priežiūros bei kitų priežasčių, kaupiasi skirtingais tempais. Patyrusi klinikos „Angitia“ odontologė burnos higienistė, įvertinusi individualų polinkį kaupti dantų akmenis, rekomenduoja ir individualų burnos higienos dažnumą bei suteikia reikiamą informaciją, padėsiančią išvengti dantų akmenų kuo ilgiau.

ANGITIA, UAB, odontologijos klinika. Dantų implantavimas, protezavimas ir visos odontologo (stomatologo) paslaugos

Daugiau informacijos: angitia.lt

ANGITIA, UAB, odontologijos klinika. Dantų implantavimas, protezavimas ir visos odontologo (stomatologo) paslaugos infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus