visainfo.lt – visa informacija vienoje vietoje!

Akupunktūra. Gydymas adatomis ir akupunktūriniai taškai - ASMEDA

Akupunktūra. Gydymas adatomis ir akupunktūriniai taškai - ASMEDA Akupunktūra. Gydymas adatomis ir akupunktūriniai taškai - ASMEDA

Klinika ASMEDA, UAB

Akupunktūra. Gydymas adatomis ir akupunktūriniai taškai. Anot rytų medikų, žmogus retai būna stabilios būsenos. Sveikata ir liga nuolat „konkuruoja". Kai sutrinka energetinė pusiausvyra žmogus suserga. Pirmiausia sumažėja žmogaus darbingumas, blogėja bendra savijauta. Šiuo periodu patartina badyti, masažuoti tam tikrus organizmą stiprinančius taškus.

Rytų žmonės susipažinę su akupunktūros taškų išsidėstymu, masažuodami ar šildydami išlaiko organizmo ilgaamžiškumą. Prieš 4000 m. darbšti kinų tauta žmogaus kūne surado daugybe (apie 700) taškų, kuriuos dirginant gydomi tam tikri vidaus organai.

Gydymas adatomis ir akupunktūriniai taškai priklauso genialiems liaudies atradimams, kurių praktinė reikšmė išliko iki šių dienų. Akupunktūra, kilusi Rytuose, Vakarų šalis pasiekė XIII a. per misionierius, keliautojus. Šio gydymo pasekėjų atsirado Anglijoje, Italijoje, Vokietijoje. Taigi rytiečių gydymo metodai - adatų terapija, taškų masažas imti taikyti visame pasaulyje. Lietuvoje pirmos rašytinės žinios apie akupunktūrą aptinkamos 1828 m. Pradėta taikyti nuo 1961-62m. Akupunktūros renesansas Lietuvoje prasidėjo po 1971m. kai buvo išleistas įsakymas dėl reflekso terapijos (akupunktūros) specialistų ruošimo ir metodo taikymo. Vieni pirmųjų žinias įsisavino, sėkmingai taikė ir taiko gydytojai: J.Gaudžiukiene, D. Vasiliauskienė, A. Trečiakauskienė, A. Esertas ir kt.

Kas yra tie akupunktūriniai taškai?

Dabartinis mokslinės medicinos požiūriu - kūne esančių nervinių galūnėlių, kraujagyslių, rezginių ląstelių projekcija odoje. Tai smulkučiai odos paviršiuje esantys 1 - 3 mm dydžio lopinėliai, pasižymintys tam tikromis savybėmis, mažesnė odos varža, didesniu elektriniu potencialu, aukštesne temperatūra ir didesniu jautrumu, geresniu deguonies pasisavinimu. Veikiant minėtus taškus, duriant adata, spaudant instrumentu ar pirštu, pajuntame veržimą, tirpimą, skausmą. Šie pojūčiai rodo, kad suradome aktyvų tašką. Tam tikrus taškus dirginant, galime tikslingai paveikti įvairius organus, reguliuoti vegetacines funkcijas, atstatyti medžiagų apykaitos procesus.

Pagrindiniai akupunktūros veikimo būdai:

a) nuskausminantis;

b) neurotimoralinę reguliaciją skatina endorfinų, encefalitų, serotoninų išsiskyrimą, skatina kortikotropino ir kortizolio išmetimą į kraujo serumą, cholesterolio, šlapimo rūgšties kiekį, gerina vegetacines ir endokrinines funkcijas.

c) pagerinama mikrocirkuliacija daugelyje organu ir sistemų.

d) sureguliuojamas arterinis ir veninis kraujospūdis.

e) atpalaiduojamai veikiami lygieji raumenys - virškinamojo trakto, gimdos.

f) gerinama širdies ir smegenų veikla, tą rodo elektrokardiogramos ir elektroencefalogramos.

Dėl akupunktūros keičiasi kraujo - eritrocitų, leukocitų ir kt. sudėtis, sureguliuojamas cukraus ir cholesterolio kiekis organizme. Impulsai, gaunami veikiant akupunktūrinius taškus, atpalaiduoja bronchų, lygiuosius skrandžio, žarnyno, kepenų ir inkstų raumenis, veikia skrandžio motoriką ir t.t. Taigi dozuotai veikiant atitinkamus akupunktūrinius taškus, sužadinamos vidinės organizmo jėgos, jam pranešama, kur fiziologinė pusiausvyra yra sutrikusi.

Atsakomoji reakcija - išlyginamos disproporcijos, gerėja tam tikro organo darbas ir žmogaus savijauta. Kaip jau minėta akupunktūriniai taškai kūno paviršiuje išsidėstę tam tikromis linijomis, vadinamomis meridianais arba kanalais, veikia plaučių, storosios žarnos, skrandžio, kasos ir blužnies, širdies, plonosios žarnos organus. Meridianas - tai ne vien akupuntūrinių taškų linijos, bet ir vidaus organų sistema su tarpusavio ryšiais. Gydytojas akupunktūrininkas, sužinojęs apie žmogaus ligą, jį apžiūrėjęs, diagnozavęs ne tik oficialiosios medicinos pagalba, bet pasidomėjęs aurikulodiagnostika, iridodiagnostika, veikdamas tam tikrus taškus, padeda ligoniui pasveikti. Gydytojas akupunktūrininkas gali ligoniui nurodyti, kokius taškus jis pats galėtų masažuotis, šildyti, ypač profilaktiniais tikslais.

GYDYTOJA DANGUOLĖ VASILIAUSKIENĖ

Tai nemedikamentinis gydymo būdas, kai adatomis paveikiamas biologiškai aktyvūs taškai ir šio poveikio dėka įvyksta ir vietinis, ir bendras, viso organizmo atsakas į dirgiklį. Adatos, dirgindamos tam tikras zonas, perduoda impulsus smegenims ir žmogus ima sveikti. Todėl gydymas šiuo metodu labai efektyvus išvengiama nepageidaujamų reakcijų ir priklausomybės nuo vaistų. Dažniausiai akupunktūra naudojam su tradiciniais gydymo būdais, sustiprina terapinį efektą, netgi sumažina šalutinius vaistų (ir chemoterapijos) poveikius. Lėtinių ligų atvejais ligoniai pas akupunktūros specialistą turi lankytis 1-2 kartus per savaitę 5/10 seansų. Ūmių skausmų atvejais reikia atlikti dažniau- net kas antrą dieną, priklausomai nuo pasiekto efekto. Kuo ilgiau pacientas gydomas akupunktūra, tuo stabilesnis bioelektronų balansas organizme.

Akupunktūra taikoma:

• įvairios kilmės: nugaros, sąnarių, raiščių, raumenų, galvos, ausies ir t.t. skausmams malšinti;

• po įvairių chirurginių ir stomatologinių procedūrų;

• įvairios neuralgijos: radikulitas,migrena, veido nervo paralyžius, trišakio neuralgija ir t.t.

• funkciniai virškinimo sistemos sutrikimai;

• širdies ritmo sutrikimai (neorganinės kilmės);

• alerginiai susirgimai;

• pervargimas, nemiga, stresas;

• mėnesinių ciklo sutrikimai;

• klimakterinis sindromas;

• bandant mesti rūkyti, gerti, vartoti narkotikus. !

UAB "ASMEDA"- specializuojasi lytinės sveikatos priežiūros aspektais ir nevaisingumo gydymu.

UAB “ASMEDA” – modernus medicinos centras. Viena iš pagrindinių klinikos ypatybių yra didelis medikų profesionalumas, įgyta ilgametė praktinė patirtis. Su kiekvienu pacientu dirbama individualiai, būtent Jums parenkami reikalingi tyrimai ir gydymas- tai leidžia pasiekti maksimaliausius rezultatus.

Dirbame patikimai ir kokybiškai, patogiai, greitai, anonimiškai, esame lankstūs, miela ir jauki aplinka, nuolat tobulėjame savo srityje.

Laiku pasirūpinkite savo ir savo artimųjų sveikata. Jei nori būti laimingas, privalai būti sveikas.

 

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

  • Numatytas
  • Antraštė
  • Data
  • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus