Visos reklamos paslaugos     www.visainfouab.lt

Dantų jautrumas – kaip jį įveikti?

Dantų jautrumas – kaip jį įveikti? Dantų jautrumas – kaip jį įveikti?

Su dantų jautrumu susiduria kas trečias suaugęs žmogus. Dantys būna jautrūs valgant rūgštų, saldų, šaltą ar karštą maistą. Jautrumas padidėja įkvepiant šalto oro ar tiesiog esant fiziniam kontaktui su maistu ar dantų šepetėliu. Todėl verta žinoti, kokios priežastys įtakoja tokią situaciją ir kaip tai gydyti.

Dantų jautrumas ir skausmas kyla dėl įvairių priežasčių. Dantys jautrūs tampa tada, kai suplonėja emalio sluoksnis ir „apnuoginamas“ dentinas. Tada nervų galūnėles dirgina karštos ir šaltos temperatūros, taip sukeldamos skausmą ir dantų jautrumą. Taip dažnai nutinka po dantenų operacijos, dėl prastos burnos higienos, dantenų ligų, rūgštaus maisto ir gėrimų vartojimo ir t.t. Danties audinys gali atsiverti ir dėl karieso, užsikimšusių skylučių ar skilus dančiui, dėl ko taip pat jaučiamas skausmas.

Kaip sumažinti dantų jautrumą?

 • Valykitės dantis minkštu dantų šepetėliu – taip išvengsite emalio nusidėvėjimo.
 • Norėdami išvengti burnos sveikatos problemų, kaip galėdami venkite rūgštaus maisto ir gėrimų.
 • Po rūgštaus ar saldaus maisto bei gėrimų skalaukite burną švariu vandeniu ar burnos skalavimo skysčiu, kurio sudėtyje nėra alkoholio.
 • Po rūgštaus maisto ar gėrimų nevalykite dantų šepetėliu, kadangi galite pažeisti dantų emalį.
 • Po valgio apie 20 min. kramtykite kramtomąją gumą su ksilitoliu. Ksilitolis apsaugo nuo dantų apnašų, karieso, naikina bakterijas, nemalonų burnos kvapą ir skonį.
 • Ryto ir vakaro burnos higienos rutinoje naudokite priemones, kurių sudėtyje yra medicininio hidroksilapatito (skystojo dantų emalio) arba alavo fluorido.
 • Ant skausmingų vietų galima dėti natūralias priemones, tokias kaip česnako skiltelės ar imbiero šaknis.

Dantų jautrumas – kaip jį įveikti?

Dantų pasta „Emofluor“ – puiki priemonė esant jautriems dantims, nes ji yra su aukšto aktyvumo stabilizuotu alavo fluoru. Alavo fluoridas danties paviršiuje sukuria apsauginį sluoksnį, dentino kanalėliai tampa nepralaidūs nerviniams impulsams, todėl mažėja dantų jautrumas. Alavo fluorido sluoksnis taip pat pasižymi kaip puiki fluoro saugykla, kuri apsaugo nuo dantų šaknų karieso. Be to, jis suteikia optimalią apsaugą nuo agresyvių rūgščių ir apsaugo nuo dantų erozijos.

Dantų pasta „Emofluor“ taip pat gali būti naudojama esant dantenų recesijai (atsiskyrimui) bei kitoms dantenų ligoms. Ji apsaugo nuo karieso, dantų apnašų susidarymo, dantenų problemų, skatina seilių išsiskyrimą, todėl mažina burnos sausumą (kserostomiją).

ARILIS, UAB

Daugiau informacijos: www.gaivuskvapas.lt

ARILIS, UAB infopuslapis

Pasidalink:

Įmonių straipsniai, naujienos, akcijos ir specialistų patarimai

 • Numatytas
 • Antraštė
 • Data
 • Atsitiktiniai
įkelti daugiau visų įkėlimui laikykite nuspaustą SHIFT klavišą įkelti visus