visainfo.lt pati prisitaiko prie Jūsų kompiuterio, planšetės ir mobilaus telefono!

Hidroizoliacijos medžiagos užtikrintai pastato sienų, stogo, pamatų, rūsio, terasos ar balkono hidroizoliacijai. Klausimas, kaip apsaugoti statinius nuo vandens, nuolat kamuoja architektus ir inžinierius. Nuo pirmos pamatų plytos reikia pradėti tinkamai įrenginėti statinio hidroizoliaciją. Taigi, kaip ir kokius produktus naudojant, galima įrengti hidroizoliaciją tose sienų ir stogų vietose, kurios tiesiogiai kontaktuoja su žeme, arba sanitariniuose mazguose po plytelėmis, arba sanuojamuose pastatuose bei inžineriniuose statiniuose.

„Schomburg“ gamykla, įkurta Vokietijoje, veikia nuo 1936 m., ir daugiau nei 75 metus gamina statinių hidroizoliacijos ir sanavimo bei plytelių klojimo sistemines statybines medžiagas. „Schomburg“ sukūrė ir rinkai patiekė įvairias statybinių medžiagų sistemas, atitinkančias reikliausių technologijų taisykles. Tokius prekių ženklus kaip „Aquafin“, „Combiflex“, „Thermopal“ ir „Asodur“ puikiai žino statybų specialistai ir vertina šių medžiagų kokybę.

Prieš daugiau nei 30 metų bendrovei „Schomburg“ pavyko sukurti hidroizoliacinę statinių medžiagą – tikrą perlą tarp tokio pobūdžio medžiagų. Cementu sutvirtintą plonu sluoksniu tepamą smulkų skiedinį pavyko padaryti tokį elastingą, kad oficialiai sertifikuotas ir pavadintas „Aquafin-2K“, jis iki šiol vis randa naujų naudojimo galimybių. Su „Aquafin-2K“ galima įrengti pamatų hidroizoliaciją, hidroizoliaciją sanuojant senus statinius ir statant įvairias talpyklas, apsaugoti betoną, naudoti kaip hidroizoliaciją po klijuojamomis plytelėmis. Jį taip pat galima naudoti inžineriniuose statiniuose, ant terasų ir balkonų.

Šis produktas sertifikuotas daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje, Statybos produkcijos sertifikavimo centre.

„Aquafin-2K“ kaip hidroizoliaciją tose rūsių vietose, kur vanduo tiesiogiai spaudžia mūrą, galima naudoti ant visų įprastinių statybinių pagrindų. Jų nereikia papildomai gruntuoti. Statybų aikštelėje reikia tik sumaišyti abi hidroizoliacinės medžiagos sudedamąsias dalis ir užtepti su šluotele ar šepečiu arba užglaistyti. Be to, mišinį galima ir užpurkšti, bet būtinai reikia dengti dviem sluoksniais. Tada susidaro hidroizoliacinis sluoksnis, galintis įveikti net ir vėliau po hidroizoliacija atsiradusius įtrūkimus iki 1,5 mm. Tai yra patikima apsauga nuo vandens bei augalų šaknų. Hidroizoliaciją galima tepti ant drėgno pagrindo – ji net tada beveik iš karto sukietėja ir nepraleidžia vandens. Su šia medžiaga labai lengva apdoroti tokias sudėtingas vietas, kaip vamzdžių sandūros arba kiti sudūrimai. Atlaiko vandens spaudimą iki 7 barų (70 m vandens stulpas).

Hidroizoliaciją galima įrengti ir ten, kur nėra tiesioginio vandens spaudimo. Šiuo atveju hidroizoliacija atlaiko 1,5 barų vandens spaudimą.

Medžiaga „Aquafin-2K“ neturi jokių lakių dalelių, todėl ji ekologiška ir atitinka griežčiausius reikalavimus. Ant jos galima tinkuoti, dažyti, t. y. įrengus hidroizoliaciją rūsio patalpas galima puikiausiai panaudoti įvairiems tikslams. Tam įmonė netgi sukūrė visą paletę sanuojančių tinkų, kurie kartu su „Aquafin-2K“ hidroizoliacija, leidžia idealiai atnaujinti ir pritaikyti naudojimui drėgnas, druskingas rūsių patalpas.

Naudojant šį vokiečių gaminį galima įrengti hidroizoliaciją net ir stoguose. Vis dažniau naujuose gyvenamuosiuose rajonuose statomi požeminiai garažai, kurių stogai apželdinami – štai čia ir galima panaudoti „Aquafin-2K“ kaip hidroizoliaciją stogams.

Moderni statybinė technika su „Aquafin-2K“ suteikia galimybę hidroizoliaciją lengvai įrengti net ir dideliuose plotuose. Ši medžiaga atspari ultravioletiniams spinduliams ir neleidžia augti šaknims, todėl yra labai patvari. Net esant įvairiai temperatūrai ar didelėms apkrovoms, hidroizoliacija išlieka elastinga ir atspari vandeniui, todėl šią medžiagą galima naudoti ir inžineriniuose statiniuose, pvz., valymo įrenginiuose, tiltų konstrukcijose. „Schomburg“ gali pasiūlyti visas statybines medžiagas, reikalingas geriamojo vandens, nuotekų šalinimo ir valymo įrengimų statiniams.

Atsparumas šalčiui leidžia „Aquafin-2K“ panaudoti įrengiant balkonus ir terasas, kad kiekvieną pavasarį po žiemos šalčių ir atlydžių juose neatsirastų plyšių ir įtrūkimų. Tai ideali baseinų hidroizoliacinė medžiaga, su ja lengva įgyvendinti visas architektų idėjas.

„Aquafin-2K“ puikiai praleidžia vandens garus, t. y. net ir įrengus hidroizoliaciją, siena arba mūras gali „kvėpuoti“, todėl oras rūsio patalpoje tampa malonus. Hidroizoliaciją galima įrengti ant vos septynių dienų senumo betono – sutrumpėja įprastiniai statybiniai laukimo terminai. Po 3 valandų hidroizoliacija jau atspari krituliams, po 16 valandų ant horizontalios hidroizoliacijos jau galima vaikščioti, ant viršaus kloti plyteles galima praėjus vos 24 valandoms nuo jos įrengimo, o po 72 valandų – statybinę duobę jau galima pripildyti kitų statybinių medžiagų ar smėlio ir žemių.

SCHOMBURG BALTIC, UAB -statybų sistemos, hidroizoliacija, tinkai, gruntai, mišiniai

SCHOMBURG BALTIC, UAB

Daugiau informacijos: www.schomburgbaltic.eu

SCHOMBURG BALTIC, UAB infopuslapis

Betono hidroizoliacija gamybos metu - PENETRON ADMIX hidroizoliacinis betono priedas. Betono hidroizoliavimas gamybos metu yra pažangus ir garantuotas sprendimas. Tai leidžia sumažinti darbo jėgą ir laiko sąnaudas, supaprastinti technologinius statybų procesus ir užtikrinti hidroizoliacines gaminių ar konstrukcijų savybes per visą jų tūrį.

PENETRON ADMIX

Betono mišinio priedas naudojamas betono gamybos ar betonavimo metu. Taip pat šis priedas naudojamas cemento ir smėlio mišiniams, cementinio pagrindo tinkams. Panaudojus šį priedą nereikia papildomai hidroizoliuoti jau sutvirtėjusių konstrukcijų ar atskirų gaminių. Sukietėjęs betonas, jo gaminiai yra hidroizoliuoti per visą tūrį, todėl tokia hidroizoliacija yra nepažeidžiama, ji nesusidėvi, nepraranda eksploatacinių savybių tol, kol yra pats betonas ir jo struktūra.

betono-hidroizoliacija-penetron-admix-gamybos-metu

Pažangi naujovė

PENETRON ADMIX yra naujovė Baltijos šalyse, bet daugiau nei prieš 40 metų amerikiečių bendrovės ,,ICS/Penetron International Ltd.“ sukurtas ir iki šių dienų tobulintas hidroizoliacinis betono priedas. Pažangiausių technologijų dėka pasiektos analogo neturinčios hidroizoliacinės savybės sulaukė pripažinimo daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje. Be PENETRON ADMIX hidroizoliacinio betono priedo neįsivaizduojama Šiaurės ir Pietų Amerikos, Kinijos, Rusijos, Australijos, Europos ir likusio pasaulio statybų pramonė. Kur reikalinga kokybė ir garantuotos hidroizoliacinės savybės, ten PENETRON ADMIX priedas nepakeičiamas.

betono-hidroizoliacija-penetron-admixUnikalios savybės

Šis priedas ne tik suteikia hidroizoliacinių savybių, bet kompleksiškai gerina ir kitas betono savybes. PENETRON ADMIX neleidžia prasiskverbti vandeniui per betono struktūrą net ir esant aukštam hidrostatiniam slėgiui, pagerina betono atsparumą šalčiui, stiprumą gniuždant ir atsparumą agresyviai cheminei aplinkai.

Veikimo principas

Priede esantys cheminiai komponentai betono gamybos metu tolygiai pasiskirsto visame gaminio tūryje. Jie tirpdami vandenyje reaguoja su betone esančiais kalcio ir aliuminio jonų kompleksais, įvairiais metalų oksidais ir druskomis. Vykstant šioms reakcijoms susidaro netirpūs kristalai, kurie užpildo betono kapiliarus iki 0,4 mm, įtrūkius ir poras. Šie kristalai tampa betono struktūros sudėtine dalimi, nepraleidžia vandens bei išsaugo garų laidumo savybes. Gamybos metu betonas įgauna hidroizoliacines savybes.

Atsiradus papildomam hidrostatiniam slėgiui, formuojasi nauji kristalai, todėl betono hidroizoliacija užtikrinama keičiantis numatytoms eksploatacijos sąlygoms. Betono struktūra įgyja "savigynos" savybių nuo vandens. Tokių išskirtinių savybių dėka hidroizoliacija užtikrinama esant aukštam hidrostatiniam slėgiui, atsiradus mechaniniams pažeidimams. Betono hidroizoliacija nepažeidžiama, nesusidėvi, nepraranda eksploatacinių savybių.

Efektyvumas

Panaudojus priedą PENETRON ADMIX, betono nelaidumas vandeniui padidinamas daugiau nei 4 pakopomis, stiprumas gniuždant padidinamas daugiau nei 10 procentų, atsparumas šalčiui daugiau nei 100 ciklų. Betonas tampa atsparus sulfatų, karbonatų, chloridų, nitratų ir kitų chemikalų poveikiui, taip pat bakterijų, grybelių, dumblių ir jūros organizmų poveikiui. Toks betonas yra atsparus rūgščių, šarmų, nutekamųjų ir gruntinių vandenų, jūros vandens poveikiu.

Panaudojimas

Hidroizoliacinės savybės užtikrina puikų priedo panaudojimą hidrotechninių statinių statyboje. Gaminant elementus, ar betonuojant įvairius rezervuarus, baseinus, šulinius, dokus, prieplaukas, valymo įrenginius, betonines dambas, užtvankas ir kita.

Dėl atsparumo chemikalams ir agresyvioms ardomosioms aplinkoms priedas naudojamas pramoninės ir agropramoninės paskirties statinių statyboje, energetikos pramonėje: gamybinių patalpų grindims, aušinimo bokštų baseinams, saugykloms, kaminams, šachtoms, bunkeriams, atominio kuro saugykloms, siurblinių stotims, kuro atliekų saugojimo baseinams, kuro tiekimo estakadoms ir kitiems statiniams.

Išduotas higienos vertinimas leidžia PENETRON ADMIX priedą naudoti geriamo vandens rezervuarams.

Norint užtikrinti garantuotas ir patikimas hidroizoliacines savybes, bei pagerinti eksploatacines savybes ir ilgaamžiškumą, PENETRON ADMIX yra nepakeičiamas pamatų, rūsio patalpų, požeminių statinių, stogo dangų, lifto šachtų ir kitų gyvenamosios ar komercinės paskirties objektų statyboje.

PENETRON ADMIX naudojamas ne tik betono mišiniams, bet ir išlyginamiesiems cemento ir smėlio mišiniams, cementinio pagrindo tinkams.

PENETRON ADMIX  derinamas su plastifikatoriais, prieššaltiniais ir kitais betonuojant naudojamais priedais. Jis neturi įtakos betono mišinio savybėms, nekeičia betono rišimosi laiko, slankumo rodiklių ir kitų savybių.

PENETRON ADMIX priedo techninės charakteristikos


penetron-admix-priedo-technines-charakteristikos
Bandymas su PENETRON ADMIX

Brazilijos technologinių tyrinimų institutas ITP 2007 metais atliko bandymus su PENETRON ADMIX. Bandymų metu buvo ištirtas betono gebėjimas išsaugoti hidroizoliaciją pasikeitus hidrostatiniam slėgiui.
Į bandinius gamybos metu buvo įdėtas 1% PENETRON ADMIX nuo cemento masės, gautas normalusis stiprumas gniuždant - 20 MPa. 28 paras bandiniai buvo veikiami 0,7 MPa vandens slėgiu.

Tyrimo rezultatai

Betonas su PENETRON ADMIX priedu atlaikė pasikeitusias eksploatacines sąlygas (padidėjusį hidrostatinį slėgį), išsaugojo hidroizoliacines savybes. Po 4 savaičių susidarius naujiems kristalams, betonas tapo visiškai nelaidus atsiradusiam hidrostatiniam slėgiui.
betono-hidroizoliacijos-penetron-admix-tyrimas
Šio bandymo rezultatai įrodo unikalias PENETRON ADMIX savybes.

Darbų technologija

PENETRON ADMIX, tai sausas mišinys, sudarytas iš specialaus cemento ir aktyviųjų cheminių komponentų. Sausasis mišinys, laikantis visų technologinio reglamento reikalavimų, kruopščiai sumaišomas su vandeniu, kol gaunama vientisa žalios spalvos skysta masė. Mažas kiekis maišomas rankomis, naudojant apsaugines, chemikalams atsparias pirštines, didesnis - rankiniu statybiniu maišytuvu. Gautas vientisas tirpalas per 5 minutes supilamas į paruoštą betono mišinį ir gerai permaišomas ne trumpiau nei 5 minutes.


Betono klojimo ar gaminių formavimo darbai atliekami pagal tiems darbams keliamus reikalavimus. Betono priedas nekeičia mišinio rišimosi laiko, slankumo ir kitų savybių. Neatsiranda jokių papildomų darbų ir technologinių procesų.

Išlietas betonas turi žalsvą atspalvį, kuris sukietėjus betonui dingsta, betonas gaunamas standartinės spalvos. Žalias atspalvis skirtas užtikrinti kontrolę, kad betonavimo metu buvo panaudotas šis priedas.

Deklaruojamas hidroizoliacines ir atsparumo savybes betonas įgauna po 28 parų kietėjimo.

lauko-terasa-rusys-su-penetron-admix

Užtikrinta hidroizoliacija per visą gaminio tūrį ir paprasta darbų technologija, padidintas betono atsparumas šalčiui ir agresyviai cheminei aplinkai, suderinamumas su kitais betonavimo metu naudojamais priedais, suteikia šiam priedui unikalių ir analogo neturinčių savybių.

Linas Vilčinskas

Dasfa ir Ko, UAB -statybinės medžiagos, konsultacijos ir sprendimai

Dasfa ir Ko, UAB

Daugiau informacijos: www.dasfa.lt

Dasfa ir Ko, UAB infopuslapis

Betono hidroizoliacija PENETRON. Pamatų hidroizoliacija - problemos ir sprendimai. Pamatai yra viso statinio esminė ir svarbiausia konstrukcijos dalis. Tai yra pagrindas, nuo kurio priklauso statinio konstrukcijų kokybė ir eksploatavimas, todėl pamatų hidrozioliacija - ne vieta taupyti.

Patartina negailėti pinigų hidroizoliacijos darbams ir medžiagoms, nes netinkamai parinktos medžiagos ar nekokybiškai atlikti darbai ateityje pridarys daug problemų ir pareikalaus gerokai didesnių išlaidų ir sudėtingesnių darbų.

Dažnai, dėl noro sutaupyti, nusistovėjusios tvarkos ar žinių trūkumo, betono hidroizoliavimui naudojamos paviršinės medžiagos. Tai tepama, klijuojama ar prilydoma ant paviršiaus hidroizoliacija, sudaranti papildomą paviršių ant konstrukcijos. Šis hidroizoliavimo būdas nėra pats veiksmingiausias.

pamatu-hidroizoliacijaTepama hidroizoliacija yra pigiausias hidroizoliavimo būdas, bet tuo pačiu ir su trumpiausiu eksploatavimo laiku.

Prilydoma ar klijuojama hidroizoliacija yra efektyvesnė ir ilgaamžiškesnė, tačiau reikalaujanti labai kruopštaus ir atsakingo darbo ją dengiant. Taip pat prilydomos medžiagos neatsparios galimiems mechaniniams pažeidimams, todėl jas būtina apsaugoti. Tokie darbai yra sudėtingi, todėl dažnai atliekami nekokybiškai, o remontas pareikalauja daug laiko ir didelių papildomų išlaidų.

Šiuo metu efektyviausias būdas hidroizoliuoti betoną – skvarbioji kristalinė hidroizoliacija. Tai hidroizoliacija, kuri drėgmės pagalba skverbiasi į betoną. Ji nesudaro paviršiaus, hidroizoliuoja betoną keisdama jo struktūrą, ženkliai pagerina betono eksploatacines savybes.

Hidroizoliacijos problemos

Labai svarbu įvertinti ir nustatyti galimas hidroizoliacijos problemas. Tinkamai tai įvertinus, o įrenginėjant pamatus parinkus tinkamas medžiagas, išvengsite tolimesnių nesklandumų. To nepadarius, dažniausiai, po 2 - 3 metų, pamatysite ,,rezultatus", kurie pareikalaus remonto darbų.

Galimos problemų priežastys:

1. Betonas
Betono struktūros natūralaus formavimosi metu atsiradusios kapiliarinės poros yra laidžios vandeniui. Vanduo nesunkiai patenka į patalpas dėl gamybos defektų, įtrūkimų atsiradusių betono džiuvimo metu ar pažeidimų dėl mechaninio poveikio.

2. Siūlės
Konstrukcinės, darbo ir deformacinės siūlės puikiai praleidžia vandenį.

3. Medžiagos
Netinkamai ištirtas ar visai neištirtas gruntas. Netinkamai parinktos, ar, norint sutaupyti, parinktos pigios ir neveiksmingos medžiagos.

4. Darbai
Hidroizoliacijos įrengimo darbai reikalauja didelio profesionalumo, kruopštumo ir patirties. Net ir pamatų hidroizoliacija iš kokybiškų, brangių medžiagų gali būti neefektyvi, jeigu ji nekokybiškai įrengta. Tai ypač aktualu prilydomoms ar priklijuojamoms dangoms.

Visos šios priežastys sukuria hidroizoliacijos problemas.

pamatu-hidroizoliacija-problemos-ir-sprendimai
Pasekmės
Gruntiniame vandenyje ištirpusios druskos ir kiti cheminiai junginiai ardo betono struktūrą, sukelia armatūros koroziją. Betonas praranda savo eksploatacines savybes: stiprumą, atsparumą šalčiui.

Drėgmė sugadina vidaus patalpų apdailą. Dėl drėgmės pertekliaus veisiasi įvairios bakterijos, atsiranda pelėsis.
Esant dideliam gruntinio vandens kiekiui patalpose, jos tampa netinkamos naudoti, tai kenkia statinio konstrukcijoms, ženkliai mažina jo energetinį efektyvumą, keičia viso pastato mikroklimatą.

Tuo pačiu atsiranda materialiniai nuostoliai dėl sugadintų patalpų ir jų remonto, užtrunka nemažai laiko ir pastangų sutvarkyti ir paruošti patalpas tinkamam naudojimui.


pamatu-hidroizoliacija-problemos-ir-sprendimai2Hidroizoliacijos sprendimai
Hidroizoliacijos sprendimus galima suskirtyti į dvi kategorijas:

1. Esamų konstrukcijų ir betono gaminių hidroizoliacija

2. Hidroizoliacija betonavimo metu

hidroizoliacijos-sprendimai


Sprendimas 1: Esamų betono konstrukcijų ar gaminių hidroizoliacija
Betono ir gelžbetonių gaminių, sukietėjusio betono, cemento ir smėlio išlyginamųjų mišinių, cementinio pagrindo tinkų hidroizoliacijai ir remontui skirtos medžiagos.

Privalumai:

Nereikia atkasinėti pamatų
Nereikia laukti kol konstrukcija išdžius
Greiti ir gana paprasti darbai
Mažos medžiagų sąnaudos
Medžiagų efektyvumas užtikrintas visam laikui
Medžiagos atsparios mechaniniam ir ardomajam aplinkos poveikiui
Papildomas konstrukcijos sustiprinimas ir atsparumo padidinimas

MEDŽIAGOS
PENETRON - sustabdo kapiliarinį vandens skverbimąsi per betoną, jį sustiprina ir apsaugo nuo agresyvios aplinkos poveikio, padidina atsparumą šalčiui.

prasiskverbia į betoną iki 90 cm
virsta betono struktūros sudėtine dalimi
nesudaro paviršiaus
išsaugo laidumą garams
apsaugo nuo agresyvios aplinkos
padidina nelaidumą vandeniui daugiau nei 4 pakopomis, atsparumą šalčiui - 100 ciklų, stiprumą gniuždant - 10 %

Kruopščiai nuvalytas ir sudrėkintas betonas nutepamas 1 sluoksniu Penetron, po valandos laiko, sudrėkinus pirmąjį, 2 sluoksniu. 3 paras išlaikoma drėgmė, kad medžiagos geriau skverbtųsi. Pilnai medžiagos suveikia ir pasiekia deklaruotas vertes po 28 parų.

PENECRETE - hidroizoliacinė medžiaga siūlėms, betono įtrūkimams, sandūroms, prijungimo vietoms.

gerai sukimba su betono, metalu, plytomis, akmenimis
stsparumo šalčiui markė W14
pasižymi dideliu atsparumu
nesudėtinga darbų technologija
nesuslūgsta

Penecrete kompleksiškai naudojamas su Penetron. Siūlėse, įtrūkimuose, sandūrose perforatoriumi ar vagapjove padaromi grioveliai, kurie nutepami Penetron ir užglaistomi Penecrete medžiaga. Užglaistyta vieta ir 20 cm aplink ją nutepama 2 sluoksniais Penetron.

PENEPLUG - sustabdo slėginius pratekėjimus,neleidžia išplauti kitų medžiagų

betono, akmens ir plytų konstrukcijoms
veikia po 40 - 60 sekundžių
gerai sukimba su betonu
geba plėstis rišimosi metu
atsaparumo šalčiui markė F300
Nelaidumo vandeniui markė W16

Tai kompleksiška su Penecrete ir Penetron naudojama medžiaga. Ji veikia momentiškai, likviduoja slėginius pratekėjimus, mišinys susiriša ir nepraleidžia vandens jau po 40 sekundžių. Peneplug apdorota vieta užglaistoma Penecrete ir nutepama 2 sluoksniais Penetron.

PENEBAND - deformacinių siūlių ir judančių betono įtrūkimų hidroizoliacija

sistemą sudaro: elanstinga juosata PeneBand; klijai PenePoxy
paprastai naudojama
ilgaamžė ir efektyvi daugiau nei 50 metų
gerai sukimba su betonu, metalu, plastiku
atspari daugeliui agresyvių aplinkų, UV spinduliams
galima naudoti vandenyje

Sutvarkomas paviršius, deformacinė siūlė išvaloma, nepaliekama aštrių kampų, sulyginamas paviršius, jeigu yra, sustabdomas slėginis ar lašelinis vandens pratekėjimas. PenePoxy klijais juosta priklijuojama prie abiejų siūlės pusių.

Sprendimas 2: Hidroizoliacija betonavimo metu

Tai medžiagos, skirtos betono konstrukcijoms, išlyginamiesiems cemento ir smėlio sluoksniams hidroizoliuoti betonavimo metu. Taip pat betonavimo metu atsiradusioms sandūroms, prijungimo vietoms, komunikacijų įvadams hidroizoliuoti.

Privalumai:

Labai paprasta darbų technologija
Užtikrinta hidroizoliacija per visą gaminio tūrį
Mažos medžiagų sąnaudos
Medžiagų efektyvumas užtikrintas visam laikui
Medžiagos atsparios mechaniniam ir ardomajam aplinkos poveikiui
Papildomas konstrukcijos sustiprinimas ir atsparumo padidinimas

MEDŽIAGOS
PENETRON ADMIX - betono mišinio priedas, kuris užtikrina hidroizoliaciją betonavimo metu

hidroizoliuoja betoną per visą gaminio tūrį
naudojamas kartu su kitais betono priedais
nekeičia betono mišinio eksploatavimo savybių
apsaugo nuo agresyvios aplinkos
padidina betono nelaidumą vandeniui daugiau nei 4 pakopomis, atsparumą šalčiui daugiau nei 100 ciklų, stiprumą gniuždant daugiau nei 10%

Tai ypač supraprastina betono hidroizoliavimo darbus ir sumažina sąnaudas.

Visi darbai: 1. medžiaga svarstyklėmis dozuojama ir sumaišoma su vandeniu 2. Gautas tirpalas, kaip priedas, įmaišomas į betono mišinį ir gerai permaišomas.
Sukietėjęs betonas po 28 parų įgauna hidroizoliacines ir kitas deklaruojamas savybes.

PENEBAR - siūlių ir prijungimo vietų, komunikacijų įvadų hidroizoliacija gamybos metu

apsaugo nuo vandens filtracijos
siūlėms, sandūroms, komunikacijų įvadams, sujungimo ir prijungimo vietoms
didelis atsparumas hidrostatiniam slėgiui
greitai ir paprastai montuojama
naudojimo laikotarpis neribotas
darbai atliekami bet kokiomis oro sąlygomis

Juosta yra lanksti ir lengvai montuojama, prie pagrindo ji pritvirtinama metaliniu tinkleliu ir užbetonuojama. Užbetonuota juosta plečiasi ir hidroizoliuoja sandūras ir sujungimus.

Mazgai
Principiniai pamatų hidroizoliavimo mazgai

Grindų ir sienos sandūra
grindu-sienos-sandura-esama-konstrukcija

grindu-sienos-sandura-statoma-konstrukcija

Betono blokų konstrukcija

betono-bloku-konstrukcija
Monolitinė konstrukcija

monolitine-konstrukcija

Išlyginamasis betono sluoksnis

islyginamasis-betono-sluoksnis
Profesionalios ir kokybiškos medžiagos, tinkamai įvertintos galimos problemos ir patikimai atlikti darbai leis hidroizoliuoti pamatus kartui ir visiems laikams. Jokių papildomų problemų, darbų ir išlaidų.

Linas Vilčinskas, UAB ,,DASFA ir Ko"

Dasfa ir Ko, UAB -statybinės medžiagos, konsultacijos ir sprendimai

Dasfa ir Ko, UAB

Daugiau informacijos: www.dasfa.lt

Dasfa ir Ko, UAB infopuslapis