visainfo.lt – visos reklamos paslaugos, interneto svetainių kūrimas, SEO optimizavimas.

Betoninių čerpių stogo danga – paplitę mitai ir realybė

Betoninių čerpių stogo danga – paplitę mitai ir realybė Betoninių čerpių stogo danga – paplitę mitai ir realybė

Betoninės čerpės – stogo danga, kurią drąsiai galima apibūdinti, kaip vieną populiariausių stogo dangų Lietuvoje, sėkmingai konkuruojančią su kitų rūšių stogais. Kai kurie sklandantys teiginiai apie šio tipo čerpes turbūt šiek tiek trukdo, kad šios čerpės būtų dar populiaresnės. Yra keletas labai plačiai paplitusių mitų apie šią stogo dangą. Šiuos mitus apie betonines čerpes ir paneigsime.


Betoninių čerpių stogo danga


1 mitas. Betoninės čerpės – lengvai lūžtanti stogo danga

Labai sunku įvardinti šio mito atsiradimo priežastis, nes tai yra labiau panašu į mistiką, kadangi betoninės čerpės ne tik, kad yra sunkiai lūžtančios, bet ir yra viena iš pačių tvirčiausių čerpių rūšių. Ir labiausiai tokį čerpių tvirtumą lemia pagrindinė čerpės sudedamoji medžiaga – betonas, kuri tiek naudojimo pradžioje yra itin tvirta, tiek bėgant laikui tik dar labiau tvirtėjanti. Visos tokio tipo čerpės yra gaminamos pagal vieną standartą, tai yra vienodus matmenis, kas lemia tai, jog jas įrengti ant stogo yra išties labai nesunku. Būtent dėl to, jei pasirūpinsite, kad tarp griovelių neliktų vienokių ar kitokių šiukšlių, čerpės – stogo dengimo metu lūžti tikrai jokiu būdu neturėtų.

2 mitas. Betoninių čerpių stogo nėra galimybės restauruoti

Teiginys, kad šio tipo čerpinis stogas nėra restauruojamas, yra pakankamai dažnai paplitusi nuomonė, kuri yra nulemta išskirtinių šio tipo čerpių tipo savybių svorio atžvilgiu. Vis dėlto, jeigu namas buvo pastatytas atsižvelgiant į tai, kad stogas atlaikytų tokio tipo čerpių svorį, tikrai neturėtų kilti jokių problemų ir jas pakeičiant į naujas.

3 mitas. Betoninių čerpių spalva blunka

Tai yra dalinai tiesa. Viršutinis betoninių čerpių dažų sluoksnis, kuriuo yra padengtos šio tipo čerpės, laikui bėgant, kad ir nežymiai, bet visgi blunka. Tačiau, čerpės yra dažomos ne tik išorėje, bet konkrečios spalvos pigmentu yra prisotinama visa medžiaga iš kurios yra gaminama čerpė, kuri blunka itin lėtai, tad skirtumas dažniausiai pasimato tik praėjus keletui dešimtmečių. Būtent todėl, nors spalvos ryškumas bėgant laikui ir bus šiek tiek prarastas, bijoti dėl to, jog betoninės čerpės praras ir savo atspalvį, tikrai nėra jokio pagrindo.

Arpekas, UAB

Daugiau informacijos: www.arpekas.lt

Arpekas, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus